FOTO, VIDEO: Kā top? Saldā brunete un cepumi riekstiņi 

Šajā piektdienā biznesa portāls db.lv viesojas SIA «Poļu nams», vērojot tā sauktās šokolādes desas «Saldā brunete» un pildīto cepumu riekstiņu tapšanas procesu.

Laura Mazbērziņa, 27.07.2018

SIA «Poļu nams» ir ģimenes uzņēmums, kas savu darbību sāka jau 2001. gadā mazā dzīvoklī Āgenskalnā un ar 300 latiem kabatā.

«Kamēr es vēl mācījos, mans vīrs strādāja konditorejas uzņēmumā un viņam šķita, ka zina, kā labāk visu vajadzētu darīt. Kādu dienu, braukājot pa citām konditorejām, viņš atcerējās tos laikus, kad bērnībā klasesbiedrenes vecmāmiņa cienājusi ar gardu šokolādes desu. Tā nu mēs uzmeklējām šo vecmāmiņu un viņa mums iedeva recepti,» saka Gunita Kugrēna (ex. Pole), SIA «Poļu nams» īpašniece.

Sākums mazajā dzīvoklī Āgenskalnā gan bijis raibs. «Mums bija laba komanda - lai gatavotu «Saldo bruneti» un pildītos riekstiņus, tika pieaicināti ne tikai draugi, bet arī kaimiņi, kā arī es pati strādāju pa naktīm un no rīta braucu uz augstskolu,» atceras G. Kugrēna.

Ražošana dzīvoklī notika aptuveni pusgadu un tikai vēlāk nāca doma par paplašināšanos. «Poļu nama» ražošana tika pārcelta uz Bausku, kur SIA «Poļu nams» joprojām ražo savu produkciju.

Bauska netika izvēlēta nejauši. Bauskā atradās G. Kugrēnas lauku māja, kur viņa bija uzaugusi. «Es esmu dzimusi Rīgā, bet vienmēr sevi esmu pieskaitījusi Bauskai, jo tur es jūtos harmonijā un līdzsvarā,» saka G. Kugrēna.

Saldumu ražotnē izgatavo konditorejas izstrādājumus tikai vietējam tirgum. Eksporta nav, jo tam nepieciešami lieli ieguldījumi mārketinga pasākumos. «Interesanti ir tas, ka mūsu produktus visvairāk pērk tieši Bauskas «RIMI», un esam novērojuši, ka produktus pērk arī daudz lietuviešu, bet eksporta tirgos gan neplānojam doties,» komentē G. Kugrēna.

SIA «Poļu nams» neplāno paplašināties. Taču G. Kugrēna blakus ražotnei plāno atvērt ezotērikas centru.

Fotogrāfijas no ražošanas procesa skatāmas raksta galerijā!

Biznesa fakti:

Atrašanās vieta: Bauskas nov., Codes pag., Jauncode, «Agrāri»

Uzņēmuma īpašnieks: Gunita Kugrēna (100%)

Apgrozījums: 165 618 eiro (2017. gadā)

Peļņa: 6 577 eiro (2017. gadā)

Strādājošo skaits: 3 (2017. gadā)

Nozare: Maizes ražošana; svaigi ceptu mīklas izstrādājumu un kūku ražošana

Apmaksātais pamatkapitāls: 2840 eiro

(Avots: Lursoft)

Jaunākais izdevums