FOTO: Tukuma novadā likvidēta vērienīga nelegālā alkohola ražotne 

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja darbinieki Tukuma novadā likvidējuši vērienīgu nelegālā alkohola ražotni, kurā izņēma vairāk nekā 25 tonnas bezkrāsaina šķidruma ar alkoholam raksturīgu smaku, informē Valsts policija.

Monta Glumane, 02.10.2018
1/4

Foto: Valsts policija

Uzsāktā kriminālprocesa ietvaros sankcionēta kratīšana tika veikta vienā no garāžu kompleksiem un kravas automašīnā, ar kuru pārvadāja nelegālo alkoholu. Kratīšanas laikā policijas darbinieki izņēma dažāda tilpuma tvertnes ar spirtu saturošu šķidrumu un ierīces nelegālā alkohola ražošanai.

Aizdomās par nelikumīgu alkoholisko dzērienu izgatavošanu (ražošanu), glabāšanu un pārvietošanu lielā apmērā policijas darbinieki aizturēja trīs personas, no kurām vienai personai piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums, bet pārējām ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis. Divas no aizturētajām personām jau agrāk bija nonākušas policijas redzeslokā.

Par noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu uzsākts kriminālprocess par nelikumīgu alkoholisko dzērienu izgatavošanu (ražošanu), glabāšanu vai pārvietošanu, ja tā izdarīta lielā apmērā. Tas paredz sodu - brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai piespiedu darbu, vai naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Kriminālprocesa ietvaros tiks pārbaudīta aizturēto vīriešu saistība arī ar citiem noziedzīgiem nodarījumiem.

Jaunākais izdevums