FOTO: LLU Pārtikas tehnoloģijas fakultātes studiju un zinātnes centrā ieguldīti 18 miljoni eiro

2016. gada 12. maijs plkst. 15:58
Autors: Dienas Bizness
Sadaļa: Būve
Dalies ar šo rakstu

Jelgavā šodien atklāts Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) Pārtikas tehnoloģijas fakultātes (PTF) studiju un zinātnes centrs, vēsta reģionālais portāls www.zz.lv.

Jaunā PTF studiju un zinātnes centra ēka aiz Valdekas pils tapusi kādreizējo veco noliktavu vietā, informē LLU. Tās būvniecība sākta 2014. gada novembrī un noslēgusies pērn jūlijā.

Divstāvu ēkas kopējā platība ir vairāk nekā 3000 kvadrātmetru. Tajā atrodas studiju un zinātnisko laboratoriju bāze pārtikas zinātnei, nelielas pilotražotnes, kurās studentiem ir iespēja gūt izpratni par ražošanas procesu norisi, bet pārtikas uzņēmēji, noslēdzot sadarbības līgumus, PTF zinātnieku vadībā var izmēģināt jaunu produktu ražošanu, kas grūti realizējama lielās ražotnēs.

Jaunajā kompleksā uzstādīts moderns laboratoriju aprīkojums, tai skaitā gāzu hromatogrāfs olfaktometrs, esošo gāzu un šķidruma hromatogrāfu aprīkojums ar automātiskām paraugu ievadīšanas ierīcēm daudzveidīgu pārtikas izejvielās un produktos esošo bioloģiski aktīvo vielu noteikšanai, farinogrāfs un amilogrāfs miltu kvalitātes īpašību izzināšanai, nitrītu un nitrātu satura noteikšanas iekārta, konvenkcijas un ātrās dzesēšanas iekārtas, mikroskopijas datorizētā sistēma un citas pārtikas tehnoloģijas procesu nodrošināšanai nepieciešamas iekārtas.

Būvniecības darbi notika Eiropas Reģionālā attīstības fonda līdzfinansētā projektā «LLU mācību infrastruktūras modernizācija». Tā kopējās izmaksas – 18 057 826,93 eiro, līgumsumma par PTF ēkas būvniecību ar SIA «RCBS» – 2 343 288,71 eiro bez PVN. Projekts īstenots no 2010. gada 1. septembra līdz 2015. gada 31. augustam.
 

Dalies ar šo rakstu