FOTO: Izvēlas dzīvi bez sastrēgumiem

2018. gada 08. augusts plkst. 13:52
Dalies ar šo rakstu

Valmierā strādājošā SIA SunGIS izstrādājusi platformu, kas vienkopus parāda dažādus ģeogrāfiskos datus. Sākotnēji tās attīstīšana vairāk bijis kā hobijs, bet tagad kļūst par biznesa projektu.

Šī platforma ir noderīgs ikdienas darba instruments pašvaldībām un to iestādēm. Piemēram, ja nepieciešams veikt ūdens vadu remontu vai novērst tā avāriju, speciālisti var jau pirms izbraukuma novērtēt informāciju – kādas caurules būs nepieciešamas.

«Klientam, kurš pasūta mūsu izstrādāto platformu, vairs nav pašam jāmeklē informācija pa dažādiem avotiem. Mēs apkopojam datus no Valsts zemes dienesta, Lauku atbalsta dienesta, Dabas aizsardzības pārvaldes u.c.,» atklāj SIA SunGIS valdes priekšsēdētājs Pēteris Brūns.

Platforma izstrādāta kopš 2011. gada, bet sākotnēji tās attīstīšana vairāk bijis kā hobijs. Pēdējos divos gados P. Brūns šo sāk pārvērst par biznesa projektu. Taujāts par konkurenci, uzņēmuma projektu vadītājs Gints Lūkins pārliecināti teic, ka sāncenšu SunGIS izstrādātajai platformai nav. Protams, tirgū ir dažādi dalībnieki, bet nevienam neesot iespējams datus arī analizēt, jo SunGIS sistēmās cenšas pielikt klāt biznesa loģiku, ne tikai izveidot datu krātuvi.

«Mēs esam radījuši rīku, lai pašvaldības pārvaldītu savu saimniecību efektīvi. Esam pašvaldības īpašumu pārtaisījuši par lielu noliktavu, kas ir piepildīta ar dažādiem materiāliem, kuriem piešķirta identifikācija. Gudrs saimnieks savā saimniecībā zinās, kā saimniekot, teic G. Lūkins. No 191 Latvijas pašvaldības vairāk nekā 30 iegādājušās šo platformu. Teorētiski vieta izaugsmei Latvijas tirgū vēl ir, bet uzņēmums iecerējis doties eksporta virzienā.

Taujāts, kāds ir Valmieras darba vides pluss, P. Brūns akcentē mierīgo ikdienas dzīvi bez sastrēgumiem, to, ka šajā pilsētā nav jāsaskaras ar rindām uz vietu bērnudārzā, bet kopumā IT ir nozare, kurai ir vienalga, kurā vietā atrodas tā birojs. «Mums nevajag ražošanas telpas, un liela daļa darbinieku strādā attālināti. Paši esam valmierieši, tāpēc veidojam biznesu šeit. Brīdi padzīvoju Rīgā un Jelgavā, bet atgriezos dzimtajā pilsētā,» teic P. Brūns.

Plašāk par IT biznesu Valmierā lasāms 8. augusta laikrakstā Dienas Bizness!

Dalies ar šo rakstu