FOTO: Būvniecības gada balvai pieteiktie objekti 

Zane Atlāce - Bistere, 07.2.2018
1/91

Trosa, privātmāja, jaunbūve, PO Hallmans Gata 7, Stocholm, Sweden. Pasūtītājs Vätteros i Trosa AB. Projekts Vasco Trigueiros, “Trigueiros Architecture”. Būvnieks, būvuzraudzība “PAVASARS HOUSING CONSTRUCTION”.

Avots: buvniekupadome.lv

Konkursā Latvijas Būvniecības Gada balva 2017, kas šogad norisinās Latvijas simtgades zīmolā, saņemti 114 pieteikumi, pārstāvot visdažādāko būvju tipoloģiju un aptverot visu Latviju, kā arī ārvalstis - Zviedriju un Lietuvu, kur Latvijas pārstāvji piedalījušies dažādu objektu tapšanā, informē konkursa rīkotāji.

Konkursam tika kvalificēti tie objekti, kas nodoti ekspluatācijā no 2016.gada 1.oktobra līdz 2017.gada 31.decembrim. Balvas tiks sadalītas desmit nominācijās: jaunbūve – sabiedriska ēka; jaunbūve – dzīvojamā ēka; restaurācija; rekonstrukcija; fasāžu renovācija; publiskās ārtelpas objekts; jauna inženierbūve/infrastruktūras būve; inženierbūvju/infrastruktūras būvju rekonstrukcija; ražotnes un loģistikas centri – jaunbūve vai modernizācija; koka būve.

Latvijas Būvniecība Gada balva 2017 ir visaptverošākais un arī demokrātiskākais konkurss, jo būvniecības parādē pieteikti gan lieli un mazi objekti, kurus būvējuši lieli, vidēji un mazi būvniecības uzņēmumi. To vidū - skolas un viesnīcas, betona un koka tilti, lielas sabiedriskas ēkas un privātmājas, daudzdzīvokļu ēkas un infrastruktūras risinājumi, sporta laukumi, lidostas skrejceļš un bērnudārzi, sporta centri, peldbaseini, koka ēkas un publiskās ārtelpas objekti, ražotnes un muzeju ēkas, pils un ārstniecības iestāde. Tie ir objekti no Latvijas – Rīgas, Liepājas, Valmieras, Ādažiem, Siguldas, Gaujas, Ventspils, Krāslavas, Bauskas, Apes, Kuldīgas, Jūrmalas, Krimūnām, Pāvilostas, Pļaviņām, Ogres, Cēsīm, Ķeipenes, Skrundas, Viļakas, Babītes, Mazmežotnes, Murjāņiem, Āraišiem, Preiļiem, kā arī Latvijas pilsoņu būvēti vai pasūtīti objekti Zviedrijā un Lietuvā.

Konkursa rezultātu paziņošana notiks 7.martā.

Konkursu Latvijas Būvniecības Gada balva organizē biedrība Building Design and Construction Council sadarbībā ar RDĪD, EM, VARAM, Latvijas Darba Devēju konfederāciju, biedrību Zaļās mājas, VKPAI, Live Rīga, konkursu atbalsta Pillar, TechnoNicol, Evopipes ThermoWhite, Peikko, Philosophers Residence, Scania.

Konkursam pieteiktos objektus skatiet galerijā!

No šīs sadaļas

Administratīvās rajona tiesas Jelgavas Tiesu namā otrdien, 6.februārī noraidīta trešās personas...

Reproduktīvās medicīnas centra Embrions vajadzībām rekonstruētas telpas Rīgā, Tālivalža ielā,...

Ja viss ritēs raiti, tad gada beigās vai 2019. gada sākumā sāksies projekta realizācija.

2017. gadā ievērojamākais projekts bija 28 stāvus un 115 metrus augstā biroju ēka «Stockholm New» Zviedrijā.

Neoficiāli ir zināms, ka Lidl veikala atrašanās vietas Rīgā varētu būt piecas.

Golfa Villas projekts tiek attīstīts kopā ar pircēju, būvējot viņa izvēlētu somu ražotāja Honka mājas projektu.

Ceturtdien pabeigta arī Latvijā strādājošo Somijas būvniecības uzņēmumu YIT un «Lemminkainen»...

Deviņu daudzdzīvokļu māju celtniecībā plānots investēt vairāk nekā 13 miljonus eiro.

Rīgas pils atjaunošanas padome pēc ekspertu uzklausīšanas, nolēma atbalstīt Valsts nekustamo īpašumu...

Konkursā par Liepājas tenisa manēžas projektēšanu un būvniecību uzvarējusi AS UPB, kas...