Nekustamais īpašums

FOTO: Divu biroju centru izveidē Skanstes apkaimē investēs 60 miljonus eiro

Zane Atlāce - Bistere, 20.06.2019

Publicitātes foto

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Investējot 60 miljonus eiro, lietuviešu ieguldījumu pārvaldības sabiedrība Capitalica Asset Management sāk divu A klases darījumu centru Verde celtniecību Skanstes apkaimē Rīgā.

Darījumu centrus projektējis arhitekts Andris Kronbergs. Celtniecību paredzēts uzsākt šā gada rudenī, bet ekspluatācijā nodot 2021. gadā.

«Uzņēmumu biroju tirgum Rīgā ir izcils potenciāls. Pieprasījums pēc augsta līmeņa darījumu centriem nepārtraukti palielinās. Ņemot vērā šo tendenci, mēs nolēmām ieguldīt un izveidot ekskluzīvu darījumu centru kompleksu. Mēs uzskatām, ka ar draudzīgumu videi un lietotājiem, inovatīviem inženiertehniskajiem risinājumiem un tehnoloģijām Verde noteiks jaunu standartu augošajā Skanstes apkaimē un visā Latvijas galvaspilsētā,» norāda Capitalica Asset Management vadītājs Andrjus Barštis.

A klases darījumu centru Verde kopējā platība kopā ar pazemes garāžu būs 45 tūkstoši kvadrātmetru. Tādējādi tā būs viena no ievērojamākajām biroju ēkām Latvijas galvaspilsētā. Būvatļauja ir saņemta 14. jūnijā, un konkurss būvuzņēmējiem ir plānots vasaras beigās.

«Ēka atradīsies 1,3 hektārus lielā zemesgabalā starp UNESCO aizsargāto Rīgas vēsturisko centru, kas ir slavens ar jūgendstila arhitektūru, un jauno pilsētu. Zemesgabals atrodas starp šīm divām pilsētas daļām, un mantojuma aizsardzības prasības jaunbūvēm, it īpaši ēku augstumam un apbūves blīvumam, ir ļoti stingras. No arhitektūras viedokļa tas bija milzīgs izaicinājums, kas īstenojies oriģinālā koncepcijā un risinājumos, kas vērsti uz ilgtspējību,» stāsta A. Kronbergs.

Līdztekus ērtajai un prestižajai atrašanās vietai jaunais darījumu centrs izcelsies ar īpašu pievēršanos zaļajām koncepcijām, kā arī harmonijas starp darbu un atpūtu filozofijai. Tas ir iešifrēts pašā projekta nosaukumā Verde. «Vestibila jumts līdzināsies dārzam zaļā pakalnā. Tur tiks iestādīti koki, krūmi un puķes, kā arī siltajā sezonā darbosies kafejnīcas. Tā būs parkam līdzīga, dzīvīga zaļā zona. Tādu apstādījumu netrūks, jo uz ēkas 5. stāva tiks ierīkots jumta dārzs,» skaidro arhitekts.

Capitalica Asset Management pieder vienam no lielākajiem lietuviešu uzņēmumiem SBA, kas darbojas nekustamo īpašumu, mēbeļu ražošanas un tekstila nozarē.

Verde piederēs nekustamo īpašumu fondam Capitalica Baltic Real Estate Fund I, ko pārvalda Capitalica Asset Management. Līdztekus SBA grupai šajā fondā ieguldījumus veikuši sabiedrības INVL Asset Management pārvaldītie Latvijas un Lietuvas pensiju fondi un citi profesionāli investori.

Ieguldītāji varēs iegūt daļu no budžetā paredzētajiem 60 miljoniem eiro, izmantojot nekustamo īpašumu fonda (ieguldījumu sabiedrības) obligāciju emisiju, kas ļaus individuālajiem ieguldītājiem saņemt ienākumus no darījumu centru projektiem. SBA grupā ietilpstošā „Capitalica» plāno ar obligācijām piesaistīt līdz pieciem miljoniem eiro un ieguldīt tos darījumu centros Rīgā. Pirmajā izplatīšanas posmā obligācijas par vairāk nekā trim miljoniem eiro jau ir parakstījuši un nopirkuši vairāk nekā 70 ieguldītāji.

Līdztekus Rīgā izstrādātajam projektam Capitalica Baltic Real Estate Fund I pārvalda arī darījumu centru „135» Lietuvas galvaspilsētā Viļņā, darījumu centru Kauno dokas pie Neres Lietuvas otrajā lielākajā pilsētā Kauņā un tirdzniecības centru Luizė, kas atrodas Lietuvas ostas pilsētā Klaipēdā.

Capitalica Asset Management, kas pārvalda Capitalica Baltic Real Estate Fund I, aktīvi nodarbojas ar komerciālo nekustamo īpašumu pārvaldību Baltijas valstīs. Šī ieguldījumu pārvaldības sabiedrība ir dibināta 2016. gadā. 80 procenti Capitalica Asset Management akciju pieder vienai no lielākajām lietuviešu kapitāla uzņēmumu grupām SBA, 20 procenti akciju pieder Andrjum Barštim piederošajam uzņēmumam Fox Holdings.