Būvniecība un īpašums

FOTO: Jaunā Lindström darba tērpu ražošanas fabrika tiks nodota ekspluatācijā 2017. gada sākumā

Žanete Hāka, Lelde Petrāne, 18.08.2016

Jaunākais izdevums

Jaunās Lindström darba tērpu ražošanas fabrikas stūrakmens ielikšanas ceremonijā Tukumā 17. augustā pamatakmenī tika ievietota kapsula ar vēstījumiem nākamajām paaudzēm. Topošā rūpnīca nodrošinās darbu apmēram 120 cilvēkiem.

Jaunā darba tērpu fabrika tiks nodota ekspluatācijā 2017. gada sākumā. Tās platība – vairāk nekā 3000 m2, tai apkārt būs gandrīz 5000 m2 zaļas teritorijas ar gājēju ceļiem.

«Investīcija Tukumā ir daļa no mūsu darba stratēģijas, lai garantētu vēl ātrāku darba tērpu piegādi klientiem netālajā apkārtnē. Tukums ir lieliskā un centrālā vietā, un no jaunās rūpnīcas mēs apkalposim klientus visur Ziemeļeiropā. Vēl viens iemesls mūsu investīcijai ir pieredzējuši un profesionāli darbinieki. SIA GPT PRODUCTION LATVIA Tukumā darba tērpus vairs neražos, tāpēc mums ir lieliska iespēja dot darbu tās darbiniekiem, kuriem ir plaša pieredze. Tāpat ņemsim darbā desmitiem citu cilvēku,» stāsta Lindström Grupas prezidents un izpilddirektors Juha Laurio.

Kā akcentē RERE GRUPA valdes priekšsēdētājs Guntis Āboltiņš-Āboliņš, «šis projekts ir unikāls ar to, ka pāris mēnešus pēc pamatakmens likšanas jau ir paredzēti spāru svētki».

Lindström Latvijā darbojas kopš 1994. gada un patlaban nodarbina apmēram 80 cilvēkus. Lindström visā pasaulē tirgo darba tērpus, paklājus un ražotņu dvieļus.

«Uzņēmējdarbības attīstības rezultātā mūsu novadā tiek radītas jaunas darba vietas, un arī pašvaldībai ir iespēja attīstīt savu infrastruktūru. Viens no Tukuma novada stratēģiskās attīstības mērķiem ir saistīts ar konkurētspējīgas uzņēmējdarbības sekmēšanu, īpaši novada specializācijas jomās (t.sk. rūpniecībā, loģistikā). Pateicoties jaunas ražotnes celtniecībai, Tukuma novada dome var apgūt Eiropas struktūrfondu līdzekļus un īstenot projektu Degradētās teritorijas sakārtošana zonā Melnezera iela – Laustiķis, lai nodrošinātu pilsētas izaugsmi,» stāsta Tukuma novada domes priekšsēdētājs Ēriks Lukmans.

Komentāri

Pievienot komentāru
Ražošana

Kā top?: Zinātniskajam institūtam Somijā paredzētā tunika Lindström Prodem rūpnīcā Tukumā

Rūta Lapiņa, 23.03.2018

«Lindström Prodem» ražotnē top visdažādāko krāsu un materiālu darba apģērbi.

Foto: Ritvars Skuja, Dienas Bizness

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Šajā piektdienā biznesa portāls db.lv viesojas Tukumā, kur «Lindström Prodem» rūpnīcā, kas ir vienīgā «Lindström» apģērbu ražotne pasaulē, vēroja tunikas «Mai» ražošanas procesu. Tā paredzēta ģenētiski zinātniskajam institūtam Somijā.

Nule kā apritējis gads, kopš Tukumā darbu uzsāka «Lindström» darba apģērbu ražotne – «Lindström Prodem». «Gads ir pagājis un mums ir izdevies iemācīties ļoti daudz jauna – pielāgoties, saprast, akceptēt, kā arī vienkārši labi un kvalitatīvi darīt savu darbu,» atskatoties uz rūpnīcas pirmo darbības gadu, saka tās vadītāja Inga Jaakola.

Tukumā tiek ražoti darba apģērbi, kurus «Lindström» servisa centri nomā saviem klientiem. Arī darba apģērbu regulāra tīrīšana un nomaiņa nepieciešamības gadījumā pieder pie servisa centru piedāvātajiem pakalpojumiem.

«Lindström» grupas servisa centri darbojas 24 valstīs, un darba apģērbu šūšanā sadarbojas ar ļoti daudziem apakšuzņēmējiem. Tukumā tiek šūts apģērbs Ziemeļeiropas un Centrāleiropas valstīm.

Komentāri

Pievienot komentāru
Ražošana

Kā top? Rocket Bean Roastery Latvijas Nacionālā kafija

Laura Mazbērziņa, 18.05.2018

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Biznesa portāls db.lv viesojas kafijas grauzdētavā un kafejnīcā «Rocket Bean Roastery», lai iepazītos ar Latvijas Nacionālās kafijas tapšanas procesu.

Specialty kafijas būtība ir augsta kvalitāte un pilna kontrole pār ražošanas procesu, sākot no kafijas audzēšanas un beidzot ar tās pareizu grauzdēšanu. Kafijas pupiņas «Rocket Bean Roastery» iepērk no plantācijām Centrālamerikā, Latīņamerikā, Āfrikā un Indonēzijā, kā arī citām eksotiskām vietām, kuras paši grauzdētavas saimnieki regulāri apciemo jaunu kafijas garšu meklējumos.

Specialty kafijas ražošanai ir iespējams sekot līdzi no paša pirmā brīža. Ap 80% kafijas tiek audzēta nelielās audzētavās, divu līdz piecu hektāru platībā. Kafijas ražošanā netiek izmantota dabu piesārņojoša ķīmija un vidi noplicinošas tehnoloģijas. Kafijas ķirši tiek vākti ar rokām, pareizajā brīdī izvēloties pilnīgākās gatavības ogas. Tad tās tiek tīrītas, šķirotas un apstrādātas. «Rocket Bean Roastery» iepērk zaļas kafijas pupiņas un grauzdē tās tepat, Miera ielā, pēc savām receptēm. Dažādām kafijas šķirnēm un pat valstīm, kurās kafija aug, ir atšķirīga garšu buķete, stāsta Ancis Romanovskis, «Rocket Bean Roastery» grauzdētavas vadītājs.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Noslēdzies SIA Lindstrom Prodem izsludinātais iepirkums par darba apģērbu ražošanas moduļa ar eksperimentālu ražošanas konceptu izveidi, liecina paziņojums Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā.

Konkursā saņemti sešu pretendentu pieteikumi un par uzvarētāju atzīti uzņēmumi I.N.A. Trading Ltd, Nortal Oy, Eton Systems AB, ToP Tunniste Oy, Balanus OY, RD Velho Oy.

Uzvarētāja piedāvātā līgumcena ir 1,399 miljoni eiro.

Komentāri

Pievienot komentāru