FOTO: Uz Augusta Deglava tilta un Vanšu tilta sola ierīkot velojoslas 

Uz Augusta Deglava tilta un Vanšu tilta tiks ierīkotas velojoslas, otrdien žurnālistiem norādīja Rīgas mērs Nils Ušakovs (S).

LETA, 2018. gada 04. septembris plkst. 15:51

Ušakovs un Rīgas domes Satiksmes departamenta vadība šodien apsekoja Augusta Deglava tilta pārbūves darbus. Pārbūvi par 4,27 miljoniem eiro veic AS «Kauno tiltai». Šoruden uzņēmums apņēmies sakārtot to tilta daļu, kas saistīta ar ietvju un velojoslu izbūvi, bet pavasarī - turpināt braucamās daļas pārbūvi. Ja laikapstākļi būs labvēlīgi, transporta joslas sāks pārbūvēt jau šogad.

Patlaban no veicamo darbu apjoma ir izpildīti aptuveni 25%. Kopumā objektam paredzēts veikt pārvada laidumu un balstu konstrukciju remontu, jaunu deformācijas šuvju izbūvi, jaunu drošības barjeru un ietvju margu konstrukciju izbūvi uz pārvada, vājstrāvas tīklu un apgaismojuma pārbūvi, kā arī braucamās daļas atjaunošanu.

Taujāts par veloinfrastruktūras iekļaušanu tiltu pārbūves procesā, Rīgas mērs sacīja, ka velojosla būs uz Augusta Deglava tilta - tiks izbūvēta jauna ietvju zona, kas paredz, ka gar kreiso brauktuves malu, virzienā uz centru, būs velojosla.

Tāpat noteikti velojosla būs uz Vanšu tilta, teica Ušakovs. «Projektējot Zemitāna tiltu - skatīsimies pēc iespējām. Risinājumi tiek meklēti,» sacīja mērs.

Mērs arī vērsa uzmanību, ka Vanšu un Salu tilti kapitālo remontu nebija piedzīvojuši jau kopš 1980.gadiem. Taujāts, kādēļ tilti netika remontēti līdz šim, mērs atzina, ka pēdējās desmitgades laikā, pirmo četru piecu gadu prioritāte esot bijuši skolu un stadionu remonti, bet tagad nākamais posms ir satiksmes infrastruktūras sakārtošana. «Visu vienlaicīgi izdarīt mēs nevaram. Taču naudu centīsimies godīgi sadalīt visām nozarēm. Tagad pastiprināti strādāsim ar satiksmes infrastruktūras sakārtošanu,» sacīja mērs.

Departamenta vadītājs Emīls Jakrins klātesošajiem uzsvēra, ka visu Rīgas tiltu pilnā inspekcija tiek veikta reizi piecos gados. Katru gadu tiek veiktas arī ikgadējās pārbaudes, kas nav tik padziļinātas, bet uzturēšanas darbi un apsekošanas notiek ik dienu. Šogad galvenās inspekcijas tiks veiktas 16 objektiem.

Runājot par lielākajiem gaidāmajiem tiltu remontdarbiem, Jakrins ieskicēja, ka 2019.gadā departaments sāks projektēt Jorģa Zemitāna, Gustava Zemgala satiksmes pārvada, kā arī tilta pār Mārupīti Kārļa Ulmaņa gatvē pārbūvi. Zemitāna tiltu fiziski plānots sākt pārbūvēt 2020.gadā, bet pārējos divus - 2021.gadā. Pēdējā padziļinātā ekspertīze Zemitāna tiltam veikta šogad.

2020.gadā plānots uzsākt arī Gaisa tilta pārbūves projektēšanu, bet pārbūves darbus paredzēts sākt 2022.gadā.

Vanšu tilta kāpņu pārbūves projektēšana patlaban esot pēdējā stadijā. Departaments cer, ka šomēnes projekts būs gatavs un šogad varēs uzsākt arī kāpņu pārbūvi, kas varētu prasīt aptuveni mēnesi.

Paša tilta pārbūves projektēšana tiks uzsākta nākamgad un pirmais projektētāju uzdevums būs veikt tilta padziļināto pārbaudi. Plānots, ka arī būvdarbus varēs sākt nākamgad. Pēdējo reizi padziļinātā pārbaude Vanšu tiltam veikta 2013.gadā.

