Pārtika

FOTO: Latvijas ražotāji savu produkciju demonstrē starptautiskā pārtikas izstādē Vācijā

Žanete Hāka, 10.10.2019

Foto: Facebook/Latvijas Pārtikas produktu parāde

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Latvijas pārtikas ražotāji jau tradicionāli no 5. līdz 9. oktobrim piedalījās starptautiskajā pārtikas industrijas izstādē «Anuga 2019» Ķelnē, Vācijā, informē Zemkopības ministrija.

Šogad Latvijas ražotāji uz Ķelni veda sešus nacionālos kopstendus, kuros būs aplūkojama 31 uzņēmuma produkcija. Dzērienu hallē produkciju rādīja SIA «Dabas dots», SIA «Cido Grupa», SIA «Markol», «SIA «Ilgzeem», SIA «LKOM» un SIA «Nordic Food». Maizes un saldumu paviljonā produkciju vienkop izstādīja SIA «Lāči», SIA «Kārumu fabrika», SIA «Orkla Confectionery & Snacks Latvija» un AS «Latvijas Maiznieks». Piena produktu hallē bbija uzņēmumu AS «Jaunpils pienotava», AS «Cesvaines piens», SIA «Top food», AS «Tukuma piens» un AS «Balticovo» produkcija. SIA «Salas zivis», SIA «Gaļas nams Ādaži» un SIA «Cēsu gaļas kombināts» savu veikumu rādīja gaļas produktu paviljonā. Bio un veselīgo produktu hallē varēja aplūkot SIA «Rāmkalni Nordeco», SIA «Felici», SIA «Lat Eko Food» un SIA «Milzu!» ražojumus. Sestais kopstends no Latvijas atradās delikatešu (fine food) hallē, un saražoto tur rādīja SIA «Zekants», SIA «Smartfoody», SIA «ZETZ», SIA «Pērnes L», «SIA «Pharmeko Lettland», SIA «Dimdiņi», SIA «Taste Caps!», SIA «Pure Chocolate» un SIA «Very Berry».

Latvijas sešos nacionālajos kopstendos produkciju rādīja 31 uzņēmums, bet izstādē «Anuga 2019» pavisam šogad piedalījās 50 uzņēmumu no Latvijas, tostarp vēl vienā nacionālajā – zivrūpniecības kopstendā.

«Anuga» šogad aprit 100 gadu. Izstādes kopējā platība ir 284 000 kvadrātmetri, kuros šogad produkciju piedāvāja 7590 uzņēmēji no 106 pasaules valstīm. Startējusi Štutgartē 1919. gadā, tā līdz 1929. gadam gadskārtēji norisinājās Vācijas dažādās pilsētās – Minhenē, Hannoverē, Berlīnē, Magdeburgā, Ķelnē, Breslavā (tagadējā Vroclavā), Heidelbergā, Dortmundē, Koblencā, Ķīlē. Otrais Pasaules karš pārtrauca izstādes norises ritmu, un pasākums atdzima tikai pēc kara, 1951. gadā, mainoties tā formātam. Vācijas pārtikas ražošanas profesionāļi nolēma savā forumā satikties katru otro gadu un nemainīgā izstādes mājvietā - Ķelnē. Gadu no gada izstādes mērogs audzis, un pašlaik tā ir viena no visplašāk pazīstamajām un apmeklētajām starptautiskajām pārtikas un dzērienu industrijas izstādēm pasaulē, kā arī iecienīta informācijas un kontaktu birža.

Galerijā augstāk iespējams ielūkoties gan Latvijas stendā, gan izstādē!

Komentāri

Pievienot komentāru