Nekustamais īpašums

FOTO: CUBE Grupas uzņēmumi apdzīvo 1930. gadā celtu savrupmāju

Linda Zalāne, 17.06.2015

Jaunākais izdevums

«Arī iepriekš mūsu birojs atradās Pārdaugavā, Meža ielā. Šaipus Daugavai jūtamies labi. Līdz ar uzņēmuma attīstību un darbinieku skaita pieaugumu vajadzēja plašāku biroju. Jaunas telpas meklējām apmēram gadu, līdz atradām šo variantu. Veicām minimālu pārbūvi, ievietojām mēbeles, aizkarus un datortehniku. Pārējais jau te bija,» stāsta CUBE Systems izpilddirektors Renārs Jansons.

Biroja telpas tiek nomātas, nevis pirktas, tādējādi uzņēmuma attīstību neierobežo telpu lielums. Pārdaugava savukārt izvēlēta tāpēc, ka darbinieku vidējais ceļā pavadītais laiks ir mazāks, Rīgas centra virzienā sastrēgumi ir lielāki, viņš skaidro. 1930. gadā divstāvu māju projektējis arhitekts Haralds Kundziņš. Padomju laikos ēkā atradās dažādas sabiedriskās iestādes – bērnudārzs, Pionieru nams. Pagrabstāvā, kur patlaban CUBE savām vajadzībām izveidojis servera telpu, agrāk bijusi ēdnīca. Deviņdesmitajos gados ēka tika privatizēta. 2006. gadā tā tika restaurēta. Projektu īstenoja interjera dizainere Anna Butele un arhitekte Zane Tetere. Jaunus vaibstus ieguva gan ēkas fasāde, gan iekštelpas.

Ieejot birojā, skatam paveras oriģinālās koka vītņu kāpnes. Atjaunoti arī masīvi metāla radiatori ar ornamentiem. Pirmajā stāvā biroja telpu pelēkās un melnās sienas atsvaidzina melnbaltas grīdas flīzes, bet otrajā stāvā interjera akcents ir milzīga izmēra lampas. Kopumā 450 kvadrātmetru plašajās telpās iekārtotas 50 darba vietas. Katrā ēkas stāvā ir terase, no kuras paveras skats uz 1800 kvadrātmetru plašo dārzu. «Ja aiz dārza žoga nebūtu savulaik uzbūvēta daudzstāvu hruščovka, tad tagad no mūsu biroja otrā stāva terases varētu skatīties uz Uzvaras parku. Varbūt vajadzētu kādu fototapeti pielikt tai priekšā,» smej Renārs.

Visu rakstu Sadzīvo ar mantojumu lasiet 17. jūnija laikrakstā Dienas Bizness.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Apgrozījuma un darbinieku skaita pieaugums nekad nav bijis uzņēmuma pašmērķis

Tā laikrakstam Dienas Bizness saka IT uzņēmuma SIA CUBE Systems izpilddirektors Renārs Jansons.

«Vienmēr esam lūkojušies pēc stabilas un kvalitatīvas attīstības. Mūsu misija ir katru projektu izveidot tā, lai paveiktais darbs strādā kā ieteikums nākamajiem klientiem un darbiem. Tas veido pieprasījuma un arī apgrozījuma kāpumu,» viņš stāsta. Uzņēmums spējis kāpināt apgrozījumu no 298 tūkst. eiro 2013. gadā līdz 953 tūkst. eiro 2015. gadā, līdz ar to tas ir iekļauts Dienas Biznesa un Lursoft veidotajā strauji augošo kompāniju jeb Gazeļu sarakstā.

Pirms 12 gadiem dibinātais uzņēmums izaudzis par CUBE grupu, kurā ietilpst CUBE Aģentūra, kas nodarbojas ar digitālo mārketingu, CUBE Mobile, kas izstrādā mobilās aplikācijas un CUBE Systems. «Pasaules tendences rāda, ka aizvien vairāk uzņēmumu ievieš digitālus risinājumus, kas aizstāj fizisku cilvēka darbu. Šādu risinājumu realizē, piemēram, McDonald’s restorāni. ASV ir vairākas bankas, kurām vispār nav fizisku klientu apkalpošanas centru. Arī finanšu uzņēmumi digitalizējas, un tas likumsakarīgi mums un citiem nozares pārstāvjiem sagādā darbu,» teic R. Jansons.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Zobārstniecības mobilā lietotne derec palīdz veikt klīniskos pierakstus par pacienta mutes veselības stāvokli; izstrādātāji mērķē uz Rietumeiropas tirgu

