FOTO: Latvijas Samariešu apvienība saņem ALTUM grantu 185 tūkstošu eiro apmērā 

Sociālās uzņēmējdarbības atbalsta programmas ietvaros saņemto finansējumu Latvijas Samariešu apvienība investēs, lai palielinātu darbības mērogu – paplašinās savu specifisko autoparku un izveidos Vidusdaugavas pakalpojumu centru kā jaunu dienesta Samariešu atbalsts mājās reģionālo struktūrvienību Ogrē, informē ALTUM.

Monta Glumane, 11.9.2018
1/10

Foto:publicitātes

«Latvijas Samariešu apvienība» ir nevalstiskā organizācija, kuras darbības pamatprincips jau kopš 1992. gada ir palīdzēt cilvēkiem dzīvot. ALTUM sociālās uzņēmējdarbības programmas finansējums granta veidā tiks izmantots gan vieglo, gan specializētu automašīnu iegādei, kas ļaus organizācijas sociālos pakalpojumus un aprūpi mājās piedāvāt vēl vairāk cilvēkiem, kuriem tie nav pieejami.

«Biedrība «Latvijas Samariešu apvienība» ir viens no tiem uzņēmumiem, kas iemieso sociālās uzņēmējdarbības būtību, vienlaikus arī viens no sociālajiem uzņēmumiem, kas iedvesmo citus. Esam patiesi priecīgi, ka šodien ar ALTUM sociālās uzņēmējdarbības programmas atbalstu «Latvijas Samariešu apvienība» sper lielu soli tālākas attīstības virzienā, kas ļaus tās pakalpojumiem aptvert arī tos Latvijas novadus, kuros līdz šim tie nebija pieejami, bet bija ārkārtīgi nepieciešami. Latvijā ir ne mazums uzņēmēju, kuru ikdienas darbs palīdz uzlabot dzīvi cilvēkiem, kuriem ikdienā klājas grūtāk. To apliecina arī arvien pieaugošā interese par sociālās uzņēmējdarbības atbalsta programmu – esam saņēmuši jau 67 pieteikumus,» stāsta ALTUM valdes priekšsēdētājs Reinis Bērziņš.

««Latvijas Samariešu apvienība» strādā kā sociālais uzņēmums, kas tiecas sasniegt sociālus mērķus un reizē arī strādā brīvajā tirgū kā pakalpojumu sniedzējs. Mūsu mērķis nav gūt peļņu, tomēr visi samariešu pakalpojumi un projekti tiek veidoti ilgtspējīgi, t.i., vienmēr izvirzot uzdevumu sasniegt sociālu mērķi un finansiālu pašpietiekamību, lai cilvēki turpinātu saņemt pakalpojumus arī nākotnē – arī pēc projektu finansējuma beigām. Paplašinot dienesta darbības apjomu, mūsu mērķis ir nevis tikai cīnīties ar problēmu sekām, ar kādām ik dienu sastopas vientuļie seniori lauku reģionos, kad, nespējot vairs veikt ikdienas soli, viņiem ir jāpārceļas uz dzīvi aprūpes centrā, bet arī risināt problēmas cēloni. Tādēļ šis risinājums «neizrauj» cilvēku no viņa mājām, bet ļauj viņam maksimāli ilgu laiku palikt savā ierastajā vidē, kurā viņš jūtas vislabāk,» skaidro «Latvijas Samariešu apvienība» direktors Andris Bērziņš.

Latvijas Samariešu apvienības izveidotajā kompleksajā risinājumā ietverti trīs pamatelementi. Pirmkārt, drošības poga, kas nodrošina 24/7 saziņu, neatliekamu palīdzību krīzes situācijās un ikdienas aprūpes plānošanu, kā arī informatīvu atbalstu. Otrkārt, ikdienas palīdzību cilvēkiem darbos. Un, treškārt, mobilais aprūpes komplekss, kas ir īpaši izveidots «aprūpes centrs uz riteņiem», kurā ir visa nepieciešamā infrastruktūra, piemēram, strāvas ģeneratori, siltais un aukstais ūdens, kanalizācija, kas sniedz iespēju cilvēkam saņemt tādu aprūpes pakalpojumu apjomu, kāds ir pieejams aprūpes centros, piemēram, personiskā higiēna, duša, veļas mazgāšana, podologa, friziera un citi pakalpojumi. Samariešu darbinieki ir apmācīti šo pakalpojumu sniegšanā.

