Start-up

FOTO: Eindhovenas augsto tehnoloģiju pilsētiņa High Tech Campus

Anda Asere, 25.06.2018

Foto: hightechcampus.com

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Analizējot patentu apjomu uz desmit tūkstošiem iedzīvotāju, Eindhovena ierindojas pirmajā vietā pasaulē ar 22,6 patentiem

Eindhovenas augsto tehnoloģiju pilsētiņa High Tech Campus tiek dēvēta par gudrāko kvadrātkilometru pasaulē.

«Jau kopš pagājušā gada 60. gadiem Eindhovenā atrodas Philips pētniecības centrs. Tolaik bija pieņemts, ka drošības dēļ izpētes nodaļas atradās nomaļus un samērā izolētas no citām struktūrvienībām. Šī gadsimta sākumā tas mainījās, jo pasaule kļuva arvien sarežģītāka un Philips apzinājās, ka visu paši nevar izdarīt un ir nepieciešams sadarboties ar universitātēm un citiem uzņēmumiem. Uzņēmums sāka reklamēt atvērto inovāciju koncepciju, radot atvērtāku vidi. Tāpēc tagad te atrodas dažādas lielas globālas kompānijas, zinātniskie institūti, pakalpojumu uzņēmumi un startup. Jo lielāka dažādība, jo labākas biznesa idejas. Ir labi, ja ir 100 fiziķu komanda, bet vēl labāk, ja komandā ir desmit fiziķi, desmit inženieri, desmit programmētāji u.tml., turklāt no dažādām valstīm un ar atšķirīgu pieredzi,» stāsta Eindhovenas augsto tehnoloģiju pilsētiņas High Tech Campus biznesa attīstības vadītājs Kees Admirāls (Cees Admiraal).

Eindhovenas High Tech Campus strādā 175 kompānijas, un tajās nodarbināti vairāk nekā vienpadsmit tūkstoši cilvēku. Uzņēmumi lielākoties specializējas veselības, enerģētikas un viedās vides jomās. Šī specializācija saistīta ar to, ka cilvēki kļūst arvien vecāki un nereti viņiem ir veselības problēmas. Tāpēc ir svarīgi, lai tās tiktu diagnosticētas pēc iespējas ātrāk un lai cilvēkiem ar veselības problēmām būtu pēc iespējas normālāka dzīve.

Enerģētikas jomā šajā centrā tiek pētītas saules enerģijas iespējas, bet viedās vides sektorā norit darbs saistībā ar mājām, pilsētām, transportu.

Visu rakstu Gudrākais kvadrātkilometrs lasiet 25. jūnija laikrakstā Dienas Bizness.

Komentāri

Pievienot komentāru