Viedierīces

FOTO: Garmin jaunais viedpulkstenis spēku pasmeļas no Saules

Jānis Vēvers, 04.10.2019

Pārējās fotogrāfijas skatāmas raksta galerijā!

Foto: Jānis Vēvers

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Garmin jaunais multisporta viedpulkstenis Fēnix 6X Pro Solar izceļas ne vien ar ārkārtīgi bagātīgu iespēju klāstu, bet arī ekrānā iebūvētu saules bateriju

Kamēr citi ražotāji parasti pompozi piesaka vienu ilgi izstrādātu jaunu produktu, Garmin augusta nogalē izšāva lērumu ar līdzīgām, tomēr dizainā un iespējās atšķirīgām savas prestižākās sērijas ierīcēm. Runa ir par viedo multisporta pulksteņu sērijas ar latvieša ausij tīkamo nosaukumu Fēnix jauno paaudzi. Jā, oriģinālajā nosaukuma rakstībā patiešām tiek izmantots angļu valodā neesošais «ē», kas gan pasaules ziņu portālos visbiežāk pārtop parastajā «e». No visas sestās paaudzes intriģējošākais šķiet Fēnix 6X Pro Solar. Kā vēsta nosaukums, tam ir īpašas attiecības ar mūs sildošo zvaigzni Sauli.

Kā jau tūkstoš eiro vērtam flagmanim piedien, pie ārienes ir piestrādāts. Masīvais gredzens ap 1,4 collu ekrānu veidots no titāna vai otrā variantā – no titāna, kas pārklāts ar oglekli. Apakšējais vāks veidots no metāla, bet pārējais korpuss no īpaša ar šķiedrām pastiprināta polimēra. Saliekot visu kopā, veidojas bruņumašīnas cienīga ierīce ar piecām uz sāniem izvalbītām masīvām pogām, tā pārsteidzošā kārtā nemaz nav pārlieku smaga – 82 grami. Siksniņu var pielāgot atbilstoši situācijai. Sportošanai un piedzīvojumiem - vieglāko un ērtāko silikona vai titāna - saviesīgiem pasākumiem vai biznesa ikdienai.

Pusotru centimetru biezais, militārajiem drošības standartiem atbilstošais pulkstenis uz rokas izskatās iespaidīgi. Masīvs, robusts, piecu atkailināto skrūvju dēļ pat mazliet industriāls. Tas nelabprāt slēpjas piedurknē, jo vienkārši zem šaurāka apģērba tam var nepietikt vietas.

Apple tikai piektās paaudzes viedpulkstenim piešķīra vienmēr ieslēgtā ekrāna iespēju un to pasniedza teju kā pasaules brīnumu, bet Garmin tāda ir jau kādu laiku. Arī Fēnix 6 pulksteņa un mērījumu rādījumus paša izvēlētā darbvirsmā var apskatīties, vien iemetot skatienu ekrānā. Transflektīvais memory-in-pixel ekrāns gan ir patumšs, taču to var labot ar augšējo kreiso pogu, ieslēdzot apgaismojumu. Tiesa, pat tad tajā krāsas nav izteiksmīgas, un tam ir iemesls. Garmin izvēlējies šādu taupīgu 280x280 pikseļu izšķirtspējas displeju, lai pulkstenis varētu ar vienu uzlādi darboties pēc iespējas ilgāk.

Pāris nedēļas pavadot ar Fēnix 6X Pro Solar uz rokas, nostiprinās pārliecība, ka šī ierīce būtībā ir informācijas savācējs, kas parāda pašu nepieciešamāko. Datu analizēšanai jāņem talkā krietni izvērstākā, funkcionāli bagātākā un arī vizuāli krāšņākā Garmin Connect mobilā lietotne. Caur to un Garmin Connect IQ var iegūt gan simtiem sejiņu, gan pievienot sīkprogrammas, gan aplūkot fizisko aktivitāšu mērījumu statistiku par dažādiem laika posmiem. To arī ir prātīgi darīt, jo neparocīgās pogu vadības dēļ pašā pulkstenī gribas tikai palaist treniņa uzskaites programmu vai mūzikas atskaņotāju. Pēdējo var ātri izdarīt, paturot nospiestu apakšējo kreisās malas pogu un izvēlnē atrodot mūzikas avotu. Tāpat ar pogām var pārslēgt dziesmas un mainīt skaļumu. Šajā tālrunī ir iebūvētā atmiņa, kurā ir vieta pat 2000 dziesmām. Ja jūsu rīcībā ir bezvadu austiņas, mūziku var klausīties, neņemot līdzi tālruni.

Tāpat kā pirms dažām nedēļām aprakstītajam Forerunner 945, arī šim ļoti pietrūkst skārienjutīgās vadības. Pat jāpabrīnās par amerikāņu konservatīvismu – drīz taču būs izaugusi un par klientiem kļūs paaudze, kas kopš bērnu dienām lieto skārienekrānu. Mulsina arī Fēnix 6X Pro Solar nenoslīpētās attiecības ar citu amerikāņu izstrādājumu – iPhone. Pēc pulksteņa noņemšanas un atkārtotas uzlikšanas uz rokas ar Android ierīcēm tas parasti automātiski atjauno savienojumu, bet izmēģinājumu laikā ar iPhone 11 Pro Max ikreiz nācās atvērt Connect lietotni. Tikai tad tālrunis atcerējās, ka tam jānodibina kontakts ar pulksteni.

Garmin lietotāji savas ierīces mīl par daudzveidīgajām iespējām, un arī Fēnix 6 neliek vilties. Kā pulkstenī, tā lietotnē var klejot kā pa apslēpto bagātību salu.

Visu viedierīces apskatu lasiet 4. oktobra laikrakstā Dienas Bizness, vai meklējot tirdzniecības vietās.

Abonē (zvani 67063333) vai lasi laikrakstu Dienas Bizness elektroniski!

Komentāri

Pievienot komentāru