Fotogalerija - Latvijas uzņēmēji viesojas Irākā 

Irāka ir valsts, kurai piemīt ekonomiskās izaugsmes potenciāls, arī finanšu līdzekļu tai ir pietiekami, lai būvētu ražotnes un arī pirktu ārvalstu pakalpojumus, turklāt šai valstij pat vairāk nekā investīcijas nepieciešamas zināšanas un pieredze. Līdz ar to Latvijas uzņēmējiem ir plašas iespējas sadarboties ar šo Līča valsti, nododot tai savu pieredzi. Tās ir galvenās atziņas, kuras laikrakstam Diena iepriekš pauda Irāku apmeklējušās uzņēmēju delegācijas pārstāvji.

Dienas Bizness, 2014. gada 07. marts plkst. 11:41

Mūsu uzņēmēji pabijuši gan Irākas ziemeļos, Kurdistānas galvaspilsētā Erbilā, gan valsts galvaspilsētā Bagdādē. Kopējie secinājumi pēc vizītes visiem esot līdzīgi - Erbilā ir droši. Turklāt tur jau likti pamati infrastruktūras attīstībai un sadarbībai ir lielāks potenciāls nekā Bagdādē. Savukārt Irākas galvaspilsētā situācija drošības ziņā esot nestabilāka, kara gados faktiski visa infrastruktūra ir izpostīta un daudzu nozaru atīstība jāsāk no nulles, vēsta laikraksts.

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) direktors Andris Ozols stāstījis, ka no 12 uzņēmējiem, kas viesojās Erbilā, uz Bagdādi bijuši gatavi doties tikai trīs. «Kurdistāna ir droša, ar šo reģionu mums jau ir sadarbība. Bagdāde ir pilnīgi cits stāsts. Tur pašnāvnieki uzspridzinājās arī mūsu vizītes laikā. Līdz ar to attiecībā uz mūsu uzņēmēju iespējām darboties šajā pilsētā esmu pozitīvi piesardzīgs tieši drošības apsvērumu dēļ,» viņš sacījis.

Uzņēmēju delegācijas vadītājs, Ārlietu ministrijas Ārējo ekonomisko sakaru veicināšanas nodaļas vadītājs Rūdolfs Brēmanis norādījis, ka tūristu, kas ceļo «uz savu roku», drošība esot viena lieta, bet uzņēmēju, kas valstī ierodas vai nu pēc amatpersonu, vai sadarbības partneru uzaicinājuma, situācija esot atšķirīga. «Esmu vairākus gadus dzīvojis Afganistānā, un jāteic, ka, salīdzinot ar šo valsti, Irākā situācija ir daudz drošāka un stabilāka. Uz Irāku mūsu uzņēmējiem ir viegli aizlidot caur Stambulu, iekšējie reisi ir ērti pieejami, arī viesnīcas ir labā līmenī. Turklāt, braucot uz Erbilu, Latvijas pilsoņiem nav nepieciešama vīza. Kurdistānā vispār kopējā drošības situācija vērtējama kā laba. Taču arī Bagdāde mani patīkami pārsteidza, tā ir ekonomiski aktīva pilsēta, jūtams, ka naudas tur ir pietiekami,» viņš skaidrojis.

Irākā farmācijas nozari pārstāvējusi Jelgavas Pils aptiekas īpašniece Dina Kurzemniece. Uzņēmuma Jauda pārstāvis Mārtiņš Kaibe uzsvēris, ka sadarbības iespējas ir arī viņa nozarē - elektromateriālu un iekārtu ražošanā.

Dalies ar šo rakstu!
Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru
Tevi varētu interesēt
2014. gada 03. marts plkst. 16:38

Līdzšinējās patēriņa perspektīvas bija labvēlīgas turpmākai izaugsmei, tomēr Ukrainas...

2014. gada 07. marts plkst. 7:29

Šonedēļ Db.lv piedāvā aplūkot ražotni Riga Parket Ķekavā. Ozolkoks tiek pirkts un...

2014. gada 03. marts plkst. 14:00

Hamburgā bāzētā būvniecības datu kompānija Emporis nākusi klajā ar savu versiju par...

2014. gada 03. marts plkst. 18:03

G7 valstis pārtrauc gatavošanos plānotajam samitam Sočos. Uzņēmuma un Rīgas satiksmes strīda...

2014. gada 28. februāris plkst. 18:01

Pasākumu apkalpošana noslēgusi nomas līgumu uz 12 gadiem par Kolonādes apkalpošanu....

Nepalaid garām

Pēdējā laikā būtiski pieaudzis elektrisko skrejriteņu vandālisma gadījumu skaits, stāsta koplietošanas...

Vai bērnam ir jābūt algas grāmatiņā, lai saņemtu IIN atvieglojumus jeb -...

«Pastāvēs, kas pārmainīsies - šis ir par mums un tieši tamdēļ mēs...

Egļu un priežu skujas var kļūt par vienu no Latvijas bioekonomikas stūrakmeņiem,...

Ēdināšanas biznesa veiksme tikai desmit procentu apmērā atkarīga no garšīgas kotletes, uzskata...

Jau tuvāko gadu laikā Andrejsala var kļūt par dinamiskāko attīstības vietu, jo...