Garie maizes plaukti rāda, ka jaunam lielam spēlētājam vietas īsti nav 

Lai arī maizes patēriņš gadu no gada rūk, Kurzemē lielākās ceptuves stabili turas virs ūdens un domā par attīstību. Sarodas arī aizvien vairāk mājražotāju, kas pircējiem piedāvā tieši šo produkcijas veidu.

Ilze Šķietniece, speciāli DB, 07.02.2019

Foto: pixabay.com

Tas liek uzdot jautājumu, vai Liepājā un Ventspilī, kur aizvien valda nostalģija pēc nu jau vairāk nekā desmit gadus slēgtajām ražotnēm, nav vietas jaunam lielam uzņēmumam.

Jahtai nenopelnīt

Kurzemē lielākās maizes ceptuves atrodas Saldū, Kuldīgā un Priekulē. SIA Saldus Maiznieks dienā saražo divas tonnas produkcijas. Tā nonāk veikalos Kurzemē un Zemgalē, nedaudz arī Rīgā tādu tīklu kā Rimi, Maxima, top!, Elvi plauktos. Savu nišu uzņēmums atradis, piedāvājot rudzu maizi ar plaucējumu un dabisko ieraugu. To cep Vācijā ražotās gāzes krāsnīs.

«Ar maizes biznesu jahtai nenopelnīsi,» saka Saldus Maiznieka valdes loceklis un direktors Raivo Blumbergs. Viņš nenoliedz – lai konkurentiem bagātajā nozarē noturētos virs ūdens, nepieciešams pielikt pūles. Šobrīd uzņēmums attīsta eksportu – uz Lietuvu, Igauniju, Somiju un citām valstīm eksportē ķiploku grauzdiņus, piparkūkas, izstrādā jaunu nišas produktu. Svaigo maizi salīdzinoši īsā derīguma termiņa dēļ ārpus valsts robežām nemēģina realizēt.

Arī Priekules maizes ceptuve lepojas ar maizi, kas gatavota pēc senām receptēm un cepta malkas krāsnīs. Ražošanas procesa pamatā ir roku darbs. No kopējā maizes apjoma lielāko daļu veido rudzu un rudzu kviešu maize. Produkcija tiek piegādāta Kurzemes reģionā strādājošajiem lielveikalu tīkliem.

Lielākais savā kategorijā

Salīdzinoši jauns spēlētājs tirgū ir Saldū bāzētā SIA Cannelle Bakery. Tā dibināta uz 70. gados atvērtas maizes ceptuves bāzes, bet patlaban piedāvā saldētus miltu izstrādājumus. «Nepārspīlēšu, sakot, ka esam vieni no nozīmīgākajiem Latvijas ražotājiem šajā kategorijā,» pauž uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Ivars Skrebelis. Produkcija Latvijā nopērkama lielākajos veikalu tīklos, veikalos Stockmann, Sky, kā arī Circle K, Narvessen un Kool tirdzniecības vietās.

Visu rakstu Garie maizes plaukti rāda, ka jaunam lielam spēlētājam vietas īsti nav lasiet 7. februāra laikrakstā Dienas Bizness.

Abonē (zvani 67063333) vai lasi laikrakstu Dienas Bizness elektroniski!

Jaunākais izdevums