Attīstības finanšu institūcijas ALTUM sadarbībā ar Labklājības ministriju īstenotā sociālās uzņēmējdarbības atbalsta programma ir paredzēta uzņēmumiem, kuru misija ir sniegt labumu sabiedrībai – atbalstīt un iesaistīt darba tirgū iedzīvotājus, kuri pakļauti nabadzības un sociālās atstumtības riskam, sakārtot vidi, kā arī citi uz sabiedrisko labumu vērsti mērķi. Līdz 2022. gadam granta finansējums no Eiropas Sociālā fonda 12 miljonu eiro apmērā būs pieejams vairāk nekā 200 uzņēmumiem, kuriem piešķirts sociālā uzņēmuma statuss un kuri būs reģistrēti Labklājības ministrijas sociālo uzņēmumu reģistrā. Grantu varēs saņemt gan sociālās uzņēmējdarbības uzsākšanai, gan esošās darbības paplašināšanai. Būtisks nosacījums uzņēmumiem – viņu biznesa idejai ir jābūt dzīvotspējīgai, ar būtisku sociālo ietekmi ilgtermiņā.

Līdz šim valsts atbalsta programmas ietvaros apmērā no 7 tūkstošiem līdz 200 tūkstošiem eiro ALTUM ir atbalstījis 22 sociālos uzņēmējus visā Latvijā. Kopējā piešķirto grantu summa šobrīd ir 2 065 737 eiro.

Tevi varētu interesēt

«Nekāp upē, ja ir bail samērcēt kājas,» – šī paruna, kurā iekodēts...

Attīstības finanšu institūcija ALTUM sāk piedāvāt jaunu aizdevumu programmu «Mazie aizdevumi...

Eiropas Investīciju fonds un Latvijas valstij piederoša attīstības finanšu institūcija Altum Eiropas...

Sākot no šā gada augusta Attīstības finanšu institūcijas Altum klienti pieteikumus valsts atbalsta...

Cēsu galdnieks Inguss Kampenuss pirms pieciem gadiem izauga līdz savam uzņēmumam. Kampenuss...

Nepalaid garām

Akciju sabiedrība "Meridian Trade Bank" 22. janvārī ir mainījusi nosaukumu uz "Industra...

Norisinājusies ikgadējā Dienas Biznesa rīkotā TOP 500 apbalvošanas ceremonija, kurā tiek atvērts...

2019. gada desmit lielāko nekustamā īpašuma darījumu sarakstā Rīgā un Pierīgā ir ne...

Tiesa noraidījusi nogalinātā maksātnespējas administratora Mārtiņa Bunkus brāļa prasību pret...

Ir būtiski runāt par privātās dzīves, interešu un plānu saskaņošanu ar darbu, nevis...

Skotijai ir viskijs, Somijai ir Nokia, Itālijai ir makaroni,Meksikai ir tekila, Karību...

Tiesvedību un to radīto sarežģījumu dēļ Lielupes apkaimē slēgtais restorāns "36.līnija" atsācis...

No šīs sadaļas

Izskanējušie priekšlikumi par patēriņa kredītu likmes ierobežošanu nav pamatoti ar faktiem...

Šā gada pirmajā pusgadā periodā uzņēmuma VIA SMS group AS ir neto apgrozījums sasniedzis 10,5 miljonus...

Attīstības finanšu institūcija ALTUM sāk piedāvāt jaunu aizdevumu programmu «Mazie aizdevumi...

Šā gada pirmajā pusgadā caur Latvijas savstarpējo aizdevumu platformām finansēti aizdevumi 478...

Mogo Finance un grupas uzņēmumi izsnieguši aizdevumus 59 miljonu eiro apmērā, kas ir par...

«Vai tiešām cilvēkiem liekas, ka, ja cilvēks aizņemas 200 eiro patēriņa kredītu, viņš dēļ...

Creamfinance Latvia viedoklis par grozījumiem Patērētāju tiesību aizsardzības likumā saistībā...

14. augusta Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde...

Atbalstot grozījumus Patērētāju tiesību aizsardzības likumā, ar kuriem plānots noteikt jaunu...

Šodienas Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas lēmumu...