Quantcast

Jaunākais izdevums

Ildza ezera krastā Skaistas pagastā, Krāslavas novadā tapušas trīs vasaras mājas, kas viesiem ļaus piedzīvot īstu Latgali.

"Pazust Latgalē" piedāvā iespēju padzīvot kādā no trim vasaras mājām ezera krastā - īstā un autentiskā sādžā. Katra māja ir aptuveni 35 kvadrātmetrus liela, terases platība - 10 kvadrātmetri.

"Mēs vēlamies, lai cilvēks ierauga īstu Latgali, tādu, kāda tā ir Skaistas pagastā. Lai mūsu klientam ir iespēja satikt tādu brīnumu kā auto veikals un pastaigāties pa ciemu, pa vietējiem mežiem un pļavām. Mēs radījām modernu māju, bet visu pārējo centīsimies saglabāt tādu, kāds tas bija manā bērnībā. Savā ziņā tā būs iespēja atgriezties bērnībā arī mūsu klientiem vai kādā astoņdesmito gadu filmā," biznesa portālam db.lv stāsta "Pazust Latgalē" izveidotāja Inga Gavrovska.

Māju arhitektūrā "Pazust Latgalē" izveidotāji iespaidojušies no autentiskām Latgales vienstāvu mājām. Savukārt, raksts uz māju fasādēm tapis, iedvesmojoties no raksturīgiem zīmējumiem uz Latgales podnieku darinātajiem māla podiem.

"Pazust Latgalē" būs pieejama arī veca lauku melnā pirts, kas saglabāta vēl kopš tā laika, kad I.Gavrovskas mamma bija maza. Tāpat viesiem būs iespēja peldēties ezerā, makšķerēt, braukt ar koka laivu, ar supiem. "Pazust Latgalē" būs pašiem savs dārzs, kurā būs iespēja izrakt svaigus kartupeļus un citas dārza veltes, kā arī tiks piedāvāti pārgājienu maršruti pa vietējo takām.

"Pazust Latgalē" izveidotāja tic, ka idejas rodas no sapņiem. Maza meitene būdama, viņa ciemojusies pie vecvecākiem laukos, kuru māja atradās pie ezera. "Man patika vienkārši skatīties uz ezeru, uz putniem, kas tur peldēja. Ezers mani valdzināja, lai gan peldēties tajos nekad nav paticis. Dažreiz aizdomājos, kāpēc gan maniem vecākiem arī nevarētu būt māja tepat, pie ezera. Paaugos un jau sapņoju vaļējām acīm par māju ar milzīgiem logiem tieši šeit, ar skatu uz Ildza ezeru," stāsta I.Gavrovska.

Vēlāk viņa aizbraukusi uz Rīgu un sapņoja par māju pie jūras dienvidos. Sieviete bija pārliecināta, ka atgriezties laukos vairs noteikti nevēlēsies. "Tad man piedzima bērni un tieši ap to laiku no dzīves aizgāja vecvecāki. Es sāku skatīties uz lietām citādāk, atkal ar bērna acīm. Lūzuma punkti bija divi, lai šis sapnis piepildītos - ceļojums uz Portugāli 2016. gadā, kur viesojāmies pasakainā viesu mājā un mūs uzņēma pats saimnieks. Mūs tik ļoti apbūra pati ēka, tās dizains un attieksme pret detaļām, ka pēdējās vakariņās, mans vīrs pateica saimniekam, ka viņš ir iedvesmojies tiktāl, ka nu viņam ir sapnis un misija - uzbūvēt ko līdzīgu Latvijā.

Otrs lūzuma punkts bija nejauša vēstule no manas kolēģes par organizēto Eiropas Fondu apguves semināru 2017. gadā, uz ko pieteicāmies un tikām uzreiz uz privātu konsultāciju. Mēs sapratām, ka mūsu sapņiem un idejām ir iespēja piepildīties ar Eiropas Savienības atbalstu. Tad saņēmām atbalstu no maniem vecākiem, kas uzticējās mums un ļāva piepildīt šos sapņus uz vecvecāku zemes Ildzas ezera krastā," atklāj I.Gavrovska.

