Ražošana

FOTO, VIDEO: Db.lv viesojas Valmieras stikla šķiedras ražotnē

Zane Atlāce - Bistere, 05.04.2019

Fotogrāfijas skatāmas raksta galerijā!

Foto: Zane Atlāce - Bistere

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

AS Valmieras stikla šķiedra sākusi gatavoties projektam, kuru Latvijas vērtspapīru tirgus ir gaidījis vismaz 10 gadus - šā gada vidū uzņēmums plāno papildu akciju publisko piedāvājumu (follow-on public offering jeb FPO), informē uzņēmumā.

Uzņēmuma mērķis ir piesaistīt ne tikai institucionālos investorus, bet arī privātos investorus, nodrošinot iespēju «ikvienam kļūt par daļu no uzņēmuma veiksmes stāsta, iegādājoties tā akcijas».

Lai vairāk iepazīstinātu ar plānoto FPO un nākotnes iecerēm, uzņēmums piektdien deva iespēju paviesoties uzņēmuma ražotnē.

Db.lv jau vēstīja, ka papildu akciju piedāvājuma īstenošanai vēl nepieciešams saņemt gan uzņēmuma pārvaldes institūciju, gan finanšu tirgus uzrauga piekrišanas. Piesaistītais kapitāls tiks izmantots pamatkapitāla stiprināšanai un ar kapitālizdevumu saistīto darbību finansēšanai. Uzņēmuma 2018. gada 25. maija kārtējā akcionāru sapulcē tika nolemts, ka valde, ar padomes piekrišanu, ir tiesīga palielināt uzņēmuma pamatkapitālu, izlaižot ne vairāk kā 7 170 961 jaunu akciju. Vienas jaunās emisijas akcijas cena vēl nav izlemta.

Lēmums attiecībā uz vienas akcijas cenu tiks pieņemts, izvērtējot dažādus faktorus, piemēram, nesenos notikumus uzņēmuma darbībā un attiecīgajā industrijā, situāciju globālajā finanšu tirgū un investoru atsauksmes. Piesaistīto papildu kapitālu ir paredzēts izlietot, lai stiprinātu uzņēmuma pamatkapitālu, kā arī nodrošināt aktivitātes, kas ir saistītas ar ražošanas darbībām Latvijas (Valmieras) un ASV rūpnīcās.

Uzņēmums ir pilnvarojis Igaunijā reģistrēto AS LHV Pank kā savu finanšu konsultantu. Ar konsultanta palīdzību uzņēmums izskatīs iespēju veikt papildu akciju publisko piedāvājumu 2019. gada pirmajā pusē. Lai precizētu plānotā darījuma aspektus, uzņēmuma akcionāru pilnsapulcei būs nepieciešams pieņemt attiecīgus papildu lēmumus. Tāpat būs nepieciešams saņemt attiecīgas atļaujas no finanšu tirgus uzrauga. Turklāt, lai nodrošinātu labāku akciju likviditāti un veicinātu interesi no vietējiem investoriem, tajā skaitā pensiju fondiem, uzņēmums plāno pārcelt visas akcijas uz Nasdaq Baltijas Oficiālo sarakstu. Ņemot vērā biržas noteikumus, tas var notikt tādā gadījumā, ja tiek būtiski palielināts brīvā publiskā apgrozījumā esošo akciju skaits (free-float).

Komentāri

Pievienot komentāru