Investors

Gaida mērenu dolāra spēku

Jānis Šķupelis, 07.11.2016

Foto: REUTERS/SCANPIX/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Neskatoties uz vairākiem nezināmajiem, tirgus dalībnieki arī šomēnes vidēji turpina nākotnē paredzēt ASV dolāra cenas palielināšanos. Tiesa gan, šā brīža prognozes runā par labu vien nelielam ASV dolāra vērtības kāpumam un liecina, ka valūtu frontē tiek pieļauti visai dažādi scenāriji, pirmdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Spēcīgāka ASV dolāra aplēses lielākoties saistītas ar gaidāmo ASV Federālo rezervju (FRS) nostāšanos uz lēzenas procentlikmju palielināšanas takas. Līdz ar to atkal var runāt par centrālo banku diverģenci, jo citas pasaules ietekmīgākās centrālās bankas savas ekonomikas balsta ar nestandarta stimulēšanas pasākumiem. Zināmas korekcijas tirgus dalībnieku likmju gaidās var ienest inflācija, ja tā atgūsies straujāk. Ja patēriņa cenas augs spējāk, FRS likmes var celt nedaudz agresīvāk. Tāpat arī Eiropas Centrālā banka (ECB) var sākt skaļāk runāt par negatīvo likmju sliktajiem blakusefektiem. Pagaidām gan vidēji tiek gaidīts, ka ECB nākamajā mēnesī paziņos par savas kvantitatīvās mīkstināšanas programmas termiņu pagarināšanu.

Vairāki analītiķi piebilst, ka īstermiņa korekcijas prognozēs var ienest šīs nedēļas ASV prezidenta vēlēšanu iznākums. Vēl septembra beigās eiro cena atradās pie 1,124 ASV dolāru atzīmes, kur oktobra otrajā pusē tā paslīdēja pat zem 1,09 ASV dolāru līmeņa (tam palīdzēja labāki ASV ekonomikas dati). Kopš tā laika ASV dolāra cena atkal sarukusi, jo daudzus tirgus dalībniekus satrauc iespējamība, ka par ASV prezidentu varētu kļūt Donalds Tramps, kura izteikumi liecina, ka viņš varētu īstenot grūtāk paredzamu politiku. Rezultātā pagājušās nedēļas izskaņā eiro cena atradās nedaudz zem 1,11 ASV dolāru līmeņa.

Visu rakstu Gaida mērenu dolāra spēku lasiet 7. novembra laikrakstā Dienas Bizness.

Komentāri

Pievienot komentāru