FOTO: Valmieras peldbaseins pieņemts ekspluatācijā ar noteikumu kontrolēt jumta struktūrplātnes izlieces 

Valmierā piektdien, 28.septembrī tiek atklāts jaunuzceltais peldbaseins, kura būvniecībai tika piešķirta valsts mērķdotācija 5,4 miljonu eiro apmērā. Tā kā būvdarbu kontroles laikā šā gada martā Būvniecības valsts kontroles biroja (BVKB) būvinspektors konstatēja atsevišķas neatbilstības, tad aktā par ēkas pieņemšanu ekspluatācijā iekļauts nosacījums, ar kuru Valmieras pilsētas pašvaldībai uzdots veikt atsevišķu ēkas konstrukciju monitoringu un iesniegt informāciju par rezultātiem, informē BVKB pārstāve Egita Diure.

Zane Atlāce - Bistere, 28.9.2018
1/13

Avots: Valmieras pilsētas pašvaldība

Valmieras peldbaseina būvniecība pēc pilsētas pasūtījuma tika sākta 2015.gada 17.novembrī. Šā gada augustā būvniecība pabeigta un 21.septembrī BVKB to pieņēma ekspluatācijā. «Tā kā būvdarbu kontroles laikā 2018. gada martā BVKB būvinspektors konstatēja atsevišķas neatbilstības, tika uzdots veikt izbūvētās jumta struktūrplātnes konstrukcijas ekspertīzi. Turklāt paši būvniecības procesa dalībnieki, lai pamatotu un novērstu konstatētās neatbilstības, secināja, ka būvprojekta risinājumam nepieciešamas veikt izmaiņas, lai pastiprinātu kopnes. Tika izstrādātas būvprojekta izmaiņas un veikta ekspertīze,» skaidro E.Diure.

Ekspertīzi veica AS Inspecta Latvia. Tās atzinumā norādīts, ka objekta nesošās jumta konstrukcijas bultskrūvju savienojumu nestspēja ir pietiekama un uzskatāma par atbilstošu. Vienlaikus atzinumā norādīts, ka būves ekspluatācijas laikā būs nepieciešams veikt jumta struktūrplātnes izlieču kontroli. Līdz ar to aktā par ēkas pieņemšanu ekspluatācijā tika iekļauts nosacījums, ar kuru Valmieras pilsētas pašvaldībai uzdots veikt atsevišķu ēkas konstrukciju monitoringu un iesniegt informāciju par rezultātiem BVKB.

Valmieras peldbaseinu kompleksā atrodas 25 metrus garš lielais peldbaseins ar astoņiem celiņiem, divi mazie peldbaseini (dziļums: 0,9m – 1,1m un 0,6m – 0,9m) bērnu peldētapmācībai, ūdens aerobikai un citām nodarbībām un ūdens atpūtas zona, kurā atrodas straumju baseins ar kaskādēm, masāžu strūklām, masāžu zviļņiem ūdenī, aukstais baseins, divas burbuļvannas, sauna, krievu pirts, tvaika pirts, sāls istaba, masāžas duša, aukstā ūdens spainis un bērnu atrakcijas ar strūklakām un slidkalniņu.

Valmieras pilsētas pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Kristīne Melece informē, peldbaseins ir gatavs un drošs apmeklējumam. «Papildu drošības kontrolei, kas saistīta ar iespējamu sniega slodzes palielināšanos ziemā, no 2018.gada 3.decembra ir jāuzsāk veikt jumta konstrukcijas izlieču kontrole un ne retāk kā reizi pusgadā dati jānosūta Būvniecības valsts kontroles birojam. Auditēšana tiks veikta ar speciālu digitālu sensoru palīdzību,» skaidro K.Melece.

Peldbaseina būvnieku, SIA Arčers pārstāve Ilga Sokolova DB uzsver, ka Valmieras peldbaseina projektā iestrādātais jumta risinājums ir sarežģīts un Latvijas mērogā unikāls. «Tāpēc, uzsākot tā būvniecību, projekta autori tika aicināti veikt papildu aprēķinus, lai pārliecinātos par risinājuma ilgtspēju. Lai novērstu jebkādas šaubas par tā izturību, tika veikti papildu pasākumi tā stiprības nodrošināšanai būvniecības laikā, un jumts atbilst visām drošības un normatīvo aktu prasībām. Arī ēkas lietošanas laikā tiks veikts ēkas monitorings, lai ilgstoši gūtu pārliecību par tā nepārtraukto atbilstību augstajām drošības prasībām,» skaidro uzņēmuma pārstāve I.Sokolova.