Pēc departamenta plāniem redzams, ka projektēšanas periodam katram objektam tiek atvēlēts aptuveni gads. Departamenta vadība pauda, ka pēdējā laikā lielākajos objektos vērā ņemamu šķēršļu projektēšanas gaitā nav bijis, tādēļ tā cer, ka projektēšanas procesi neaizkavēsies.

Pēdējo piecu gadu laikā Satiksmes departaments ir pilnībā veicis pārbūvi satiksmes pārvadam pār dzelzceļu Kārļa Ulmaņa gatvē un Salu tiltam pār Daugavu un Mazo Daugavu. Tāpat pārbūve sākta tiltam pār Bieķengrāvi, Augusta Deglava tiltam, kā arī tiek turpināta Salu tilta kompleksa pārbūve.

Šogad plānots uzsākt arī Brasas tilta pārbūvi, kas ir atzīts par vienīgo sliktā stāvoklī esošo tiltu Rīgā. Kopumā Rīgā ir 35 tilti, 61 satiksmes pārvads un estakādes, 16 gājēju tilti un pārvadi, kā arī 27 tuneļi. No tiem 110 objektu stāvoklis ir apmierinošs, 25 - labs, bet viena objekta - slikts.

Remontdarbu laikā katrā virzienā saglabāta tikai viena braukšanas josla līdzšinējo divu braukšanas joslu vietā. Savukārt gājējiem un velobraucējiem ir liegta kustība pa abām pārvada ietvēm, kustību nodrošinot abos virzienos pa labās puses brauktuvi virzienā no centra.

Pārbūves rezultātā tiks nodrošināta un labiekārtota caurbrauktuve zem pārvada - pagarināta Vagonu iela. Papildus tam, tiks veikta divu jaunu kāpņu konstrukciju izbūve no pārvada paplašinātajām ietvēm uz pagarināto Vagonu ielu.

Dalies ar šo rakstu!
Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru
Nepalaid garām

«Mēs pārejam uz iknedēļas drukātā izdevuma formātu. Izmaiņas Dienas Biznesā ir vajadzīgas....

Par spīti lietotāju skaita sarukumam, sociālais tīkls draugiem.lv vēl joprojām ir pelņu...

Sekojot pieprasījumam, zivju pārstrādātāji maina paradumus un pielāgojas klientu prasībām, kas...

Pirms vairākiem gadiem raidījumu vadītājs un dabas pētnieks Māris Olte par 6000...

Lai arī esmu projām no lielā sporta, joprojām esmu tajā iekšā, tikai...

Šajā piektdienā biznesa portāls Db.lv saviem lasītājiem piedāvā iespēju ielūkoties Lietuvas...

No šīs sadaļas
2018. gada 01. oktobris plkst. 13:14

Pieczvaigžņu viesnīcai Park Hotel Ķemeri, kas atradīsies bijušajā Ķemeru sanatorijā, joprojām...

2018. gada 17. septembris plkst. 7:03

Rīgā par 25,7 miljoniem eiro top vērienīgs muzeju krātuvju komplekss...

2018. gada 29. augusts plkst. 15:53

Ziemeļīrijas pilsētā Belfāstā otrdien un trešdien ugunsgrēks plosījis 233 gadus vecu ēku,...

2018. gada 28. augusts plkst. 11:02

Baltijas valstu tirdzniecības centru attīstītājs un apsaimniekotājs Linstow Center Management ar...

2018. gada 27. augusts plkst. 17:13

Pāvilostas novada Ulmales stāvkrastā esošā «mājas-kuģis» pagājušajā nedēļā pārvietota...

2018. gada 27. augusts plkst. 14:59

Rīgas Franču liceja skolēni, sākot ar jauno mācību gadu, atgriezīsies vēsturiskajā ēkā...

2018. gada 27. augusts plkst. 13:15

2018. gada jūlijā, salīdzinot ar jūniju, būvniecības izmaksu līmenis Latvijā palielinājās par...

2018. gada 27. augusts plkst. 9:55

Šodien plānots sākt vienus no vērienīgākajiem šī gada ielu būvniecības darbiem Ventspils...

2018. gada 23. augusts plkst. 15:13

VAS Valsts nekustamie īpašumi (VNĪ) 23.augustā izsludināja starptautisku metu konkursu TabFab radošā...

2018. gada 23. augusts plkst. 13:27

Skonto grupas uzņēmums Skonto Plan ir sācis fasādes uzstādīšanas darbus unikālam dzīvojamo...