Būve

FOTO: Uzsākta Ülemiste tirdzniecības centra paplašināšana Tallinā

Monta Glumane, 28.08.2018

Foto: Mareks Metslaids

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Baltijas valstu tirdzniecības centru attīstītājs un apsaimniekotājs Linstow Center Management ar kapsulas iemūrēšanas ceremoniju nupat nosvinējis Ülemiste tirdzniecības centra paplašināšanas uzsākšanu. Iecerēts, ka durvis tas vērs jau 2019. gada jūnijā, informē SIA Linstow Center Management.

«Pašlaik Linstow Center Management Baltijas valstīs paplašina trīs iepirkšanās centrus, bet kopumā Latvijā un Igaunijā apsaimnieko sešus centrus. Mēs varam lepni teikt, ka šī paplašināšanās, kas padarīs Ülemiste par 125 000 kvadrātmetru lielu iepirkšanās un izklaides centru, to ierindos lielāko Eiropas tirdzniecības centru vidū un Baltijas tirdzniecības centru augšgalā,» stāsta AS Linstow valdes priekšsēdētājs Pērs Mortensens.

SIA Linstow Center Management valdes priekšsēdētājs Frode Gronvolds norāda, ka pamatā cilvēki labprāt apmeklē tirdzniecības centrus, jo tajos ir veikalu dažādība, tomēr paplašināšanas mērķis ir papildus iepirkšanās iespējām piedāvāt arī kvalitatīvu izklaidi.

Paplašināšanās plānā ir iekļauta pazemes autostāvvietas rekonstrukcija, kā arī trīs virszemes stāvu būvniecība, kuros atradīsies kafejnīcas un restorāni, kinozāļu komplekss, sporta klubs un 1500 kvadrātmetru plašs batutu centrs.

Paplašināšanas rezultātā Ülemiste centram tiks pievienoti 13 000 kvadrātmetru izklaides un tirdzniecības platību. Kopējās centra jaunās kārtas ieguldījumu izmaksas sasniegs aptuveni 35 miljonus eiro. Paplašināšanos pārrauga arhitektu biroji AMB International Architects (Norvēģija) un Novarc (Igaunija). Interjera dizaineri ir Prīts Pildme un Rēta Sepa no Joonprojekt. Ēkas celtniecības darbus veiks Fund Ehitus, bet būvniecību pārraudzīs uzņēmums Telora.

Ülemiste tirdzniecības centrā ietilpst aptuveni 60 000 kvadrātmetru tirdzniecības telpu, kurās atrodas 210 veikali un pakalpojumu sniedzēji. Nākamā Ülemiste centra paplašināšanās kārta tiks pabeigta 2019. gada pirmajā pusē, pievienojot iepirkšanās centram vēl 13 000 kvadrātmetru tirdzniecības un izklaides telpu. 2016. gadā Starptautiskās tirdzniecības centru padomes (ICSC) Eiropas tirdzniecības centru konkursā (European Shopping Centre Awards) Ülemiste centrs uzvarēja kategorijā Labākā lielo tirdzniecības centru paplašināšana. Par iepriekšējo paplašināšanās darbu kārtu Igaunijas Nekustamo īpašumu sabiedrību asociācija piešķīra Ülemiste centram «2015. gada nekustamo īpašumu darījuma» laureāta godu.

Tev varētu interesēt arī:

FOTO: ORIGO un biznesa centra ORIGO ONE svinīgā būvdarbu atklāšana

Tirdzniecības centri Baltijas valstīs plāno aktīvu paplašināšanos