Nekustamais īpašums

FOTO: Ogrē atdzimst bijušās kafejnīcas Pie zelta liepas ēka

Db.lv, 25.07.2018

Publicitātes foto

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Ogrē patlaban tiek atjaunota savulaik pilsētas iedzīvotāju un viesu iecienītās kafejnīcas «Pie zelta liepas» ēka, novēroja portāls db.lv.

Ēka Brīvības ielā 18 ir vietējās nozīmes arhitektūras piemineklis. Tā celta 1926.gadā pēc arhitekta Indriķa Blakenburga projekta. Ēkas pirmais īpašnieks bija Pauls Bēms, 1935.gadā par ēkas īpašnieku kļuva Elvīra Raiskuma. Nama pirmajā stāvā bija iekārtota dažādas tirgotavas un īpaši projektēts fotosalons ar plašu stiklotu sienu un jumtu, bet augšējo stāvu izmantoja kā dzīvojamās telpas.

Ieguvis nosaukumu «Ogres ekonomiskais veikals», P. Bēma nams kļuva par plašāko tirdzniecības uzņēmumu Ogres pilsētā. Te varēja nopirkt gandrīz visu – pārtiku, dzērienus, parfimēriju, grāmatas, rakstāmlietas, elektropreces, saimniecības piederumus, būvmateriālus u.c. Preces pārdeva dažādi tirgotāji, tie bieži mainījās. Šajā namā atradās arī laikraksta «Ogres Straume» (1928. – 1929.g.) un «Ogres Ziņas» (1938. – 1939.g.) redakcija. Ziedu laikus ēka atkal piedzīvoja, kad te mājoja kafejnīca «Pie zelta liepas» – no 1969. līdz 1997.gadam.

Tagad šī ēka ir Ogres novada pašvaldības īpašums.

Nekustamo īpašumu Brīvības ielā 18/20, kas sastāv no zemesgabala 2543m² platībā un uz tā esošās dzīvojamās ēkas, Ogres novada pašvaldība 2015. gada jūnijā iegādājās izsolē.

Ēku pamatīgi bija skāris laika zobs, tādēļ šobrīd notiek ēkas renovācijas darbi, stāsta Ogres novada pašvaldības sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājs Nikolajs Sapožņikovs. Šī gada augusta vidū tiks pabeigta ēkas 1. stāva renovācija un tajā tiks izvietos Ogres novada Tūrisma informācijas centrs. Tāpat daļa stāva tiks iznomāta uzņēmējiem kafejnīcas ierīkošanai. Ēkas renovācijas projekta 2. kārta turpināsies 2. un 3. stāvā, kur tiks ierīkots dienesta viesnīca.