FOTO: Atklāts Baltijā pirmais fintech akselerators 

No pirmdienas, 5. marta Swedbank uzņems Eiropā vadošā B2B akseleratora «Startup Wise Guys» finanšu tehnoloģiju jaunuzņēmumu akseleratora programmu, informē Swedbank mediju attiecību vadītāja Kristīne Jakubovska.

Rūta Lapiņa, 05.03.2018
1/11

No kreisās: Arvils Ašeradens, Reinis Rubenis un Kristobals Alonso

Publicitātes foto

«Šī ir pirmā reize Baltijā, kad banka atver savas durvis fintech un ieņem aktīvu lomu kļūt kā tilts, kas savieno inovatīvas idejas ar pieredzi un pieeju starptautiskiem tirgiem,» norāda ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens.

Viņš atzīmē, ka valdība aktīvi iesaistās jaunuzņēmumu ekosistēmas attīstībā un likumdošanas pilnveidošanā, lai palīdzētu piesaistīt gan vietējos, gan starptautiskus investorus konkurētspējīgai jaunuzņēmumu izaugsmei. «Man ir prieks redzēt, ka globāli zināmais akselerators «Startup Wise Guys» ir spējis pozicionēt Rīgu kā vietu, kur augt un iegūt atbalstu finanšu jaunuzņēmumiem ambiciozu mērķu sasniegšanā. Šis ir nākamais etaps, kas apliecina uzticības veidošanos starp fintech vidi un lielajām korporācijām, radot platformu abpusēji veiksmīgākai sadarbībai,» atzīmē A. Ašeradens.

«Wise Guys Fintech» programmas ietvaros 9 starptautiski jaunuzņēmumi, kas tika izvēlēti starp 80 pretendentiem, trīs mēnešus pavadīs dinamiskā, uz mācīšanos vērstā vidē, audzēs savu biznesu, dibinās kontaktus ar bankas ekspertiem no Baltijas valstīm un Zviedrijas, kā arī citiem pasaules līmeņa mentoriem. Turklāt akseleratora dalībnieki saņems 20 000 eiro sava uzņēmuma tālākai attīstībai.

«Nojaukt robežas starp tradicionālo banku modeli un jauno laikmetu, kurā straujiem soļiem iesoļojam, nozīmē mainīt arī mūsu iekšējo kultūru bankā, kļūstot atvērtākiem ne tik ierastajam. Mēs redzam, ka akselerators ir lieliska iespēja, kā atrast sadarbības partnerus jaunuzņēmumu vidū, lai kopīgiem spēkiem radītu jaunus risinājumus ar papildu pievienoto vērtību mūsu klientiem. Rīgai ir visas iespējas iezīmēt sevi kā fintech draudzīgu pilsētu, kur dzimst radošas idejas un plaukst inovācijas,» uzsver Reinis Rubenis, Swedbank vadītājs Latvijā.

Programma pulcē jaunos uzņēmējus no Latvijas, Zviedrijas, Čehijas, Polijas, Francijas, Ukrainas, Armēnijas, Indijas, kā arī ASV. Dalībnieku vidū ir inovatīvi jaunuzņēmēji, kuri labprāt izmantotu Atvērtās sadarbības platformas jeb Open Banking sniegtās iespējas. Akseleratora dalībnieku idejas vērstas uz inovatīviem finanšu risinājumiem, piemēram, piedāvātu maksājumu pakalpojumus, izmantojot Facebook Messenger, veicinātu naudas krāšanas kultūru, efektivizētu valūtas maiņu uzņēmumiem, nodrošinātu klientu video identifikāciju u.c.

«Domāju, tas būs arī pamatīgs izaicinājums Latvijai - vai varam šos starptautiskos jaunuzņēmumus ieinteresēt te iedzīvoties un palikt uz ilgāku laiku,» piebilst Kristobals Alonso, «Startup Wise Guys» izpilddirektors.

Līdztekus akseleratoram atklātas arī Swedbank jaunizveidotās koprades telpas «DoBe», kuras pirmie iemītnieki būs akseleratora dalībnieki, bet nākotnē tā būs mājvieta dažādiem inovatīviem projektiem.

No 5. līdz 9. martam, visā Eiropā notiek jaunuzņēmumu nedēļa «Startup Europe Week», kuras mērķis ir atbalstīt jaunos uzņēmējus un informēt par pieejamo atbalstu un resursiem biznesa uzsākšanai.

Jaunākais izdevums