FOTO: Liela daļa People Work rezidentu patlaban ir startup jomas uzņēmumi 

Pagājis gads, kopš Latvijā darbu sāka lielākā kopstrādes telpa Baltijas valstīs – People Work E.Birznieka-Upīša ielā 21.

Db.lv, 17.1.2019
1/9

Foto: LETA

People Work kopstrādes telpu kopējā platība ir 3000 kvadrātmetri, kas izvietoti trīs stāvos. Katras telpas dizains ir īpašs, jo veidots, iedvesmojoties no kādas ievērojamas starptautiskas tehnoloģiju kompānijas vai tās īpašnieka, piemēram, Stīva Džobsa, Īlona Maska, stāstiem, darbiem vai sacītā. Viena no lielākajām priekšrocībām ir arī īpaši labā lokācija – pašā pilsētas centrā, kur pāris minūtes šķir no dažādiem veikaliņiem un kafejnīcām, bet turpat pagalmā ir pieejams arī trīsstāvīgais People Fitness klubs.

«Ideja par kopstrādes veidošanu radusies ASV. Patlaban pasaulē lielākais kopstrādes uzņēmums ir WeWork, kas pārstāvēta vairāk nekā 30 pasaules valstīs. Arī mēs, veidojot kopstrādes telpas Rīgā, devāmies uz ASV, Krieviju un citām valstīm, lai vērotu kopstrādes praksi un ieviestu pašu labāko biznesa koncepciju arī pie mums Latvijā,» stāsta People Work pārstāvji.

People Work pieejamas sešas telpas sanāksmēm, kurās iespējams organizēt pasākumus un konferences, kā arī lekciju telpa ar 40 vietām un plaša konferenču zāle ar 210 vietām.

Vieni no People Work rezidentiem, kas par tādiem kļuvuši 2017. gada decembrī, LikeIT, par People Work izvēli stāsta, ka viņus priecē iespēja vienmēr apkārt sastapt interesantus cilvēkus.

Veicot ēkas rekonstrukciju, tagadējās People Work telpās tika atrasts uzraksts no rūpnīcas «Māra», kas atradusies šajā vietā iepriekš. Lai saglabātu vēsturisko noti, tagad uzraksts «Māra» integrēts pirmā stāva interjerā.

Kopumā People Work piedāvā trīs veidu darba telpas. Pirmajā stāvā atrodas tā saucamā «Hot desk» zona, kur iespējams strādāt atvērtā tipa birojā. Šajā gadījumā telpu rezidents, atnākot strādāt, katrreiz izvēlas kādu no brīvajām un sev tīkamajām darba vietām, kur ir pieejamas arī izolētas telpas telefonsarunām. Savukārt, ja klients vēlas konkrētu vietu, viņš var izvēlēties «Dedicated desk» – tas ir personīgais darba galds, kas atrodas atvērtā tipa birojā. Trešais variants paredzēts uzņēmumiem ar lielāku darbinieku skaitu – tiem tiek piedāvāts atsevišķi izolēts birojs vai individuāli iekārtotas darba telpas.

Qfer pārstāvis Artūrs Burņins stāsta, ka viņi ar savu uzņēmumu ir vieni no pirmajiem People Work rezidentiem. Pašam Artūram visvairāk patīk oranžā Ali Baba pārrunu telpa. Šeit uzņēmuma pārstāvji bieži tiekas ar klientiem. Kādēļ iemīļota tieši šī telpa? Interesantās Ali Baba vēstures dēļ.

People Work noslēdzis līgumu ar sešiem partneriem citu valstu galvaspilsētās: Helsinkos, Viļņā, Tallinā, Madridē, Maskavā un Minskā. Kādēļ tas ir nozīmīgi? Jo People Work rezidenti, aizbraucot uz šīm pilsētām, sadarbības partneru kopstrādes telpās var strādāt bez papildu maksas.

People Work birojs ir pieejams jebkurā diennakts laikā, un ir cilvēki, kuri izvēlas strādāt arī pa nakti, stāsta uzņēmuma pārstāvji. Liela daļa People Work rezidentu patlaban ir startup uzņēmumi, kas pārstāv IT, finanšu tehnoloģijas, mārketinga un citas jomas. Protams, ka People Work telpas piemērotas arī citu jomu pārstāvjiem.

«Uzņēmumam nupat palika gads, tādēļ pašlaik par tālāku paplašināšanos ir pāragri runāt. Šobrīd vēlamies izvērtēt, kāds ir pieprasījums,» piebilst uzņēmuma pārstāvji.

Tā kā People Work ir lielākais šīs jomas uzņēmums Baltijā, un tā telpu platība ir liela, ir iespējas piesaistīt vēl vairāk jaunus partnerus.

Tevi varētu interesēt

Nākamnedēļ, 15. novembrī tiks atvērts lielākais kopā strādāšanas (coworking) centrs Baltijā...

Nepalaid garām

LR Ģenerālprokuratūra, izmeklējot lietu par it kā 50 miljonu eiro naudas atmazgāšanas...

Eiropas Savienības prioritātes ir mainījušās. Tuvākajā laikā var sākt mainīties Eiropas ekonomiskie...

"Dienas Bizness" sadarbībā ar "Lursoft" ik gadu izdod zīmola izdevumu "TOP 500",...

No šīs sadaļas

Namiņā Rīgā, Ernestīnes ielā 21A, kas atrodas biznesam potenciāli interesantā vietā -...

Izdegušajā namā Kalnciema ielā 2b veikti vēl pēdējo bīstamo daļu demontāžas darbi....

Nacionālā nekustamo īpašumu attīstītāju alianse (NNĪAA) ir nosūtījusi vēstuli jaunās valdības...

Facebook domubiedru grupas «Māja meklē cilvēku/Dzīve laukos» izveidotāji rosina biedrus apsvērt...

Īpašuma zādzības Rīgā un Rīgas reģionā zagļi veic aizvien profesionālāk, līdz ar...

Rīgas domes Pilsētas īpašuma komitejas sēdē, uzklausot pieaicināto ekspertu ziņojumus un īpašnieka...

Rīgas centrā, Dzirnavu ielā 63, norisinās dzīvojamās ēkas pilnīga renovācija. Šobrīd 30%...

Komerctelpu nomas segmentā tuvākajos gados tendences noteiks šobrīd būvniecības stadijā esošie...

Daļa banku klientu pauduši aizdomas par kredītiestāžu īstenoto teritoriālo diskrimināciju, jo...

Biznesa centra Rīgā īpašnieks SIA «Mūkusalas Biznesa Centrs» reģistrējis jaunu komercķīlu,...