Zobārstiem darbā palīdz asistents, kurš parasti pēc ārsta norādēm aizpilda dokumentus. «Medmāsas pilda arī mākslinieka pienākumus un vienā dienā pacienta kartiņā zīmē zilus riņķīšus, bet nākamajā dienā, kad ir slikts garastāvoklis, velk melnus, kas it kā apzīmē to pašu, bet tas nav skaidri nolasāms. Laikmetā, kad šaujam raķetes uz Marsu, stomatoloģijā pacienta veselības stāvoklis tiek aprakstīts uz papīra lapiņām, un katrs, kā pagadās, var zīmēt tur visādus ķiņķēziņus,» brīnās Pēteris Studens, IT kompānijas SIA CUBE Systems veselības tehnoloģiju produkta vadītājs. Sadarbībā ar uzņēmumu Medio-Ingeno Šveicē izstrādāta mobilā lietotne zobārstiem derec, kas dentālos pierakstus ļauj veikt digitāli.

Komentāri

Pievienot komentāru
Citas ziņas

UX Riga 2017 - februārī trīs dienas iedvesmos un izglītos par digitālo produktu dizainu

Dienas Bizness, 23.01.2017

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Šogad no 22.- 24. februārim Radisson Blu Hotel Latvija norisināsies konference UX Riga 2017.

Tās ietvaros vienkopus pulcēsies starptautiski runātāji, autori un radoši nozares cilvēki, lai trīs dienas dalītos ar iedvesmu un zināšanām par UX (User Experience), dizaina tendencēm un interneta lietotāju pieredzes veidošanu/ lietojamību.

UX Riga 2017 ietvaros notiks vienas dienas konference un vairākas pilnu dienu padziļinātas darbnīcas. Šā gada konferences fokuss - dizaina un produktu izstrādes stratēģija un inovācijas.

Galvenais uzsvars tiek likts uz 23. februāri, kad būs iespējams dzirdēt iedvesmojošas un izglītojošas runas no pasaules līmeņa lektoriem.

Konferences tēmu vidū- dizaina stratēģija, dizaina komandas kultūra, «Jobs to be done» modelis jaunu produktu izstrādei un efektīvai pozicionēšanai, e- komercijas triki, dizaina pamatprincipi, sociāli ietekmējošas- cilvēku uzvedību mainošas sistēmas un inovāciju tendences turmākajiem gadiem.

Komentāri

Pievienot komentāru
Biznesa tehnoloģijas

Ērti produkti kļūst par normu

Anda Asere, 08.10.2019

Renārs Jansons, SIA Cube Systems valdes priekšsēdētājs un lietotāju pieredzei veltītās konferences UX Riga organizators.

Foto: Ritvars Skuja, Dienas Bizness

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Mūsdienās cilvēkiem ir plašas izvēles iespējas un viņi izvēlas izmantot tos produktus, kas ir ērti lietojami, atsakoties no tiem, kas tādi nav.

«Līdz ar viedtālruņu un digitālās jomas attīstību patērētāji ne tikai vēlas ērti lietojamus risinājumus, bet jau uzskata tos par normu. Pozitīva lietotāju pieredze un ērti lietojami digitāli risinājumi ir svarīgi katra uzņēmuma efektīvai darbībai un attīstībai,» teic Renārs Jansons, SIA Cube Systems valdes priekšsēdētājs un lietotāju pieredzei veltītās konferences UX Riga organizators. Viņa skatījumā ērts risinājums ir izmērāms arī naudā, jo tas palielina uzņēmuma ienākumus, klientu un darbinieku apmierinātību, samazina klientu apkalpošanas un jauno darbinieku apmācības izmaksas, kā arī uzlabo uzņēmuma tēlu.

