Ražošana

FOTO, VIDEO: Daugavpilī šuj apģērbus skandināviem

Monta Glumane, 14.09.2018

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

SIA Deora Pluss jau vairākus gadus Daugavpilī nodarbojas ar sporta apģērbu ražošanu gan Skandināvijas - Zviedrijas, Norvēģijas, Dānijas, Somijas, gan Austrijas un Vācijas zīmoliem.

Uzņēmums galvenokārt šuj apģērbus skriešanai, medībām, kā arī aktīvai atpūtai.

Brīdī, kad db.lv viesojās uzņēmumā, tika veikta pasūtījumu izpilde Austrijas zīmolam «Loffler», ar kuru uzņēmums sadarbību uzsācis šogad. Tiek šūtas jakas, vestes un citi apģērbi atbilstoši pasūtījumam.

«Loffler» uzņēmumam «Deora Pluss» piegādā nepieciešamos audumus, Daugavpilī tiek sašūtas visas detaļas un izgatavots apģērbs. Kā pastāstīja SIA «Deora Pluss» attīstības menedžeris Igors Simonovičs, «Loffler» sadarbojas ar dažādām valstīm un šī zīmola apģērbi top vairākās šūšanas fabrikās.

Kādam Zviedrijas zīmolam «Deora Pluss» izgatavo medību drēbes. Tām uzņēmums pats izdomā visas nepieciešamās konstrukcijas. Tiek veidoti šabloni, šūti pirmie apģērba paraugi, tad tie tiek sūtīti klientam. Pēc tam, ja nepieciešams, klients uzņēmumam atsūta komentārus un - pēc saskaņošanas - tiek šūti apģērbi.

Uzņēmuma pārstāvis stāsta, ka Skandināvijā ir nelielas apģērbu šūšanas rūpnīcas, tāpēc bieži vien pasūtījumi tiek veikti Latvijā un citās Baltijas valstīs. Ārpus Latvijas tiek izdomāts apģērba dizains, bet Latvijā uzšūts gala produkts. «Ārvalstu kompānijas meklē papildspēkus, jo nevar izpildīt pasūtījumus, tāpēc vēršas pie mums un mēs sniedzam šos pakalpojumus. Tur nav šūšanas rūpnīcu, tur ir tikai dizaineri. Piemēram, kādai Somijas kompānijai ir piecu līdz septiņu cilvēku komanda, kuri pērk audumus, furnitūru un sūta pie mums,» stāsta I.Simonovičs.

Jautājot par konkurenci apģērbu ražošanas nozarē, uzņēmuma pārstāvis norāda: «Šūšanas uzņēmumi ir, bet katrai fabrikai ir savs virziens,piemēram, citur tiek šūti darba apģērbi, virsdrēbes, mēteļi, apakšveļa, bet mēs darbojamies aktīvās atpūtas un sporta virzienā. Mēs visi nešujam viena veida apģērbu, tāpēc virzieni ir sadalīti. Katram ir sava specifika un iekārtas. Mums ir savi klienti, ar kuriem mēs strādājam.»

Par Latvijas tirgu un sava apģērbu zīmola izveidošanu uzņēmums nedomā. Katru gadu tas investē jaunās iekārtās, taču kā nozares problēmu norāda to, ka Daugavpilī nav speciālu izglītības iestāžu, kurās sagatavotu profesionālus šūšanas darbiniekus.

Biznesa fakti:

Atrašanās vieta: Daugavpils, Tautas iela 102

Uzņēmuma īpašnieks: Diana Jakubovska (100%)

Apgrozījums: (2017. gadā): 676 720 eiro

Peļņa: (2017. gadā): 17 905 eiro

Strādājošo skaits: (2017. gadā): 34

Nozare: Pārējo virsdrēbju ražošana; Cita veida apģērbu un apģērbu piederumu ražošana

Apmaksātais pamatkapitāls: 3 eiro

(Avots:Lursoft)