Būvniecība un īpašums

Galīgi tukšā nav

Lāsma Vaivare, Ingrīda Drazdovska, Vēsma Lēvalde, Daiga Laukšteina, 08.12.2016

DB 8.decembra numura vāks

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Lai arī šis gads būvniecības nozarē tiek salīdzināts ar situāciju ekonomiskās krīzes dziļākajā punktā, gluži tukšā tas nav aizvadīts, tiesa, lielu publiskā sektora pasūtījumu trūkst, vairāki nozīmīgi projekti nekust no vietas, ceturtdien raksta laikraksts Dienas Bizness.

Vidzemē būvniecības aktivitāte nav pierimusi ES fondu plānošanas perioda pārejas posma dēļ. Tiesa, investīciju un būvdarbu apjoma ziņā galvenokārt ir tapuši nelieli objekti, savukārt funkciju ziņā tie pārstāv plašu spektru.

Zemgalē, līdzīgi kā citos reģionos, šis gads būvniecībā bijis klusāks, ko ietekmējusi ES plānošanas periodu pārej. Šogad notikusi dažu iepriekšējā perioda projektu pabeigšana, kā arī tehnisko projektu izstrādne, saskaņošana jaunam ES fondu plānošanas posmam. Nevar apgalvot, ka kāda apdzīvotā vieta būvniecības jomā izgriež pogas pārējām. Izteiksmīgāk pārstāvēti izglītības, kultūras un infrastruktūras objektu bloki.

Jūrmalā un Pierīgā top izglītības, satiksmes infrastruktūras un ražošanas projekti. Kurzemes lielākajās pilsētās šogad būvniecībā dominē pakalpojumu un vides labiekārtošanas objekt. Pēc vairāku gadu intensīvas Eiropas Savienības fondu līdzekļu ieguldīšanas vērienīgos infrastruktūras objektos 2016.gadā gan kopējais, gan katra atsevišķa objekta investīciju apjoms salīdzinoši nav liels, tomēr ekspluatācijā nodotās būves priecē acis pilsētu viesiem un uzlabo dzīves kvalitāti iedzīvotājiem.

Nozīmīgākos šogad pabeigtos būvniecības objektus skatiet šeit!

Visus rakstus par gada nozīmīgākajiem notikumiem būvniecības nozarē lasiet ceturtdienas, 8.decembra laikrakstā Dienas Bizness!