Vaicāta, kāds būs "Pazust Latgalē" klients, I.Gavrovska stāsta, ka tas ir cilvēks, kura vērtības lielā mērā sakrīt ar atpūtas vietas izveidotāju vērtībām. Šādam cilvēkam ir svarīgs autentiskums, tas nav standarta tūrists, kurš galamērķī apmeklē populārākos tūrisma objektus un tas arī viss. Tas ir cilvēks, kuram patīk pa atslēgas caurumu ielūkoties dziļāk un saprast, kas ir cilvēki, kas tur dzīvo, kas notiek nevis dabas takās, bet parastās meža takās. Drīzāk viņa galamērķis ir sajūtas, nevis apskates objekti. Vēl tas ir cilvēks, kuram svarīgi, lai viņam apkārt ir estētiska un sakārtota vide. Kā galvenais vai vienīgais kritērijs viņam noteikti nebūs cena un, jo zemāka, jo labāk. Viņam interesē, ka aizkari viesu mājā ir no lina, higiēnas lietas ir ar eko marķējumu, ir iespēja šķirot atkritumus. Tas ir cilvēks, kurš gatavs samaksāt nedaudz vairāk, lai uzturētos skaistā vidē.

"Pazust Latgalē" vēl nav oficiāli uzsākta rezervācija, taču interese ir diezgan liela, tomēr vēl ļoti pāragri spriest par to, kā "Pazust Latgalē" šajā sezonā veiksies, atzīst I.Gavrovska.

"Mēs esam ļoti atvērti visām idejām, kas nāk. Mūsu koncepts paredz, ka piedāvājumu mēs radīsim kopā ar klientu, ja viņam būs, piemēram, interese par masāžu pļavas vidū - tad mēs meklēsim iespējas tādu nodrošināt," teic I.Gavrovska.

Vaicāta, vai pastāv konkurence šajā biznesa nišā Latgalē, I.Gavrovska atzīst: "Konkurence viesu māju piedāvājumā, protams, ir ļoti liela. Arī Latgalē. Uzskatām, ka mūsu klients brauks jebkur 300 km robežās, ja vien saņems iespēju palikt gaumīgā un mūsdienīgā naktsmītnē, kā arī varēs pavadīt laiku autentiskā vidē un pie dabas."

Atpūtas vietas "Pazust Latgalē" projekts tapis ar Lauku atbalsta dienesta, Biedrības "Krāslavas Rajona Partnerība" atbalstu projekta LEADER ietvaros. Tāpat jaunie uzņēmēji saņēmuši aizdevumu finanšu institūcijā "Altum", kā arī diezgan liels ir arī pašu un ģimenes ieguldījums. Mājiņu arhitekts ir "MARK Arhitekti" birojs no Rīgas. Savukārt mājiņas būvēja vietējais Krāslavas būvniecības uzņēmums SIA "Artprofs".

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Atpūtas vieta "Glamping Tervete" Tērvetes pagastā, pie Indrānu ūdenskrituma paplašinās un pašreizējā namiņa rezervāciju kalendārs ir aizpildīts līdz pat rudenim.

"Šo tūrisma sezonu plānojam darbīgu, jo interese par namiņu ir pastāvīga. Rezervācijas uz šo sezonu sākām pieņemt jau decembra sākumā, un pašlaik mūsu mājaslapā ir redzams, ka kalendārs līdz pat rudenim ir pilns. Ja kāds datums atbrīvojas, piedāvājam interesentiem," stāsta "Glamping Tervete" radītāja Paula Cēsniece.

Db.lv jau rakstīja, ka Tērvetē kopš 2019.gada jūlija vidus darbību uzsācis "Glamping Tervete", kas saviem viesiem piedāvā nakšņošanu pie dabas.

Aprīļa mēnesis ir pirmais "Glamping Tervete" šīs sezonas mēnesis. Ņemot vērā esošo situāciju, vairāki viesi piesardzības nolūkos rezervācijas ir atteikuši. Šāds lēmums pilnībā ir saprotams, un atpūtas vietas saimnieki respektē šādu rīcību.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Informējot par dramatisko situāciju Latvijas tūrisma nozarē un aicinot rast risinājumu, nozares pārstāvji atklātā vēstulē Valsts prezidentam, premjeram un Latvijas Bankas prezidentam nosūtījuši savu redzējumu par valsts atbalstu tūrisma un viesmīlības nozares uzņēmumu stabilizācijai sasaistītu ar nomaksātiem darba spēka nodokļiem 2019.gadā.

