FOTO: Latvijā parādīsies jauni, vēl neredzēti pakomāti 

Lai padarītu rokas instrumentus, piemēram, elektriskos urbjus ērti pieejamus – gan vietas, gan laika ziņā –, turpmāk SIA Stats Serviss piedāvās tos iznomāt pakomātos

Monta Glumane, 2018. gada 31. oktobris plkst. 7:12

Ejot laikam, mainās klientu vajadzības, prasības un ieradumi, tāpēc būvtehnikas un elektroinstrumentu nomas uzņēmums Stats Serviss no nākamā gada sākuma tirgū plāno piedāvāt pirmos instrumentu nomas punktus, kas nebūs ierasta filiāle, bet pašapkalpošanās automāts. Pirmie no šiem nomas punktiem atradīsies Rīgas apkaimes lielveikalos, lai uzņēmums varētu nodrošināt ērtāku loģistiku un, ja nepieciešams, tad šos nomas automātus papildināt ar instrumentiem. Ja sākotnējais projekts būs veiksmīgs, tad gada laikā uzņēmums šo pakalpojumu plāno piedāvāt visā Latvijā, kā arī vēlāk Baltijā. Projekta sākumā nomas automāti darbosies veikalu darba laikā, bet tad, kad projekts būs sevi pierādījis, tiks uzstādīti arī diennakts automāti, kas tiks novietoti ārtelpās. «Es personīgi lepošos, kad mēs atvērsim pirmo diennakts automātu. Būšu izdarījis kaut ko, par ko visi teica, ka tas ir neiespējami,» stāsta Stats Serviss valdes loceklis Vigants Lesausks.

Izpētot patērētāju kultūru, uzņēmums nonāca pie secinājuma, ka potenciālie pakalpojuma klienti varētu būt dažādi meistari un nelielas brigādes, kā arī privātmāju īpašnieki un citas privātpersonas, kuriem šad un tad nepieciešami instrumenti. Jaunais pakalpojums būs daļa no uzņēmuma digitālās transformācijas. Uzņēmumā dzima ideja radīt nomas automātus, jo nekur nebija iespējams iegādāties gatavus risinājumus. Ar šo ideju Stats Serviss pieteicās arī hakatonā, kurā atrada partneri andIT un Pasta Staciju, kas šo uzņēmuma ideju spēja realizēt. Uzņēmumam bija nepieciešami noteikta izmēra automāti, kuros instrumentus var droši uzglabāt, klients paņemt, pēc tam atlikt atpakaļ un samaksāt.

«Mēs jau zinām, kas un kur nepieciešams, balstoties uz to, kas apkārt tiek būvēts vai kādi cilvēki dzīvo, kas ir viņu paradumi, kāda ir sezona, kad nepieciešamas dārza šķēres, motorzāģi, augstspiediena mazgātāji. Mēs to zinām un esam gatavi izvest un laicīgi nolikt, lai šis patērētājs varētu uzreiz dabūt, kad viņš grib, ko viņš grib un uz noteiktu laiku. Nav jābrauc uz filiāli – aizbrauc uz vietējo lielveikalu, skapī paņem vajadzīgo, bet pēc tam noliec atpakaļ,» skaidro Stats Serviss valdes loceklis.

Mēneša laikā no idejas, par kuru vairums teica, ka tas nav iespējams, uzņēmums izstrādājis jau gatavu iekārtu ar mobilo aplikāciju. Izveidotā aplikācija ir līdzīga kā Taxify vai Uber, atverot aplikāciju un norādot, ka nepieciešams, piemēram, urbis, un aplikācija norāda, kur tas atrodas. «Piemēram, ir nepieciešams izurbt caurumu, un viss, kas cilvēkam ir nepieciešams, ir urbis. Viņš vēlas labāko ar visām funkcijām, bet tas maksā ap 300–400 eiro. Ja klientam nepieciešams sienā viens caurums, tad viņš netērēs šādu naudu, bet nopirks lētāko instrumentu, kas pēc tam būs lieks. Mēs redzam, ka cilvēki vairs nevēlas liekas mantas, bet to labāko,» skaidro V. Lesausks.

Šobrīd uzņēmums ir izstrādājis strādājošu automāta prototipu un izvērtē, vai šis pakalpojums būs labs bizness. «Tas ir eksperiments, un pirmajā piegājienā noteikti nenopelnīsim ļoti daudz naudas, bet mēs vēlamies būt pieejamāki, sniegt labāko 24/7 servisu. Vēlamies būt tuvāk klientam, un ir sajūta, ka šis ir veids, kā mēs to varam izdarīt. Protams, ja tas «aiziet», tad tas ir pasaules eksporta produkts, to var darīt visā pasaulē un gan jau konkurenti arī radīsies,» domā V. Lesausks.

