Būvniecība un īpašums

FOTO: Izveido jaunu loģistikas centru Ķekavas novadā

Egons Mudulis, 26.09.2018

Foto: Egons Mudulis

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Industriālo parku attīstītājs VGP Latvija šodien atklāj jaunu noliktavu Ķekavas novadā, kur mazumtirgotājs Rimi Latvia pārcelsies Baltijas galvenā loģistikas centra būvniecības laikā.

VGP Park Ķekava ietvaros izbūvētas divas noliktavas 35 tūkst. m2 un 25 tūkst. m2 platībā. Rimi nomās 23 tūkst. m2 lielākajā ēkā, bet atlikušās telpas un otru noliktavu izmantos MMD Serviss.

Dienas Bizness jau rakstījis, ka projekts tika uzsākts vēl pirms krīzes 2007. gadā. Pēc tā izstrādes gan nācies iepauzēt, lai nevajadzētu turēt tukšas telpas. Savukārt pēc krīzes radusies iespēja iegādāties papildu zemes gabalu, teritorijai pieaugot no 8,3 ha līdz 14,7 ha.

Sākotnēji tika izbūvētas telpas 20 tūkst. m2 platībā, kas ir daļa no pirmās ēkas ar kopējo platību 34,56 tūkst. m2. Būvniecība tika uzsākta 2016. gada vasarā, loģitikas parkā tika pievilkta gāze, kas bijusi netālu, elektrība no Ķekavas, no kurienes pievilkts arī ūdens.

Būvniecībā tika izmantotas nevis metāla, kas ir līdz pat 30% lētākas, bet gan dzelzbetona konstrukcijas, veidojot 12x24 m kolonnu tīklu. Grīdas nestspēja sākotnēji bija paredzēta vismaz 5 t/m2, bet palielināta līdz 7 t/m2. Sienas veidotas no daudzslāņu paneļiem, bet jumts no profilloksnēm. Ap 2% no jumta platības ir virsgaismas logi, ēkas griestu augstums 10 m.

Par šo un citiem VGP projektiem, kā arī Rimi iecerēm saistībā ar šo un pašu veidoto loģistikas centru Deglava ielā lasiet rītdienas Dienas Biznesā.

Komentāri

Pievienot komentāru