Būvniecība un īpašums

FOTO: Ventspilī uzsākti Ahhaa konkurenta teritorijas labiekārtošanas darbi

Monta Glumane, 27.09.2019

Foto: publicitātes

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Lai realizētu Ventspils zinātnes un inovāciju centra būvniecības projektu, ir aktīvi uzsākti teritorijas labiekārtošanas darbi, informē Ventspils pilsētas P/I «Komunālā pārvalde» pārstāve Sigita Znotiņa.

Lai sagatavotu un labiekārtotu teritoriju Zinātnes un Inovāciju centra būvniecībai, uzsākti jaunās ēkas realizācijai traucējošo koku nozāģēšanas darbi, kas galvenokārt ir mazvērtīgas papeles, blīgznas un kļavas, kuras ir ieaugušas teritorijas zemākajā reljefa vietā, esošā novadgrāvja malā.

Gar teritorijas malām un auto stāvlaukuma zonā ir paredzēti jauni koku stādījumi, kas mīsies ar zemākiem krūmiem. Gar gājēju celiņiem paredzēti 47 sarkano kļavu stādījumi, kuru zaļā lapotne rudeņos krāsosies koši sarkanā tonī un sasauksies ar Apļa ielas stādījumiem, savukārt pie ēkas galvenās ieejas, reljefa paaugstinājumā paredzēti 10 dekoratīvo ābelīšu stādījumi.

Ēkas būvdarbus plānots uzsākt 2019. gada oktobrī, bet Zinātnes un Inovāciju centra atklāšana šobrīd tiek plānota 2021./2022. gadā.

Db.lv jau rakstīja, ka kopējās projekta investīcijas ir aptuveni 20 miljoni eiro. No šī apjoma vairāk nekā 7 miljonus eiro projektam piešķirs Ventspils pašvaldība, bet pārējo daļu veido Eiropas Savienības līdzfinansējums.

DB jau vēstīja, ka Ventspilī taps zinātnes centrs. To intervijā 2017. gadā DB stāstīja Ventspils Komunālās pārvaldes direktors Andris Kausenieks. Toreiz viņš norādīja, ka projektēšanas stadijā ir zinātnes un inovāciju centrs, analogs Tartu esošajam Ahhaa centram.