Arī iMarketings.lv digitālās nodaļas vadītājs Sergejs Volvenkins uzskata, ka laba lietotāja pieredze sniedz jūtamus ieguvumus, tostarp dod iespēju uzlabot finanšu rādītājus. Piemēram, mājaslapā ar sliktu lietotāju pieredzi no 1000 apmeklētājiem produktu iegādāsies desmit cilvēki. Turpretī lietotājam draudzīgākā mājaslapā no 1000 apmeklētājiem tie būšot jau 20 cilvēki. «Lai uzņēmums ar sliktu lietotāja pieredzi pārdotu produktu 20 cilvēkiem, lapai jāpiesaista 2000 lietotāji, nevis 1000. Tas var izmaksāt divreiz vairāk, un reklāmas atdeve var būt neapmierinoša.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

25. februārī Latvijā trešo gadu notiks konference UX Riga 2016 - Baltijā lielākā konference, kas ir veltīta tīmekļa vietņu, internetveikalu, e-pakalpojumu un IT sistēmu lietojamībai (usability) un lietotāju pieredzes (user experience) veidošanai.

Šā gada konferences fokuss ir pakalpojumu dizains (service design), inovācijas, bet neizpaliks arī digitālo produktu izstrādes piemēru izpēte (case study).

Marks Stikdorns (Mark Stickdorn) no Austrijas, grāmatas This is service design autors, savā runā un divu stundu praktiskā darbnīcā mudinās uztvert lietotāju pieredzi kā kopēju klienta attieksmes veidošanos par produktu vai pakalpojumu - arī ārpus digitālās un web vides.

Eriks Reiss (Eric Reiss) - viens no Informācijas arhitektūras pamatlicējiem no Dānijas, praktiķis un vairāku grāmatu autors, pievērsīsies UX Stratēģijai un tās lomai uzņēmuma attīstībā, bet atsevišķā pilnas dienas darbnīcā IT sistēmu izstrādātājus izglītos par lietojamības pamatprincipiem (Usable Usability). Citā pilnas dienas darbnīcā izstrādātājiem un dizainariem būs iespēja apgūt praktiskas iemaņas un pieredzi responsīvā - mobilām ierīcēm pielāgota dizaina izstrādē (Responsive design) Vitālija Frīdmana (Vitaly Friedman) vadībā.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Šo ceturtdien, 25. februārī, Latvijā trešo gadu notiks konference UX Riga 2016 - Baltijā lielākā konference, kas ir veltīta tīmekļa vietņu, internetveikalu, e-pakalpojumu un IT sistēmu lietojamībai (usability) un lietotāju pieredzes (user experience) veidošanai.

UX Riga 2016 trešo gadu uz Latviju aicinājusi starptautiskus runātājus un autorus, lai palīdzētu vairāk nekā 450 Latvijas un kaimiņu valstu dizaineriem, izstrādātājiem, e-komercijas speciālistiem un digitālo produktu dizaineriem apgūt jaunas metodes un zināšanas lietotāju uzvedības modelēšanā un gala lietotājiem ērtu digitālo produktu radīšanā.

Šī gada konferences fokuss ir - pakalpojumu dizains (service design), inovācijas, bet neizpaliks arī digitālo produktu izstrādes piemēru izpēte (case study).

Marks Stikdorns no Austrijas, grāmatas This is service design autors, savā runā un divu stundu praktiskā darbnīcā mudinās uztvert lietotāju pieredzi kā kopēju klienta attieksmes veidošanos par produktu vai pakalpojumu - arī ārpus digitālās un web vides.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Digitālo pakalojumu dizaineri un veidotāji pulcēsies trīs dienu konferencē UX Riga 2017. Latviju pārstāvēs pašmāju sociālais pētnieks Agnis Stibe.

Pēc nedēļas, ceturtdien, 23. februārī Latvijā ceturto gadu pēc kārtas notiks konference, kas veltīta tīmekļa vietņu, internetveikalu, e-pakalpojumu un IT sistēmu lietojamībai (usability) un lietotāju pieredzes (user experience) veidošanai.

Vairāk nekā puse apmeklētāju gaidāmi no Igaunijas, Lietuvas, Dānijas, Somijas, arī Polijas, Krievijas, Maltas, Beļģijas, Slovākijas un Čehijas. Ne vien no jaunuzņēmumiem (kā TransferWise, Pipedrive, utml.), bet arī no lielajiem uzņēmumiem, kas nodrošina ikdienas pakalpojumus - bankām, IT izstrādātājiem un citiem.

Īpaši tiek gaidīta lektoru Andy Budd (UK), Alan Klement(US), Andy Moore (DE) un Agņa Stibes (US, MIT) dalība.

Komentāri

Pievienot komentāru