FOTO: Kā top? Asfaltbetons uzņēmumā SIA CTB

2018. gada 26. oktobris plkst. 9:41
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Šajā piektdienā biznesa portāls db.lv viesojas SIA «CTB», lai vērotu, kā Liepājā tiek ražots asfaltbetons.

Ražošanas process skatāms raksta galerijā!

SIA «CTB» ir viens no Latvijā strādājošajiem kompleksās ceļu būves uzņēmumiem, kas galvenokārt nodarbojas ar būvniecības projektu vadību, ceļu un ielu būvniecību un ar to saistīto materiālu ražošanu.

Tirgū uzņēmums pārdod asfaltu, šķembas un minerālmateriālus, bet pārējie materiāli tiek ražoti un izmantoti «CTB» būvniecības procesa ietvaros. Uzņēmuma vadītājs Gatis Zvirbulis min, ka lielākie pasūtītāji 20 gadu gaitā ir Latvijas Valsts ceļi, Liepājas un Ventspils pašvaldības.

Ceļu būves uzņēmumam saspringtākais laiks ir no aprīļa līdz novembrim. Atbilstoši tam uzņēmums plāno gan cilvēku resursus, gan tehniku, gan materiālu ražošanas procesus. Ziemā uzņēmums ražo minerālmateriālus, veic darbus karjeros, nodrošina transporta pārvadājumus, kā arī sagādes darbus, taču asfalta ražošana ziemā nenotiek.

G.Zvirbulis norāda, ka šogad pasūtījumi ir nedaudz vairāk nekā iepriekšējos gados. «Konkurence nav mazinājusies un ir visai sīva,» atzīst uzņēmuma vadītājs.

«CTB» veiksmīgi darbojas jau divdesmit gadus. Šobrīd kopējā ražotnes teritorija Liepājā ir 19 hektāri un uzņēmums neplāno paplašināties. «Esam ģeogrāfiski ierobežoti, gan ņemot vērā konkurenci, gan materiālu un transporta pārvadājumus. Uzskatu, ka šeit esam sasnieguši maksimumu un šobrīd šī ražotne ir tehnoloģiski un pareizi jāuztur,» skaidro G.Zvirbulis.

Katru gadu uzņēmums investē ražotnes modernizācijā. Asfalta rūpnīcai veikta pārbūve, kas nodrošina iespēju pārstrādāt veco asfaltu jaunā. Lai gan reciklēto asfaltu Latvijā ražo salīdzinoši nesen - «CTB» aptuveni piecus gadus, Eiropā tā ir ierasta prakse.

Tāpat uzņēmums investē būvniecības tehnikā un iekārtās, pastāvīgi tās modernizējot.

«Mūsu pamata baža ir finansējums, jo visiem lielajiem uzņēmumiem ir konstantas izmaksas, ar kurām ir jārēķinās. Pasūtījumu nestabilitāte, finansējuma trūkums rada grūtības plānot attīstību un investīcijas ilgtermiņā. Mūsu mērķi un izaicinājumi ir būt moderniem un tehnoloģiski attīstītiem. Ceļa būvniecībā kaut ko jaunu gluži neizdomāsi. Mēs uzlabojam esošo, sekojam līdzi kvalitātei un tehnoloģijām, investējam iekārtās un esam mūsdienīgi,» norāda uzņēmuma vadītājs.

Dalies ar šo rakstu