FOTO: Tesla prezentē pirmo elektrisko kravas auto

2017. gada 17. novembris plkst. 10:15
Autors: Zane Atlāce-Bistere
Dalies ar šo rakstu

Elektroauto ražošanas uzņēmuma Tesla vadītājs Īlons Masks (Elon Musk) ceturtdien prezentēja kompānijas jaunāko veikumu – daļēji elektrisko kravas auto Tesla Semi.

Kompānijas vadītājs apgalvo, ka Tesla kravas auto ar vienu uzlādi spēs veikt aptuveni 800 kilometru.

Izmantojot ātrgaitas lādētāju, būs nepieciešamas vien 30 minūtes, lai auto uzlādētu aptuveni 600 kilometru garam braucienam.

Bez piestiprinātas piekabes kravas auto 100 kilometru stundā ātrumu varēs sasniegt piecās sekundēs. Savukārt ar 40 tonnu kravu šādu ātrumu auto spēs sasniegt 20 sekunžu laikā.

Tesla Motors ir pārliecināta, ka jaunais kravas auto bez apkopes un remontdarbiem spēs nobraukt vismaz pusotru miljonu kilometru. Ražošanu plānots uzsākt 2019. gadā un rezervācijas varēs veikt, sākot no 5000 ASV dolāru.

Teslas kravas automašīnā īpaši padomāts par vadītāja ērtībām – vadības pults izveidota kabīnes centrā, lai vadītājam būtu labāka redzamība.

Kravas automašīnā ir uzlabots autopilots, kas ļauj automātiski bremzēt, vadīt auto pa joslām un brīdināt par novirzīšanos no joslas.

Lietuvas transporta kompānija Girteka Logistics jau paziņojusi, ka ir pirmais uzņēmums Eiropā, kas pasūtījis jauno Tesla kravas automašīnu, vēloties būt zaļākais transporta uzņēmums. Kompānijas izpilddirektors Edvards Ļahovičs paziņojis, ka uzņēmumam Eiropā pašlaik ir teju 4000 kravas mašīnu autoparks un Tesla būs kompānijas pirmais elektroauto, liecina informācija uzņēmuma mājas lapā.


LASI VĒL:

Girteka Logistics atradusi risinājumu šoferu trūkumam


Dalies ar šo rakstu