"Tūrisma nozare šobrīd piedzīvo vēsturiski smagāko krīzi, kurā noteicošu lomu spēlē arī tas, ka pamatojoties uz Ministru kabineta rīkojumu Nr.103 "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu", ar mērķi ierobežot COVID-19 izplatību un izsludināt papildus piesardzības un drošības pasākumus, atceļot starptautiskos pasažieru pārvadājumus caur lidostām, ostām, ar autobusiem un dzelzceļa transportu, laika periodā 17. marts - 15. maijs, tika apturēts visas nozares uzņēmumu darbs. Starptautiskais tūrisms rada gandrīz 5% no Latvijas iekšzemes kopprodukta (IKP) un līdz šim ir bijis nozīmīgs pienesums Latvijas eksporta bilancē, devis vienu no lielākajiem ieguldījumiem pakalpojumu eksporta kopējā vērtībā, sasniedzot vēsturiski augstāko apjomu 2019.gadā," teikts vēstulē.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Durvis apmeklētājiem vērs sajūtu māja "Donas" Smiltenes novada Blomes pagastā.

Kādreizējā Blomes maizes ceptuve kļuvusi par viesu māju. Mājas jaunie saimnieki veikuši būtiskas investīcijas, pilnībā renovējot un atjaunojot mājas iekštelpas, nomainot jumtu, kā arī labiekārtojot mājas apkārtni. Pilnībā pārveidots arī mājas interjers, kas tagad kļuvis par "Donu" firmas zīmi.

"Donu" saimniece Ilze Kalniņa – Dauga māju savā īpašumā iegādājās 2019. gada nogalē, bet no 2020. gada sākuma norisinājies darbs pie numuriņu iekārtošanas, radot katram atšķirīgu interjeru un vidi. Interjera un dizaina priekšmeti uz numuriņiem atceļojuši no dažādām Latvijas un pasaules malām, piemēram, no Bavārijas, Zviedrijas un Vācijas, nesot līdzi savu stāstu.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Latvijas iedzīvotāji pērn devās 2,4 milj. ārvalstu ceļojumos - par 9,6 % vairāk nekā gadu iepriekš un iztērēja 799,5 milj. eiro, kas ir par 41,8 % vairāk, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) jaunākie dati.

Latvijas iedzīvotāji pērn devās 0,9 milj. vienas dienas ārvalstu ceļojumos, par 12 % vairāk nekā 2018. gadā, bet to izdevumi palielinājās par 36 %, sasniedzot 57,7. milj. eiro. Visbiežāk iedzīvotāji vienas dienas ceļojumā apmeklēja Lietuvu (68,2 %) un Igauniju (20 %). Vidējie viena ceļojuma izdevumi palielinājās par 11,3 eiro, sasniedzot 63,8 eiro.

Pērn iedzīvotāji devās 1,5 milj. vairākdienu ceļojumos uz ārvalstīm, par 8,1 % vairāk nekā gadu iepriekš. Populārākie ārvalstu vairākdienu ceļojumu galamērķi 2019. gadā bija kaimiņvalstis Lietuva (11,2 %), Igaunija (10,9 %), Krievija (6,9 %) un Baltkrievija (5,3 %). Vēl Latvijas iedzīvotāji bieži brauca uz Zviedriju (6,8 %), Vāciju (6,6 %) un Apvienoto Karalisti (4,7 %).

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Nometnes "Annas lauku skola" izveidotāja Sandra Smona ar laiku cer izveidot lielāku kustību, kas palīdzētu bērniem iemīlēt laukus.

