FOTO: Uzķer biznesa nišu, kurā pieprasījums ir fenomenāls 

Lai veicinātu savu klientu konkurētspējas celšanu darba tirgū, uzņēmums SIA "Agence" investējis 200 tūkstošus eiro uzņēmuma attīstībā un piedāvā pakalpojumu, kas uzņēmumiem nodrošina darbaspēku, darbiniekus organizējot no visas Latvijas.

Monta Glumane, 17.12.2019
1/38

Foto: Ieva Leiniša/LETA

Uzņēmums SIA "Agence" ir personāla nodrošināšanas uzņēmums, kurš risina darbaspēka trūkumu uzņēmumos, organizējot darbiniekus no visas Latvijas teritorijas un koordinējot tos starp saviem klientiem.

"Galvenie ieguvumi šādas trīspusējas sadarbības rezultātā ir ievērojami lielāka konkurētspēja darba tirgū, jo personāls netiek meklēts tikai pilsētā, kurā atrodas pats uzņēmums, bet gan tiek izmantota pilnībā visa Latvijas teritorija un notiek savstarpēja darbaspēka apmaiņa starp visiem uzņēmuma klientiem. Jauns un motivēts personāls tiek nokomplektēts daudzas reizes ātrāk, uzņēmumi iegūst elastību attiecībā uz darbinieku skaitu un darba ilgumu. Radot iespēju uzņēmumā strādāt cilvēkiem no ekonomiski mazaktīviem reģioniem un organizējot gan transportu, gan arī naktsmītni netālu no uzņēmuma teritorijas, tiek piesaistīts ievērojami motivētāks darbinieks," komentēja uzņēmuma pārstāvis Rolands Einštāls.

Pakalpojums tiks nodrošināts, uzņēmumam sadarbojoties ar valsts, reģionālām un pašvaldību institūcijām, kā arī privātajiem uzņēmumiem. Ikdienā tiek organizēts personāls no tām Latvijas vietām, kurās ir mazs brīvo darba vietu skaits, kā arī iedzīvotāju atalgojums ir neatbilstoši zems esošajai darba tirgus situācijai.

Kā norādīja R.Einštāls, uzņēmums ir atšķirīgs ar to, ka strādā ar reģionālo darbaspēku. "Šobrīd ir izteikta problēma darba tirgū, brīvie darba resursi ir tik minimāli, ka uzņēmumiem ir problēmas ar darbinieku noturību. Darbinieku rotācija ir fenomenāli augsta. Izteikti tas ir ražošanas nozarē - pieņem jaunu darbinieku un pēc nedēļas jau viņa tur vairs nav. Lielākā problēma ir Rīga un Pierīga, kur ir nobāzējušies lielākie darba devēji. Savukārt pilnīgi absurda situācija ir ārpus Rīgas, jo tālāk no galvaspilsētas, jo redzam pilnīgi citu attieksmi no darbinieku puses, viņu lojalitāti pret darba devēju, noturība ir ievērojami lielāka, bet algas ir vidēji 30 līdz 40% zemākas nekā tās algas, kuras viņi saņemtu, strādājot Rīgas tuvumā. Mēs šo problēmu risinām – mums ir savs klients – uzņēmums, viņu darbinieki tiek izmitināti nevis tajos hosteļos, kas tajā brīdī ir brīvi un lētāki, bet izmitināšanu nodrošinām mēs," pastāstīja R.Einštāls.

Darbinieku izmitināšanai Rīgā, Brīvības ielā tiek īrēts 300 kvadrātmetrus plašs dzīvoklis, kurā kopumā ir deviņas istabas un tajā var izmitināt līdz 20 uzņēmumu darbiniekiem. "Darbiniekiem par telpām nav jāmaksā. Klients - uzņēmums mums maksā par katru darbinieka nostrādāto stundu. Pēc tam finanses tiek sadalītas izmitināšanai, transportam un pašu menedžmentam," komentēja R.Einštāls.

Viņaprāt, ja darbinieks tiek izmitināts skaistās telpās nevis lētākajā hostelī, tad mainās arī attieksme. "Ja paši darbinieki vēlētos īrēt dzīvokli Rīgā, tad labākajā gadījumā viņi to atradīs par 200 līdz 250 eiro mēnesī plus komunālie maksājumi," norādīja uzņēmuma pārstāvis.

