Jaunākais izdevums

Pagājis gads, kopš Latvijā darbu sāka lielākā kopstrādes telpa Baltijas valstīs – People Work E.Birznieka-Upīša ielā 21.

People Work kopstrādes telpu kopējā platība ir 3000 kvadrātmetri, kas izvietoti trīs stāvos. Katras telpas dizains ir īpašs, jo veidots, iedvesmojoties no kādas ievērojamas starptautiskas tehnoloģiju kompānijas vai tās īpašnieka, piemēram, Stīva Džobsa, Īlona Maska, stāstiem, darbiem vai sacītā. Viena no lielākajām priekšrocībām ir arī īpaši labā lokācija – pašā pilsētas centrā, kur pāris minūtes šķir no dažādiem veikaliņiem un kafejnīcām, bet turpat pagalmā ir pieejams arī trīsstāvīgais People Fitness klubs.

«Ideja par kopstrādes veidošanu radusies ASV. Patlaban pasaulē lielākais kopstrādes uzņēmums ir WeWork, kas pārstāvēta vairāk nekā 30 pasaules valstīs. Arī mēs, veidojot kopstrādes telpas Rīgā, devāmies uz ASV, Krieviju un citām valstīm, lai vērotu kopstrādes praksi un ieviestu pašu labāko biznesa koncepciju arī pie mums Latvijā,» stāsta People Work pārstāvji.

People Work pieejamas sešas telpas sanāksmēm, kurās iespējams organizēt pasākumus un konferences, kā arī lekciju telpa ar 40 vietām un plaša konferenču zāle ar 210 vietām.

Vieni no People Work rezidentiem, kas par tādiem kļuvuši 2017. gada decembrī, LikeIT, par People Work izvēli stāsta, ka viņus priecē iespēja vienmēr apkārt sastapt interesantus cilvēkus.

Veicot ēkas rekonstrukciju, tagadējās People Work telpās tika atrasts uzraksts no rūpnīcas «Māra», kas atradusies šajā vietā iepriekš. Lai saglabātu vēsturisko noti, tagad uzraksts «Māra» integrēts pirmā stāva interjerā.

Kopumā People Work piedāvā trīs veidu darba telpas. Pirmajā stāvā atrodas tā saucamā «Hot desk» zona, kur iespējams strādāt atvērtā tipa birojā. Šajā gadījumā telpu rezidents, atnākot strādāt, katrreiz izvēlas kādu no brīvajām un sev tīkamajām darba vietām, kur ir pieejamas arī izolētas telpas telefonsarunām. Savukārt, ja klients vēlas konkrētu vietu, viņš var izvēlēties «Dedicated desk» – tas ir personīgais darba galds, kas atrodas atvērtā tipa birojā. Trešais variants paredzēts uzņēmumiem ar lielāku darbinieku skaitu – tiem tiek piedāvāts atsevišķi izolēts birojs vai individuāli iekārtotas darba telpas.

Qfer pārstāvis Artūrs Burņins stāsta, ka viņi ar savu uzņēmumu ir vieni no pirmajiem People Work rezidentiem. Pašam Artūram visvairāk patīk oranžā Ali Baba pārrunu telpa. Šeit uzņēmuma pārstāvji bieži tiekas ar klientiem. Kādēļ iemīļota tieši šī telpa? Interesantās Ali Baba vēstures dēļ.

People Work noslēdzis līgumu ar sešiem partneriem citu valstu galvaspilsētās: Helsinkos, Viļņā, Tallinā, Madridē, Maskavā un Minskā. Kādēļ tas ir nozīmīgi? Jo People Work rezidenti, aizbraucot uz šīm pilsētām, sadarbības partneru kopstrādes telpās var strādāt bez papildu maksas.

People Work birojs ir pieejams jebkurā diennakts laikā, un ir cilvēki, kuri izvēlas strādāt arī pa nakti, stāsta uzņēmuma pārstāvji. Liela daļa People Work rezidentu patlaban ir startup uzņēmumi, kas pārstāv IT, finanšu tehnoloģijas, mārketinga un citas jomas. Protams, ka People Work telpas piemērotas arī citu jomu pārstāvjiem.

«Uzņēmumam nupat palika gads, tādēļ pašlaik par tālāku paplašināšanos ir pāragri runāt. Šobrīd vēlamies izvērtēt, kāds ir pieprasījums,» piebilst uzņēmuma pārstāvji.

Tā kā People Work ir lielākais šīs jomas uzņēmums Baltijā, un tā telpu platība ir liela, ir iespējas piesaistīt vēl vairāk jaunus partnerus.

Komentāri

Pievienot komentāru
Eksperti

Hibrīddarbs: nez vai varēsim laist "oldskūliņā"

Raivo Rosts, “Tele2” komercdirektors, 09.05.2022

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Uzņēmumi ir atgriezušies birojos. Daudzi no tiem ir izvēlējušies strādāt hibrīdmodelī, kad daļu laika darbinieki pavada birojā, bet daļu laika – attālināti.

