Nekustamais īpašums

FOTO: Elvi tīkla izveidotājs darbojas Kuldīgas viesnīcu un īpašumu biznesā

Linda Zalāne, 30.07.2018

Kaspars Bergmanis

Foto: Ritvars Skuja, Dienas Bizness

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Kuldīgā ir četras viesnīcas – Metropole, Jēkaba sēta, Virkas muiža un 2 Baloži, kā arī pēdējos gados kā sēnes pēc lietus ir savairojušies apartamenti. DB aptaujātie uzņēmēji lēš, ka to skaits varētu būt vairāk nekā simts, bet reģistrēti ir ap 80. Apartamentu bums mudinājis Virkas muižas īpašnieku Kasparu Bergmani, kurš savulaik izveidoja Elvi tīklu, pievērsties nekustamo īpašumu attīstīšanai Kuldīgā.

«Kuldīgā būvējam ēku ar 24 dzīvokļiem, jo līdz ar apartamentu izveidi ir jāsaskaras ar sekām, proti, īres dzīvokļu rezerves pilsētā ir izsīkušas. Nopietni skatos arī Kuldīgas vecpilsētas virzienā, kur esmu iegādājies piecas ēkas. Divas no tām ir rekonstrukcijas stadijā, bet pārējās notiek projektēšanas darbi. Mērķauditorija ir cilvēki, kas ir pensionējušies un kuriem ir īpašumi Rīgā, bet tai pašā laikā ir vēlme pārvākties uz dzīvi mazpilsētā,» stāsta K. Bergmanis, kurš kopš 2016. gada Virkas muižas restaurācijā un renovācijā ieguldījis ap 700 tūkst. eiro un tuvākajos gados investīciju plūsmu šajā objektā vēl neapturēs, jo līdz šim izdevies savest kārtībā aptuveni pusi no īpašuma.

Virkas muižā ir 75 gultasvietas, un pilsētas svētku laikā šajā naktsmītnē četrās dienās uzturējās ap 600 cilvēku. Uzņēmējs iecerējis mazināt sezonalitātes slogu un nākotnē attīstīt SPA zonu un rehabilitācijas korpusu, kā arī vēl plašāk piedāvāt konferenču un semināru rīkošanas iespējas Virkas muižā. Tas tiek darīts jau patlaban, bet semināra telpas iecerēts vēl labiekārtot. Taujāts, kad Virkas muiža nonāca viņa īpašumā, K. Bergmanis atklāj, ka tas notika 2005. gadā un šīs muižas pirkšanas mērķis bija mājvieta Elvi sporta kluba sportistiem. 2008. gadā situācija valstī mainījās, un sporta klubs izbeidza savu darbību.

«Kopš tā laika mēs mainījām darbības virzienu un kļuvām par vienkāršu viesnīcu ar demokrātiskām cenām. Līdz ar investīcijām kopš 2016. gada viesnīcas rakurss tika mainīts, un mēs esam jauna klienta meklējumos. Mūsu auditorija ir tie cilvēki, kuri novērtē renovēto arhitektūras pieminekli un iespēju tajā nakšņot,» stāsta Virkas muižas pārvaldniece Inga Trumsiņa. Virkas muižā ļoti rūpīgi ir atjaunotas visas ēkas detaļas gan ārējā, gan iekšējā apdarē, kas saglabājušās kopš Pirmā un Otrā pasaules kara.

FOTO: Pieprasījums pēc īpašumiem Kuldīgā ir augsts