S. Smona ar ģimeni dzīvoja pašā Rīgas centrā, bet pirms kāda laika sāka just, ka meitai Annai ir diezgan minimāla izpratne par lauku dzīvi. "Lai gan mēs braucām uz laukiem, pietrūka izpratnes par to, kas ir lauki, kā rodas piens, kā izaug burkāns. Vienreiz uz mūsu lauku mājām Annai atbrauca ciemos draugs, kurš teliņu nosauca par kumeliņu, un mēs sapratām, ka vajadzētu šo situāciju kaut kā risināt. Radās ideja izveidot "Annas lauku skolu", kur bērni nometņu veidā var iepazīties ar lauku dzīvi un šarmu. Vēlamies to darīt gudri un saudzīgi, lai neveidojas kultūršoks – ja bērnu norauj no datora un liek grābt sienu, nekas labs nesanāks, radīsies tikai riebums. Tāpēc mēs bērniem mācām praktiskos lauku darbus izglītojoši-izklaidējošā veidā," viņa stāsta.

Komentāri

Pievienot komentāru
Nekustamais īpašums

Interesanti fakti par mājokli, kura celtniecībai finanses bijušas teju neierobežotas

Helmuts Medinieks, 02.12.2019

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Miljardierim, filantropam un "Microsoft" līdzdibinātājam Bilam Geitsam pieder vērienīga savrupmāja Medinā, Vašingtonā, iesaukta par "Xanadu 2.0". Lai gan miljardieris pēdējos gados izteikti aizraujas ar labdarību un pievērš uzmanību klimata pārmaiņu problēmu risināšanai, tas nemaina faktu, ka viņa īpašums ir izteikti ekskluzīvs un uzmanības vērts.

Jāatgādina, ka "Microsoft" līdzdibinātājs B. Geitss (Bill Gates) vēl pavisam nesen atkal bija kļuvis par bagātāko cilvēku pasaulē, liecināja "Bloomberg Billionaires Index". Taču šobrīd šī pozīcija atkal zaudēta.

B. Geitsa mājas celtniecībai zeme pie ūdens tika nopirkta 1988. gadā. Tā izmaksāja 2 miljonus ASV dolāru. Ēkas būvniecības izmaksas sasniedza 63 miljonus ASV dolāru. Īpašuma vērtība, pēc "King County public assessor's office" aplēsēm, pagājušā gadā sasniedza jau 127,48 miljonus ASV dolāru

Būves platība veido vairāk nekā 6100 kvadrātmetrus. To būvējusi 300 celtnieku brigāde, no kuriem 100 bijuši elektriķi. Publiskie dati liecina, ka ēkā ir septiņas guļamistabas un 18 sanmezgli. Kopā īpašumā izvietotas sešas virtuves.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Risks šajā gadā atvērt kempingu ir attaisnojies, jo cilvēki šovasar vairāk izvēlas ceļot Latvijā, un šī situācija tūrisma nozarē mums kļuva par iespēju, stāsta "Camping Milk" īpašnieki Janis Krievans un Igors Šurigins, kuri riskēja un šajā vasarā atvēra jaunu kempingu.

"Ilgi meklējām vietu, izskatījām dažādus variantus un, visbeidzot, apmeklējot Usmas ezeru, ieraudzījām simpātiskas padomju laikā būvētas mājiņas, kurām piemita gan vienkāršība, gan savs šarms, līdz ar to tika saskatīts potenciāls šīs vietas attīstīšanai. Kad šī vieta parādījās izsolē, nebija šaubu par šo namiņu iegādi," viņi uzsver.

"Veicām atjaunošanu - ēku rekonstrukciju un interjera pārvērtības, izbūvējām terases," viņi uzskaita.

Tiesa gan, Covid-19 izraisītās ārkārtas situācijas laikā, ņemot vērā biznesa riskus, īpašnieki apsvēruši, vai atvērt kempingu šogad, vai tomēr nogaidīt un pārcelt šo soli uz nākamo gadu.

"Redzam, ka risks ir attaisnojies, cilvēki šovasar vairāk izvēlas ceļot Latvijā un šī situācija tūrisma nozarē mums kļuva par iespēju. Kopš esam atvēruši namiņus viesiem (no jūlija sākuma), pieprasījums ir liels. Jau pirmajās nedēļās aizpildījums bija 100% līdz pat vasaras beigām," stāsta īpašnieki.

Komentāri

Pievienot komentāru