Pakalpojumi

FOTO: Rehabilitācijas centrs Līgatne ticis ārā no parādiem un meklē investoru

Laura Mazbērziņa, 09.08.2018

Foto: Zane Bitere/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Rehabilitācijas centrs «Līgatne» šobrīd meklē investoru, kurš palīdzētu sakārtot infrastruktūru un atkopties pēc lieliem parādiem.

Patlaban visvairāk būtu nepieciešams sakārtot ventilācijas sistēmas un atjaunot ārējo fasādi. Tam vajadzīgi 1,5 miljoni eiro, biznesa portālam db.lv pastāstīja Dace Klāmane, SIA «Rehabilitācijas centra «Līgatne»» valdes locekle.

Vēl 2013. gadā rehabilitācijas centra ikmēneša izdevumi regulāri bija lielāki nekā ieņēmumi. Līdz ar to radās finansiālas problēmas, kuru rezultātā uzņēmums vairs nespēja segt tekošos izdevumus, nodokļu parādus un pieaugošos procentu maksājumus. Kopējais parāds sasniedza 442 428 eiro. Situācijas risināšanai tika pieņemts lēmums uzsākt tiesiskās aizsardzības procesu (TAP).

2018. gada februārī veikti pēdējie maksājumi saskaņā ar TAP plānu. Tagad «Rehabilitācijas centrs «Līgatne»» apņēmies īstenot piesardzīgu un taupīgu finanšu politiku. Galvenais mērķis ilgtermiņā ir finanšu stabilitātes un tirgus mērķu sasniegšana, lai panāktu konkurētspējīga uzņēmuma darbību.

«Kopš marta mēs veiksmīgi visu esam nomaksājuši, taču jāatzīst, ka tas mūs ir bremzējis sakārtot infrastruktūru. Tagad mums ir jādomā par to, kā varētu attīstīties. Ir jādomā, vai ņemt kredītu, vai piesaistīt investoru, vai rakstīt Eiropas fondu finansējuma projektu. Es esmu pozitīvi noskaņota - ir jādara, nav variantu,» sacīja D. Klāmane.

«Rehabilitācijas centra «Līgatne»» darbības pamata virziens ir medicīniskā rehabilitācija pēc sirds – asinsvadu, kaulu locītavu, muguras sāpju un citām saslimšanām. Taču centrs piedāvā arī dažādas SPA procedūras, nodarbojas ar tūrismu un ēdināšanu, piedāvā viesnīcas pakalpojumus, kā arī ir izveidota senioru māja. Senioru māja tapa 2015. gadā ar Līgatnes novada domes atbalstu 26 000 eiro apmērā. Senioru mājā jaunākajam iedzīvotājam ir 74 gadi, bet vecākajam 100. Uzturēšanās izmaksas diennaktī noteiktas no 18 līdz 22 eiro.

Šogad lielāka uzmanība pievērsta tirgus analīzei, sekojot līdzi izmaiņām (cenu svārstībām, pieprasījuma un piedāvājuma izmaiņām), pacientu un klientu vajadzībām un vērtību maiņai. Mērķis ir uzlabot pakalpojumu kvalitāti un attīstīt jauno piedāvājumu, ieviest jauninājumus un piesaistīt jaunus klientus.

«Rehabilitācijas centrā «Līgatne»» gada laikā apkalpo aptuveni divus tūkstošus pacientu, nodarbinot 80 štata darbiniekus un 10 individuālos komersantus. Uz rehabilitācijas centru pacienti ierodas no visas Latvijas. SPA procedūras ir iecienījušas sievietes virs 30 gadiem.

D. Klāmane uzsver, ka darbības rezultātus būtiski ietekmē sezonalitāte – veselības aprūpes un tūrisma pakalpojumus klienti vēlas vasaras periodā, bet ziemas periodā, kad pieaug komunālo maksājumu apjoms, klientu ir mazāk. Tas ir viens no izaicinājumiem, pie kura jāstrādā.

D. Klāmane kā galveno konkurentu min rehabilitācijas centru «Jaunķemeri». «Viņi uzrunā ar to, ka viņiem ir jūra. Tur ir moderni, bet pie mums pagaidām viss ir padomju laika stilā. Pakalpojumu cenas gan ir līdzvērtīgas,» atzīst D. Klāmane.

Rehabilitācijas centra «Līgatne» īpašniece kopš 2009. gada ir Līgatnes novada dome.

Tev varētu interesēt arī:

FOTO, VIDEO: Padomju slepenajā bunkurā Līgatnē neviens nedzīvos