Jaunākais izdevums

Latvijas Mākslas akadēmijā atklāta ikgadējā izstāde, gadatirgus, labdarības akcija Jarmarka, kurā iespējams gan aplūkot izstādi, gan iegādāties gleznas, tekstilu, keramiku, rotas – kopumā aptuveni 10 000 unikālus darbus.

13. Jarmarkas nosaukums ir Visā visumā svaigākā māksla, kas norāda uz jaunumiem jeb svaigākajiem darbiem, kas mācību gada laikā tikuši sarūpēti. Kā arī ietver abstrakto domu par to, ka visas radošās un māklsinieciskās idejas tiek ņemtas kaut kur gaisā, kosmosā, kas ir bezgalīga vieta domu lidojumiem.

Iegādājoties darbus Jarmarkā, ikviens pircējs iesaistās arī labdarības akcijā, jo desmitā tiesa no gadatirgū nopelnītā tiks ziedota Latvijas Mākslas akadēmijas un tai piederošo telpu restaurācijai.

Līdz šim ir veikti restaurācijas darbi akadēmijas ēkā - aulā, koridoros un citās telpās, begt šī gada ienākumu daļa tiks novirzīta gleznotāja Jāņa Kugas (1878-1969) mājām Ikšķilē, kas novēlētas Mākslas akadēmijai. Ik gadu šajās mājās norisinās akadēmijas studentu prakses kā arī starptautiska un vietēja mēroga mākslas simpoziji.

Jarmarku organizē pasākumu aģentūra Pareizā ķīmija, Latvijas Mākslas akadēmija un biedrība Kultūras perons.

Jarmarka turpināsies līdz 30.decembrim (izņemot Ziemassvētkus).

Komentāri

Pievienot komentāru
Atpūta

FOTO: Sākas jauno mākslinieku darbu izstāde - gadatirgus Jarmarka

Zane Atlāce - Bistere, 15.12.2016

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Ar saukli Māksla=sirdslieta ceturtdien, 15.decembrī, Latvijas Mākslas akadēmijā (LMA) tiek atklāta jauno māklsinieku darbu izstāde, labdarības akcija un gadatirgus Jarmarka.

Jarmarkā apskatei un iegādei šogad darbus iesnieguši vairāk nekā 350 Mākslas akadēmijas studenti. Izstādē izlikto darbu skaits ir ļoti plašs. Tās ir vairāk nekā 10 000 unikālas mākslas un dizaina vienības, tajā skaitā gleznas, grafika, tekstils, rotas, keramika, mode u.c., kas radītas studiju procesā.

Studenti cenu saviem darbiem nosaka paši. Turklāt neliela daļa no ienākumiem tiek ziedota Latvijas Mākslas akadēmijas un tai piederošo telpu restaurācijai un remonta darbiem.

Izstāde-gadatirgus atvērta no 15.decembra līdz 30.decembrim.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Ilvas Mikītes rotu zīmols Sapfo apvieno aksesuārus, kas izgatavoti no materiāla, kurš līdzinās spogulim; tie der gan vakaram, gan ikdienai

«Viss sākās ar to, ka studēju Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļā un, gatavojot vienu kursa darbu, man vajadzēja izmantot šo materiālu – polistirolu. Eksperimentējot sapratu, ka no tā sanāk rotaslietas, kas man pašai patīk, – elegantas, vienkāršas un piestāv visam. Sāku pati tās nēsāt, pamanīju, ka arī citiem šādas rotas patīk, un izdomāju, ka to varētu izvērst nelielā biznesiņā,» stāsta Ilva.

«Zīmola rotaslietu apjomi nav milzīgi, to pagaidām ir tikai tik, cik es pati varu mājās uzčubināt,» saka Ilva. Viņas rotas šobrīd tiek pārdotas vairākos veikalos. Vislielākā aktivitāte tirdzniecībā ir gada nogalē, kad Latvijas Mākslas akadēmijā notiek studentu darbu izstāde un gadatirgus Jarmarka. Ilva atzīst, ka principā tur arī viss sākās, jo viņa ievēroja, ka pircēju atsaucība ir liela. Viņa uzskata, ka šāds pasākums ir vērtīgs un svarīgs, turklāt ne tikai studentiem, bet arī pasniedzējiem – tur sākušies daudzi nelieli uzņēmumi.

Komentāri

Pievienot komentāru