Baseina svinīgā atklāšana notiks 28.septembrī, taču apmeklētājiem tas būs pieejams, sākot no 2.oktobra. Nedēļā no 1. līdz 5.oktobrim katru dienu plkst.18 ikviens interesants ir aicināts uz iepazīšanās ekskursiju – uzkāpt tribīnēs, aplūkot peldbaseinus, atpūtas zonu un citas telpas, iepazīties ar Valmieras peldbaseina kompleksa piedāvātajiem pakalpojumiem, kā arī saņemt atbildes uz interesējošiem jautājumiem par Valmieras peldbaseina darbību. Ierodoties uz ekskursiju, līdzi jāņem tīri maiņas apavi, kā arī pirms ekskursijas jāpiesakās pie administratorēm.

K.Melece uzsver, ka Valmieras peldbaseins ir pirmais pēc jaunās vērtēšanas sistēmas sertificētais peldbaseins Latvijā. Tas nozīmē, ka Valmieras peldbaseina lielais baseins ar 25 metru garumu un 8 celiņiem atbilst prasībām, lai tajā varētu rīkot starptautiskas sporta sacensības un Peldēšanas federācija atzītu sportistu sasniegtos rezultātus un rekordus, un sportisti ar tiem varētu kvalificēties Eiropas un pasaules līmeņa sacensībām.

Lai sekmētu bērnu kvalitatīvu peldētapmācību, Valmieras Bērnu sporta skolas peldēšanas treneri ir izstrādājuši peldētapmācības programmu 20 nodarbībām bērniem no 6 gadiem līdz 3.klasei. Savukārt Valmieras Bērnu sporta skola Valmieras peldbaseinā realizēs profesionālās ievirzes sporta izglītības programmu peldēšanā bērniem un jauniešiem no 6 līdz 25 gadiem. Tāpat peldēšanas nodarbības savās mācību treniņprogrammās būs iespēja iekļaut arī sporta skolas citu sporta veidu apguvējiem.

Valmieras peldbaseina būvniecības projekta pasūtītājs ir Valmieras pilsētas pašvaldība, projektu realizēja SIA Arčers, būvuzraudzību veica SIA Būvuzraugi LV, autoruzraudzību - pilnsabiedrības ISB/Nams biedrs SIA Nams.

Tevi varētu interesēt

Valmierā jaunā peldbaseina pamatos šodien, 12.februārī tika iemūrēta kapsula ar vēstījumu...

Valmieras pilsētas pašvaldībā 2.novembrī tika parakstīts līgums par jaunā peldbaseina...

Valmierā taps peldbaseins, kuru plānots veidot atbilstoši Starptautiskās Peldēšanas...

Nepalaid garām

Ja valsts eksperts apgalvo, ka šķeldu ceļa uzturēšana izmaksās 10 miljonus nākamo...

Eiropas Savienības prioritātes ir mainījušās. Tuvākajā laikā var sākt mainīties Eiropas ekonomiskie...

Igauņi pirmie pārgāja uz dabasgāzes izmantošanu sabiedriskajā transportā un Tallinā gandrīz...

"Dienas Bizness" sadarbībā ar "Lursoft" ik gadu izdod zīmola izdevumu "TOP 500",...

No šīs sadaļas

Pieczvaigžņu viesnīcai Park Hotel Ķemeri, kas atradīsies bijušajā Ķemeru sanatorijā, joprojām...

2018. gada augustā, salīdzinot ar jūliju, būvniecības izmaksu līmenis Latvijā samazinājās par...

Viesnīcu tirgus Rīgā ir gana piesātināts, tomēr kā šogad, tā turpmāk ir...

Rīgas TV tornim pēc pārbūves ir lielas izredzes kļūt par iekārojamāko tūrisma...

Db.lv piedāvā tuvplānā aplūkot Gada balvai Rīgas arhitektūrā 2018 izvirzītos objektus -...

Ar kapsulas ielikšanas ceremoniju, Strēlnieku ielā uzsākta dzīvojamā kvartāla Lofts&Rosegold...

Db.lv piedāvā tuvplānā aplūkot Gada balvai Rīgas arhitektūrā 2018 izvirzītos objektus -...

Rīgas iepirkšanās centru apsaimniekotājs «Linstow Center Management» (LCM) ir apstādinājis tirdzniecības...

AS Merko Ehitus group uzņēmums SIA Merks noslēdzis līgumu ar SIA Lidl Latvija par...

Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcā atklāts Latvijā pirmais Klīnisko pētījumu...