Vide

FOTO: Piesārņojuma problēmu risina, izgatavojot ēdamus šķīvjus

Žanete Hāka, 29.11.2019

Foto: Munch Bowls

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Pasaulē patlaban tiek mēģināts risināt plastmasas piesārņojuma problēmu, samazinot plastmasas trauku izmantošanu.

Dienvidāfrikas startup Munch Bowls izgudrojis risinājumu šai problēmai, izgatavojot šķīvjus no kviešiem, kurus iespējams apēst. Traukos iespējams turēt zupu pat līdz piecām stundām, un tos var uzglabāt 15 mēnešus.

Kompānija uzsver, ka traukus iespējams izmantot gan piknikos, gan ballītēs, gan korporatīvajos pasākumos. Uzņēmums jau pārdevis savus darinājumus viesnīcām un citām viesu uzņemšanas nozares kompānijām Dienvidāfrikā, Beļģijā, Singapūrā un Dubaijā.

Sākotnēji trauki tika izgatavoti ar rokām, bet, lai spētu apmierināt pieprasījumu, kompānija nesen procesus automatizējusi, iegādājoties iekārtu, kas var saražot 500 traukus stundā.

Māksliniece un uzņēmēja Džeordžina de Koka uzņēmumu nodibināja 2014.gadā pēc tam, kad bija strādājusi gastrotirgos un bija nepatīkami pārsteiga par to trauku daudzumu, kas tika izmantots street food ēdienu servēšanai.

“Es lūkojos apkārt un pamanīju, cik daudz atkritumu cilvēki rada, un tas mani nokaitināja,” viņa piebilda.

Lielās bļodiņas cena vairumtirdzniecībā ir aptuveni 33 dolāra centi. Kaut arī tās cena ir daudz dārgāka nekā tradicionālo plastmasas trauku cena, de Koka uzsver, ka šiem traukiem ir pievienotā vērtība un tās ir var iekļaut veselīgas diētas sastāvā.

De Koka informējusi, ka nesen sākusi sadarbību ar biznesa partneri, lai palielinātu darbības apjomus. Līdz nākamā gada beigām uzņēmums cer uzstādīt sešas ražošanas līnijas, lai ražotu arī citus produktus, piemēram, karotes, kafijas krūzītes un iepakojumus ēdieniem lidmašīnās.

“Pasaule piedzīvo piesārņojuma krīzi, un mums kaut kas ir jādara, lai to mazinātu,” viņa uzsvērusi.

Komentāri

Pievienot komentāru