Mazumtirdzniecība

FOTO: Uz Lietuvas Lidl no Latvijas brauc ar autobusiem

Jānis Goldbergs, 06.08.2018

Foto: Jānis Goldbergs

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Viena no latviešu tūristu autobusu obligātām pieturvietām Lietuvā ir zīmola Lidl veikali Kretingā vai Šauļos. Ar privātām automašīnām iepirkties brauc pierobežas iedzīvotāji. 20 minūšu laikā pie Lidl kasēm Kretingā no Latvijas iebraukušie iztērēja vairāk par tūkstoti eiro, db.lv novēroja Kretingas Lidl.

«Šeit daudz kas ir krietni lētāks, un tādu iespēju laist garām ir muļķīgi. Bijām ekskursijā uz Traķiem un lūdzām, lai šoferītis ieved Lidlā. Latvijā arī vajag šādu veikalu. Sviestu paņēmu 10 paciņas – vēl mammai pārvedīšu,» atklāja viena no tūristēm. Viņa un citi pircēji no Latvijas apstiprināja, ka iztērējuši summas no 50 līdz 100 eiro par dažādām pārtikas precēm, tostarp piena produktiem. Pircēji apgalvoja, ka nav pirkuši tikai tās preces, kas Latvijā ir izteikti lētākas. 83% sviesta cena Kretingas Lidl – 1,17 eiro par paciņu vai 6,88 eiro par kilogramu. Salīdzinājumam – interneta veikalā Barbora, kas piegādā pārtikas produktus līdz rīdzinieku durvīm, vidējā sviesta cena bez atlaidēm ir no 11 līdz 14 eiro par kilogramu, lai gan akcijā tiek piedāvāts arī Polijā ražots sviests FARM MILK par 6,61 kilogramā.

«Protams, pirku sviestu. Pirku arī to sidru skaistajā pudelē uz akciju par 99 eiro centiem, bet te ir dažādi produkti, kas Latvijas veikalos nav atrodami. Ir, piemēram, Vācijas konfektes un citi saldumi. Interesanti gaļas izstrādājumi te ir. Kopumā Latvijā tērētu par kādiem procentiem 30 vairāk par visu to, ko šeit nopirku,» sacīja Jānis Bērziņš, kurš uz Lietuvu bija atbraucis ar savu automašīnu - tikai iepirkties. Viņš uz kaimiņvalsti dodas ne retāk kā reizi mēnesī. «Brauciens jau atmaksājas, maksājot benzīntankā par degvielu. Paskatieties - Staķikā, nu tajā Cirkulī, kas pie mums arī ir - benzīns 1,30 eiro. Citur var par 1,20 eiro litrā dabūt. Ja leju pilnu bāku – man vizināšanās līdz Kretingai ir par brīvu. Katru mēnesi vedu arī kādu gāzes balonu – vai nu sev vai arī radiem, tā te par puscenu dabūjama,» atklāja J. Bērziņš. 50 litru propāngāzes balons benzīna uzpildes stacijās, kur tie tiek pārdoti, maksāja 16 eiro, db.lv pārliecinājās uz vietas. J. Bērziņš atklāja, ka visi viņa paziņas Priekules un Vaiņodes novadā pēc gāzes brauc uz Lietuvu. Salīdzinoši Latvijā tāds pats tilpums propāna gāzes vecajā padomju laika balonā maksā aptuveni 25 eiro. Piemēram, veikalam AGA, kas piedāvā piegādes privātpersonām mājās, šobrīd ir akcijas cena 22 eiro par jaunā tipa balonu, ja tas tiek mainīts. «Ne jau tikai gāzi un pārtiku pērk Lietuvā. Šauļos un Klaipēdā, lielajos iepirkšanās centros, brīvdienās latviski daudzi runā, pat rīdziniekus tur var sastapt,» sacīja J. Bērziņš.

Aptaujājot pircējus db.lv secināja – iepirkšanās Lietuvā nav tikai ar vienu mērķi. Vairumā gadījumu cilvēkiem ir vairāki galamērķi, kas viens otru izdevīguma ziņā vai kā citādi papildina.