Nekustamais īpašums

FOTO: Siguldas vecākajā koka ēkā

Biznesa plāns, 24.05.2018

Foto: Matīss Markovskis

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Siguldā veidojas 24 stundas diennaktī septiņas dienas nedēļā sabiedrībai atvērts un dabai draudzīgs radošuma caurstrāvots kvartāls.

Andris un Eva Strapcāni, zvērināts advokāts un grafiskā dizainere, iegādājušies vēsturisko Zaļo villu un blakus ēkas, lai pirmie Latvijā realizētu pilnmiesīga radošā kvartāla ideju. Andris, kas iepriekš darbojies kā zvērināts advokāts un bijis saistīts ar nekustamā īpašuma nozari, pašlaik faktiski sarauj savas saites ar advokatūru, lai visu enerģiju koncentrētu Zaļās villas kvartāla attīstībai. Līdzīgi dzīvesbiedre Eva, kas līdz šim veidojusi interneta mājaslapas, dizaineres spējas var izpaust ģimenes jaunajā īpašumā. Strapcāni ir arī bioloģiskās saimniecības Dievkalni īpašnieki, kuru pamazām attīsta Līgatnes pusē. «Tas ir cits mūsu sirds projekts – kad vairs negribēsim pilsētu, mēs būsim tur.»

Pansija un telefonu centrāle

Andris Strapcāns ved domu ekskursijā: atrodamies Siguldas vecākajā koka ēkā, kas siguldiešiem kalpojusi jau kopš 19. gadsimta beigām – Zaļā villa ir kā sakompresēta Siguldas vēsture vienā ēkā. Tā allaž bijusi sabiedriski nozīmīga ēka, tostarp devusi pajumti pirmajai aptiekai, miertiesai, bibliotēkai, skolai, slēpju nomai, šūšanas ateljē. Taču pēdējo desmitgažu laikā villas gars plēnējis siguldiešu acu priekšā. Aptuveni gadu puspamestajā villā saimnieko Strapcānu pāris, un viņi ir izstrādājuši Zaļās villas radošā kvartāla attīstības koncepciju. Tā aptver gan grezno koka namu, gan blakus esošo padomju laikā būvēto tipveida sakaru ēku no sarkanajiem ķieģeļiem. Tolaik šī ēka savienoja cilvēkus ar tā laika komunikāciju palīdzību, bet jaunie saimnieki te vēlas radīt vidi šī laika komunikācijai. Perspektīvais īpašums Strapcānu ģimenes rokās nonācis pamazām. Pirmā iegādāta villas ēka, kura pēckara gados bija sadalīta dzīvokļos. Savukārt agrākās telefonu centrāles korpusu Andris un Eva iegādājušies šī gada sākumā. Strapcānu pāris ir siguldieši tikai nepilnus trīs gadus. «Īstenajiem siguldiešiem esam jauniņie, jo šeit visus ienācējus izvērtē caur pirkstiem. Mūs brīdināja, ka varētu paiet pat gadi desmit, kamēr mūs pieņems, tomēr, šķiet, ka mums tas ir izdevies daudz agrāk – jūtam lielu atvērtību no cilvēkiem,» stāsta Eva.

Visu rakstu lasiet Dienas Bizness izdotā žurnāla Biznesa Plāns jaunākajā numurā!

Žurnāls Biznesa Plāns nopērkams arī elektroniskā versijā:

https://www.dbhub.lv/biznesa-plans-pieriga