Sociālajos medijos lasāmi dažādi viedokļi par to, kas darbosies un kas – nē. Lai nebūtu tikai tādas “vēdera sajūtas” spriedelēšanas, apskatīju šo attālinātā, hibrīdmodeļa darbu nedaudz padziļinātāk.

Atskatoties vēsturē, laikos, kad dominēja vācēju-mednieku nodarbošanās, darba organizators, visticamāk, atradās kopā vienā vietā ar darba veicējiem. Pēc agrārās reformas sākuma Eiropā turpinājās tā pati attīstība – darba organizators gan pats veica darbu, gan atradās kopā ar pārējiem darba veicējiem vienā ģeogrāfiskā lokācijā. 18. un 19. gadsimtā, pastiprinoties industriālai revolūcijai, tādās industrijās kā bankas, dzelzceļš, apdrošināšana un mazumtirdzniecība strauji auga darbu apjoms un sarežģītība. Tas radīja arī tādu darbinieku pieaugumu, kuriem bija nepieciešamas biroja telpas.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Jaunā filiāle ļaus elektroierīču ražotājam ELKO EP būt pieejamākam partneriem un klientiem Baltijā.

Šā gada 24. oktobrī Čehijas vēstniecībā notiks ELKO EP Baltijas filiāles oficiālā atklāšanas ceremonija. 2018.gada jūnijā tika izveidota ELKO EP filiāle Baltijā, kuras centrālais birojs atradīsies Rīgā, kopstrādes centrā People Work. Latvijas filiāli vadīs Gļebs Kiseļovs.

ELKO EP galvenā mītne atrodas Čehijā. Tam ir 17 filiāles citās valstīs un produkcija tiek eksportēta uz vairāk nekā 80 valstīm. ELKO EP ražo relejus, modulārās automātikas ierīces, viedās mājas un ēku automatizācijas sistēmas, Smart City un citus produktus.

G. Kiseļovs akcentē, ka jaunā filiāle ļaus ELKO EP būt pieejamākam partneriem un klientiem Baltijā, sniegt labāku tehnisko atbalstu un vadīt dažādas mārketinga aktivitātes.

Komentāri

Pievienot komentāru
Dzīvesstils

Šodien notiekošo TEDxRiga ideju forumu var vērot bezmaksas tiešraidē

Lelde Petrāne, 22.11.2019

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

22. novembrī notiek ideju forums TEDxRiga, kurā visas dienas garumā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā uzstājas 20 runātāji un mākslinieki, tostarp uzņēmēja un piedzīvojumu meklētāja Olga Kotova, mūziķis Ralfs Eilands, ekonomists un pasniedzējs Arnis Sauka, bērnu psihiatrs Ņikita Bezborodovs, sabiedriskais aktīvists Jānis Erts, komponists un pianists Platons Buravickis, režisors un scenārists Andris Gauja un citi.

TED kustības nacionālā mēroga ideju forums TEDxRiga ik gadu pulcē dažādu jomu profesionāļus no Latvijas un ārzemēm – zinātniekus, uzņēmējus, radošo industriju pārstāvjus un citus. Septiņu gadu laikā uz TEDxRiga skatuves kāpuši 149 runātāji un mākslinieki. Par TEDxRiga 2019 vadmotīvu izvēlēts “Together” jeb “Kopā”, vēršot uzmanību uz to, ka kopā varam īstenot ko diženāku nekā katrs individuāli.

Visas dienas garumā foruma tiešraidi bez maksas iespējams vērot TEDxRiga mājaslapā 2019.tedxriga.com, kā arī sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku tiešraide būs skatāma Latvijas reģionālajās un augstskolu bibliotēkās: Alūksnes pilsētas bibliotēkā, Bauskas Centrālajā bibliotēkā, Dobeles novada Centrālajā bibliotēkā, Jēkabpils Galvenajā bibliotēkā, Jelgavas pilsētas bibliotēkā, Kuldīgas Galvenajā bibliotēkā, Latgales Centrālās bibliotēkas Ģimenes digitālo aktivitāšu centrā, Limbažu Galvenajā bibliotēkā, Madonas novada bibliotēkā, Ogres Centrālajā bibliotēkā, Rēzeknes Centrālajā bibliotēkā, Saldus pilsētas bibliotēkā, Staiceles pilsētas bibliotēkā, Tukuma bibliotēkā, Valmieras bibliotēkā un Ventspils Galvenajā bibliotēkā, kā arī Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas, Rīgas Pārdaugavas pamatskolas, Latvijas Kultūras koledžas, RTU Arhitektūras fakultātes, Latvijas Universitātes Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes, Banku augstskolas, RISEBA un Biznesa augstskolas “Turība” bibliotēkās. Tāpat tiešraidi varēs vērot 15 Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras biznesa inkubatoros visā Latvijā, kā arī vairākās kopstrādes telpās: Skola6 radošo industriju centrs, Teikums, TechHub Riga, People Work un OraculeTang Space.

Komentāri

Pievienot komentāru