Atpūta

FOTO: Vairo disku golfa popularitāti Latvijā

Laura Mazbērziņa, 31.10.2018

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Disku golfa stiprā puse ir tā pieejamība visiem un jebkurā vecumā. Šo sporta veidu var atļauties ikviens, jo nav nepieciešams ieguldīt naudas līdzekļus, teic viens no šīs sporta spēles popularizētājiem Latvijā, Chilli Disc Golf dibinātājs Elviss Brauns.

Viņa uzņēmums izveidots 2016. gadā, kad kopā ar domubiedru Pēteri Pabērzu nolēmuši arī citus iepazīstināt ar savu sirdslietu. Latvijā pašlaik publiski pieejami ir kopumā 18 disku golfa laukumi, no tiem trīs ir Chilli Disc Golf izveidotie laukumi Gulbenē, Alūksnē, Palsmanē.

Disku laukumu iekārtošana notiek pēc pašvaldību un zemes īpašnieku pasūtījuma - puiši paveic visu, sākot no disku golfa laukuma plānošanas un būvprojekta izstrādes, līdz inventāra nodrošinājumam, laukuma dizaina izstrādei un apkalpošanai. 18 celiņu disku golfa laukuma ierīkošana izmaksā 12 līdz 18 tūkstošus eiro (bez PVN). «Pašvaldības ir tās, kuras pasaulē ievieš disku golfa laukumus saviem iedzīvotājiem. Latvijā tas attīstās pamazām, daudzi ir privātie laukumi, kas arī nav slikti. Uzskatu, ka tendencei ir jābūt tādai, ka šiem laukumiem ir jābūt pieejamiem bez maksas. 90% pasaules disku golfa laukumu ir bez maksas, jo tos, līdzīgi kā bērnu rotaļu laukumus, izveidojušas pašvaldības. Šāda aktivitāte mudina cilvēkus pavadīt laiku svaigā gaisā un saliedēties,» uzskata E. Brauns.

Nākamajam gadam Chilli Disc Golf jau ir izstrādājis disku golfa laukuma projektus Ventspils un Inčukalna pašvaldībām.

Disku golfs ir ārpustelpu sporta spēle, kurā spēlētājam lidojošais disks jāiemet ķēžu grozā. Spēles mērķis ir iziet laukumu no sākuma līdz beigām ar pēc iespējas mazāku disku metienu skaitu. Disku golfa spēles galvenais elements ir lidojošais disks, kas tiek iedalīti trīs kategorijās – tālie, vidējie, tuvie. Galvenā disku atšķirība ir tāda, ka jo plānāka diska mala, jo tālāk tas lido.

Šajā spēlē var būt 9 vai 18 ķēžu grozi. Ceļu uz katru grozu sāk no starta laukuma. Nozīme ir ne tikai metiena spēkam un tehnikai, bet arī stratēģijai, pareizi pieņemtam lēmumam šķēršļa apiešanā vai metiena trajektorijas izvēlē. E. Brauns stāsta, ka, lai uzbūvētu 9 grozu laukumu, ir nepieciešami 2 līdz 7 hektāri zemes, bet 18 grozu laukumam nepieciešami 5 līdz 12 hektāri. Spēles ilgums ir atkarīgs no laukuma izmēra un dalībnieku skaita. Taču tā var ilgt no 1,5 līdz 2,5 stundām un nostaigātā distance ir no 1,5 līdz 4 kilometriem.

Chilli Disc Golf ir oficiālais Zviedrijas uzņēmuma Latitude 64 zīmola izplatītājs Baltijas valstīs, vienlaikus pārstāvot arī ASV zīmolu Dynamic Discs un Somijas zīmolu Westside Discs.

Komentāri

Pievienot komentāru