FOTO: Atklāj LIAA pārstāvniecību Ninbo 

Ķīnas pilsētā Ninbo šodien svinīgi atklāta Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras pārstāvniecība.

Anda Asere, 08.6.2016
1/8

Foto: Anda Asere

«Latvijas un Ķīnas sadarbībai ir potenciāls,» saka Vilnis Ķirsis, Latvijas Republikas Ekonomikas ministrijas parlamentārais sekretārs. Viņš arī norāda, ka Ķīna ir Latvijas otra lielākā tirdzniecības partnere ārpus Eiropas savienības un Latvijas ekonomika katru gadu aug.

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras pārstāvniecībā Ninbo ir gan biroja telpas, gan Latvijas produktu izstāde, ko pārstāv Pure Chocolate saldumi, Lāči produkcija, Munio Candela sveces, Saules fabrika kosmētika, Libertu bērza sulas izstrādājumi, Latvijas zivju konservi u.c.

«Latvija ir laba vieta, kur dibināt uzņēmumu, turklāt to var izdarīt vienas dienas laikā. Latvija ir moderna valsts, kur interneta sakari ir vieni no labākajiem pasaulē,» savā prezentācijā norāda Kaspars Rožkalns, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras ārējās ekonomiskās pārstāvniecības vadītājs Šanhajā. Viņš uzsvēra ārzemju investoriem pievilcīgās speciālās ekonomiskās zonas, kā arī kvalificētu un izglītotu darbaspēku, kas runā trijās valodās. Tāpat Latvijas priekšrocība ir tās atrašanās pa vidu Krievijai un Rietumeiropai, kā arī Skandināvijas tuvums. Starp attīstītākajām nozarēm Latvijā viņš minēja kokmateriālu ražošanu, būvniecību, metālapstrādi un mašīnbūvi, elektroniku, IT, zinātni un farmāciju, modi un dizainu, pārtiku, loģistiku. Tāpat K. Rožkalns norādīja, ka Latvijā ir daudz starptautisko biznesa centru un aicināja investēt Latvijā.

Vaicāts, ko Latvijai nozīmē LIAA pārstāvniecības atvēršana Ninbo, K. Rožkalns uzsver, ka tā ir iespēja Latvijas uzņēmējiem piekļūt tuvāk ķīniešiem, jo Šanhaja, kurā ir aptuveni 24 miljoni iedzīvotāju, ir liela pilsēta, kurā vēlas būt visi. Turpretī Ninbo ar aptuveni astoņiem miljoniem iedzīvotāju ir mazāka pilsēta, bet Latvijas uzņēmējiem arī šāds potenciālo pircēju skaits ir nozīmīgs. «Ninbo pilsēta ir vairāk gatava ar mums komunicēt. Ninbo Latvijā ir sadraudzības pilsēta Ventspils un vismaz valdības līmenī viņi labāk zina, kur ir Latvija. Šī ir laba iespēja, kā mēs varam virzīt dažādus Latvijas produktus Ķīnā,» saka K. Rožkalns.

Arī Ninbo pilsētas pārstāvji izteica cerību veiksmīgai turpmākai sadarbībai.

Rīt Ķīnas un Centrālās un Austrumeiropas valstu Investīciju un tirdzniecības izstādes ietvaros tiks atklāts Latvijas nacionālais stends. Tajā būs pārstāvētas 15 kompānijas no Latvijas, informē Valters Jēkabsons, LIAA vecākais projektu vadītājs pārtikas nozarē. To vidū ir Brīvais mustangs, Libertu vīns, Kolumbija Ltd, Piejūra u.c. Interese no uzņēmējiem esot bijusi diezgan ievērojama. Pēdējos divus gadus Latvijas institūcijas nopietni strādā pie sadarbības attīstīšanas ar Ķīnu un pirmie rezultāti jau esot. Piemēram, vairākas zivju pārstrādes kompānijas sākušas eksportu. Tie gan esot vien pirmie soļi, bet potenciāls esot redzams.

«Mēs pašlaik eksportējam uz Taivānu un esam atbraukuši uz Ķīnas iekšzemi, lai paskatītos, vai šeit ir tikpat labas iespējas, kā citur,» saka Linards Liberts, SIA Sula vadītājs. Ķīniešiem bērzu sula nav pazīstama, tāpēc viņš domā, ka ir visas iespējas šo gleznu uzzīmēt.

 

Tevi varētu interesēt

Aerodium  sadarbībā ar Ķīnas investoriem atvēris pasaulē pirmo lidošanas amfiteātri,...

Ārlietu ministrijas Konsulārā un diplomātiskā nodrošinājuma direkcijas vadītājs Mihails...

Darbinieki, kas naktis pārlaiž birojos, Ķīnā nav nekas neparasts....

Koncerns Food Union Ķīnas tirgū plāno startēt ar zīmola Kārums biezpiena sieriņiem,...

Rūpniecības apjoms Ķīnā šā gada janvārī un februārī, salīdzinot ar attiecīgo laika...

Nepalaid garām

LR Ģenerālprokuratūra, izmeklējot lietu par it kā 50 miljonu eiro naudas atmazgāšanas...

Eiropas Savienības prioritātes ir mainījušās. Tuvākajā laikā var sākt mainīties Eiropas ekonomiskie...

"Dienas Bizness" sadarbībā ar "Lursoft" ik gadu izdod zīmola izdevumu "TOP 500",...

No šīs sadaļas

Ceturtdien, 9. jūnijā Latvijas Universitātes Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā, Torņakalnā,...

Bankas Citadele aprēķini liecina, ka šī maijā vidējās patēriņa cenas Latvijā būs...

AS Baltic International Bank noslēgusi līgumu par meitas uzņēmuma SIA BIB Consulting...

Tulkošanas uzņēmuma Ad verbum īpašnieki Pārdaugavā izveido bērnudārzu Putnu dārzs,...

Taksometru kompānijas, kuras vēlas šajā valstī strādāt caurskatāmi un būt godīgas gan...

Rīgas pašvaldības policija (RPP) Pagājušās nedēļas beigās pārbaudīja kādu pagrīdes...

Pagājušajā nedēļā Komercreģistrā un Uzņēmumu reģistrā reģistrēti 188 jauni subjekti,...

Patērētāju tiesību aizsardzības centra (PTAC) uzmanības lokā ir nonākušas SIA GB Latvia...

Jau trīs mēnešus ir spēkā grozījumi Ministru kabineta noteikumos, kas aizliedz privātpersonām...

Ātrās ēdināšanas restorānu ķēde Hesburger izveidojusi mobilo aplikāciju, kas paredzēta...