Ražošana

FOTO: Zobu pasta ir liels veiksmes stāsts

Anda Asere, 30.07.2018

Ieva Čeponone

Foto: Ritvars Skuja, Dienas Bizness

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Jau vairākus gadus kosmētikas industrijā strauji attīstās dabiskās kosmētikas segments, un šobrīd tas veido vairāk nekā 35% no Lietuvas kosmētikas ražotāja Biok Laboratorija UAB pārdošanas apjoma

Kopumā Biok laboratorija ražo vairāk nekā 250 produktu. 39% no uzņēmuma apgrozījuma veido mutes kopšanas līdzekļi. Tiem seko sejas (21%), matu (15%), personīgie (11%) un ķermeņa kopšanas līdzekļi (6%). Uzņēmuma mārketinga direktore Ieva Čeponone (Ieva Čepononė) teic, ka sejas krēmu kategorijā visi Biok Laboratorija zīmoli ir pirktāko vidū. Dušas želeju un šķidro ziepju kategorijā Margarita ir pirktākais zīmols, savukārt Ecodenta zobu pastu vidū ir otrajā vai trešajā vietā.

«Kosmētikai ir liela ietekme mūsu dzīvē – katru dienu mums ir saskare ar daudziem ādas kopšanas produktiem,» saka Biok Laboratorija UAB mārketinga projektu vadītāja Evelina Blažinauskīte (Evelina Blažinauskytė). Nereti tiek pieņemts, ka tikai sievietes lieto kosmētiku, taču I. Čeponone uzsver, ka produktu klāsts ir daudz plašāks par dekoratīvo kosmētiku. Dabiskā kosmētika no nišas ir kļuvusi par nozīmīgu tendenci šajā jomā. «Baltijā šī ir ļoti maza niša, bet Skandināvijā un Rietumeiropā tā ir liela tendence, kas no nišas pārvērtusies par masu produktu. Patiesībā mūsu misija nebija radīt produktus dabisko preču veikaliņiem, bet gan piedāvāt labas kvalitātes produktus plašai sabiedrībai. Vēlamies, lai tie ir pieejamā cenā, lai tos var lietot katrs,» teic I. Čeponone. Tā kā uzņēmuma pārdošanas apjoms strauji aug, gandrīz ir sasniegta esošās ražotnes kapacitāte. Kopš 2007. gada uzņēmums ir audzis no 2,85 miljonu eiro apgrozījuma līdz 8,60 miljonu eiro apgrozījumam pērn, un šogad tiek plānots 10,5 miljonu eiro apgrozījums. Tāpēc nesen uzņēmums nopircis zemi un līdz 2020. gadam plāno uzcelt jaunu ražotni. Investīcijas jaunajā ražotnē pārsniegs četrus miljonus eiro.

Visvairāk ražo zobu pastas

Pirms vairākiem gadiem uzņēmums sāka ražot zobu pastu, un tagad šis virziens veido nozīmīgu daļu no biznesa. «Mēs esam pirmā kompānija Lietuvā, kas sāka ražot mutes kopšanas līdzekļus. Šobrīd mums ir aptuveni 30 produktu šajā kategorijā – zobu pastas, mutes skalošanas līdzekļi. Pēdējā gada laikā esam saņēmuši četras balvas, trīs no tām saņēma tieši Cosmos sertificētās Ecodenta zobu pastas, turklāt viena no balvām ir par inovatīvu produktu Polijā,» saka E. Blažinauskīte.

Zobu pastas ir uzņēmuma galvenais eksporta produkts. «Tas ir liels veiksmes stāsts mūsu portfelī,» saka I. Čeponone. Sākotnēji uzņēmums cerēja ieiet eksportā ar kosmētiku, un nelielos daudzumos tas arī notiek, taču labāk veicas ar zobu pastu eksportu. «Ar zobu pastu ir vieglāk, jo tas ir «dinozauru» tirgus. Visiem citiem ir konservatīvi iepakojumi ar mākslīgu smaidu, bet mēs pārkāpjam šos noteikumus un piedāvājam zobu pastu ar melno ogli, ar dažādām interesantām sastāvdaļām, piemēram, ar kokosriekstu, melones un papaijas aromātu. Mēs radām daudz interesantu garšu, protams, rūpīgi domājot par efektivitāti. Ir diezgan viegli izcelties šajā kategorijā. Mums ir labs ieejas produkts – melnā zobu pasta, kas daudzās valstīs atver mums durvis,» saka I. Čeponone.

Visu rakstu No nišas par nozīmīgu tendenci lasiet 30. jūlija laikrakstā Dienas Bizness.

Komentāri

Pievienot komentāru