FOTO: Noslēgusies Riga Fashion Week 

Aizvadīta Baltijas modes federācijas organizētā 24. Rīgas modes nedēļa.

Žanete Hāka, 04.4.2016
1/35

Nolo

Publicitātes foto

Riga Fashion Week atklāšanas pasākuma laikā notika Sanktpēterburgas modes dizainera Stasa Lopatkina skate un tika pasniegtas Latvijas modes balvas par 2015. gadu. Kopā šogad Modes balvas tika pasniegtas sešās profesionālajās nominācijās. Par gada debiju modes jomā tika atzīts zīmols Deeply Personal, kura dizainere Elīna Vanaga saņēma speciālo balvu no Itālijas dizaina institūta Instituto Europeo di Design – apmācību augstskolas vasaras kursos.

Par gada kreatīvāko modes skati starp M-Couture un INCH2 žūrija izvēlējās zīmola M-Couture skati RFW 2015. gada rudenī Rīgas Biržā. Oriģinālākais pagājušajā gadā izdotā dzīves stila un modes žurnāla vāks ir žurnāla Pastaiga septembra numura vāks, bet veikals ar interesantāko koncepciju, kurš tika atvērts 2015. gadā, – zīmola Amoralle veikals Brīvības ielā 33 (izcīnot uzvaru konkurencē pret zīmola One Wolf veikalu-studiju Lāčplēša ielā 10).

Par gada modes mākslinieci tika atzīta zīmola Nóló dizainere Viktorija Joniene (citas kandidātes šajā nominācijā bija Agnese Narņicka (One Wolf) un Anna Ledskalniņa (Anna Led).

Par ieguldījumu Latvijas modes industrijas attīstībā balva tika piešķirta modes vēsturniekam no Krievijas Aleksandram Vasiļjevam, kurš izdevis vairākas grāmatas par modi, tostarp latviešu valodā, un pēdējo gadu laikā noorganizējis vairākas modes vēstures izstādes Rīgā.

RFW ietvaros savas 2016.-2017. gada rudens-ziemas sezonas kolekcijas prezentēja Latvijas vadošie dizaineri un modes zīmoli – Natālija Jansone, Anna Led, Amoralle, Narciss, Katya Katya Shehurina, Nóló, MAREUNROL’S, Alexandra Westfal, IN by Inga Nipane, One Wolf un QooQoo, kā arī šīs sezonas debitants – modes zīmols Tanti, kura kolekcijas autore šajā sezonā ir pazīstama stiliste un žurnāla Pastaiga modes redaktore Olga Kolotova. Šoreiz pirmo reizi RFW programmā ir iekļautas arī Latvijas bērnu modes zīmolu skates – Lazy Francis, Aristocrat Kids un Paade mode. Rīgas modes nedēļā piedalījās arī vairāki ārzemju modes zīmoli – Ludmila Kislenko no Ukrainas, Lilija Larionova no Lietuvas un Pohjanheimo no Igaunijas.

 

Tevi varētu interesēt

Turpinoties Riga Fashion Week jeb Rīgas modes nedēļai, piedāvājam ieskatīties šī pasākuma...

Nepalaid garām

Latvijas tehnoloģiju uzņēmumi saredz iespēju darbiniekiem strādāt attālināti, taču ļaut strādāt...

Novembra sākumā Rīgā, Ģertrūdes ielā atklāts salons BG Suits, kas piedāvā gan...

«Dažreiz vajadzīga cita perspektīva, kā uz lietām paskatīties,» par savu nesen gūto pieredzi...

Norisinājusies ikgadējā Dienas Biznesa rīkotā TOP 500 apbalvošanas ceremonija, kurā tiek atvērts...

Izdevniecība Dienas bizness ar 12.novembri izdod iknedēļas biznesa žurnālu, kas aizstās laikrakstu...

Savu eko māju no salmu paneļiem Raiskuma pagastā būvē arī latviešu modele...