R.Einštāls norādīja, ka tieši konkurenti darbaspēka ziņā ir ukraiņi, baltkrievi un krievi, kas ar aģentūru un starpnieku palīdzību tiek iekārtoti darbā Latvijā.

"Mums paveicās, ka uzķērām nišu, ka reģioni Latvijā ir aizmirsti, ka nav nopietni spēlētāji konkrēti šajā jomā. Ja salīdzina ar tiem, kas piedāvā ukraiņu darbaspēku un citus, tad mēs piedāvājam šo pakalpojumu 20 līdz 30% lētāk. Pirmkārt, saņem vietējo darbaspēku, ir vieglāk komunicēt, nebūs situācija, kad darbinieks šeit ir īslaicīgi, tāpat pastāv juridiskais aspekts – uzņēmumam nebūs jāgaida divi līdz trīs mēneši, kamēr papīri tiks sakārtoti. Pirmajam klientam jau nedēļas laikā nodrošinājām četrus darbiniekus. Pieprasījums ir fenomenāls gan no uzņēmēju, gan darbinieku puses," atklāja R.Einštāls.

SIA "Agence" dibināta 2019.gada jūlijā un nodarbojas ar personāla nodrošināšanu uzņēmumiem, kā arī sava vai nomāta nekustamā īpašuma izīrēšanu un pārvaldīšanu. Šajā laika posmā ir izveidota sadarbība ar sešiem Latvijā zināmiem uzņēmumiem, nodrošinot tiem ap 40 darbinieku. Uzņēmuma plāns ir līdz 2020. gada beigām tā savstarpējās sadarbības partneru tīklā apvienot 20% no Latvijas TOP100 lielākajiem darba devējiem.

Tevi varētu interesēt

«Mēs jau daudzus gadus runājam par to, ka nepietiekams darbaspēka pieejamības jautājums...

Darbinieku apmierinātība ir uzņēmuma tēla spogulis...

Būvniecības, remonta un sadzīves preču tirgotājs «Kesko Senukai Latvia» šā gada rudenī...

Lai turpmākajos gados risinātu darbaspēka trūkumu valstī, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības...

Darbaspēka problēma patlaban ir akūta, taču tajā pašā laikā ražīgumam jāseko darba...

Nepalaid garām

Tiesa noraidījusi nogalinātā maksātnespējas administratora Mārtiņa Bunkus brāļa prasību pret...

Pasaules parādi turpina augt, un vairāki finanšu procesu pētnieki brīdina, ka tam...

8.janvārī "Dienas Bizness" rīkoja kārtējo Donoru dienu Andrejostā....

Skotijai ir viskijs, Somijai ir Nokia, Itālijai ir makaroni,Meksikai ir tekila, Karību...

Latvijas Paralimpiskās komitejas rīkotajā Latvijas Paralimpiskā sporta centra arhitektoniskās...

Norisinājusies ikgadējā Dienas Biznesa rīkotā TOP 500 apbalvošanas ceremonija, kurā tiek atvērts...

No šīs sadaļas

Tagad programmatūras testēšanas uzņēmuma "TestDevLab" četros birojos Rīgā, Ventspilī, Liepājā...

Pēc telpu renovācijas ārpakalpojumu sniedzēja “Transcom Worldwide Latvia” birojs atbilst kompānijas...

Rīgas kopdarba telpu piedāvājumu papildina jauns koprades birojs "UP Office"...

Daudz cilvēku rada daudz atkritumu, bet, sperot mazus soļus, ar pamudinājumu var...

DNB Bank ASA Latvijas filiāles dizaina un funkcionalitātes risinājumu idejas nākušas no...

Lego® Serious Play® metode dod iespēju ar rotaļīguma elementiem runāt par nopietniem biznesa...

Svaigi augļi birojā, jogas nodarbības, saliedēšanas pasākumi… Arvien vairāk darba devēju...

Pēdējā laikā ir pieaudzis Valsts darba inspekcijā (VDI) saņemto iesniegumu skaits par...

Uzlabojot pieejamību, nekustamo īpašumu uzņēmums Latio veicis nozīmīgas pārmaiņas savos birojos...

Talsu novada deputāti turpmāk mēnesī varēs strādāt līdz 50 stundām, par to...