Nomas punktos būs pieejami tādi instrumenti kā urbji, perforatori, zāģi, augstspiediena mazgātāji, zāles pļāvēji, motorzāģi, trimmeri un citi, kas laika gaitā tiks papildināti. Nākotnē uzņēmums saistībā ar šo pakalpojumu arī vēlas pārdot lietotus instrumentus, piemēram, ja klientam instruments iepatīkas, tad ir iespēja to iegādāties par īpašu cenu.

Viens nomas automātu punkts ar instrumentiem uzņēmumam varētu izmaksāt aptuveni 30 000 eiro, taču ir izstrādātas skices arī lielākiem automātiem, kuru investīcijas varētu būt ap 100 000 eiro vienā atrašanās vietā. Aptuveni 75–80% no cenas veido instrumentu izmaksas.

Piesakoties instrumentu nomai, klienti tiks reģistrēti caur izveidoto aplikāciju, kā arī tiks iekasēta neliela drošības nauda. Iespējams, ka nākotnē pastāvīgiem klientiem tā vairs nebūs nepieciešama. Pēc V. Lesauska domām, Latvijā ir ļoti godprātīgi cilvēki, jo instrumenti praktiski vienmēr tiek atgriezti. Instrumentu nomas maksa būs, sākot no pieciem eiro, atkarībā no instrumenta specifikas. Jo ilgāka būs īre, jo cena būs mazāka. Uzņēmumam svarīgi, ka klienti šos instrumentus izmanto saudzīgi un nesabojā pirmajā iznomāšanas reizē, tāpēc klientiem papildus līdzi tiks dotas arī dažādas izejvielas, piemēram, slīpmašīnai smilšpapīrs.

Dalies ar šo rakstu!
Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru
Nepalaid garām

«Mēs pārejam uz iknedēļas drukātā izdevuma formātu. Izmaiņas Dienas Biznesā ir vajadzīgas....

Par spīti lietotāju skaita sarukumam, sociālais tīkls draugiem.lv vēl joprojām ir pelņu...

Sekojot pieprasījumam, zivju pārstrādātāji maina paradumus un pielāgojas klientu prasībām, kas...

Pirms vairākiem gadiem raidījumu vadītājs un dabas pētnieks Māris Olte par 6000...

Lai arī esmu projām no lielā sporta, joprojām esmu tajā iekšā, tikai...

Šajā piektdienā biznesa portāls Db.lv saviem lasītājiem piedāvā iespēju ielūkoties Lietuvas...

No šīs sadaļas
2018. gada 01. novembris plkst. 12:58

Biežākās problēmas automašīnām tiek novērotas ritošajā daļā. «Ja brauc pa tādiem ceļiem,...

2018. gada 31. oktobris plkst. 6:35

Investējot vairāk nekā divus miljonus eiro, Latvijas Pasts uzsācis pasta tīkla vērienīgāko...

2018. gada 30. oktobris plkst. 13:54

No 2018. gada 1. novembra, sākot ar trešo neapmaksāto pēcapmaksas paziņojumu, Rīgas...

2018. gada 29. oktobris plkst. 7:59

Par Siltumserviss Rīga sniegtajiem pakalpojumiem saņemtas neskaitāmas rīdzinieku sūdzības, uzņēmums...

2018. gada 29. oktobris plkst. 7:25

Latvijā bāzētais informācijas tehnoloģiju un spēļu prezentētāju ārpakalpojumu sniedzējs...

2018. gada 26. oktobris plkst. 12:19

Lietuvas Aizsardzības ministrijai pakļautais Nacionālais kiberdrošības centrs, kas trešo mēnesi...

2018. gada 25. oktobris plkst. 6:38

Lai Latvijā izveidotu vienotu bankomātu tīklu, visiem būtu jāsaprot pēc kādiem principiem...

2018. gada 24. oktobris plkst. 15:37

Pēc apkures sezonas beigām tiks lemts par līguma iespējamu izbeigšanu ar «Siltumserviss...

2018. gada 24. oktobris plkst. 12:28

Somijas bankas «OP Corporate Bank plc» Latvijas filiāle parakstījusi līgumu ar SIA...

2018. gada 23. oktobris plkst. 7:20

Lai ievestu e-veselības sistēmu Latvijā, kopējais izlietotais finansējums Eiropas Reģionālās...