Gatavo izstrādājumu vairāk, metālu ražošanā – iztukšītis 

2016. gads mašīnbūves un metālapstrādes nozarei ir nesis gan prieka pilnus brīžus, gan arī bēdīgus notikumus, kuri sakņojas ne tikai Latvijā pieņemtajos lēmumos, bet arī ģeopolitikā, trešdien raksta laikraksts Dienas Bizness. 

Māris Ķirsons, 21.12.2016

Andris Sekacis

Foto: Ritvars Skuja, Dienas Bizness

«Šogad nav bijis ne lielu kāpumu, ne arī lielu kritumu,» situāciju analizē SIA AB Metal valdes loceklis Māris Balodis. Šim viedoklim pievienojas arī vairāki citi nozares uzņēmēji.

Latvijā mašīnbūves un metālapstrādes nozarē 2016.gadā faktiski turpinājās līdzšinējā tendence atsevišķām apakšnozarēm arvien zaudēt savu nozīmi un īpatsvaru, citām – nostiprināties, secina Mašīnbūves un metālapstrādes rūpniecības asociācijas valdes priekšsēdētājs Andris Sekacis. Viņš savu sacīto pamato ar to, ka kopējie dati par 10 mēnešiem uzrāda nelielu kritumu, tomēr, ja neņem vērā metālu ražošanu, kas šobrīd Latvijā ir samazinājusies līdz minimumam, pārējās apakšnozarēs kopumā ir pat neliels pieaugums. «Datu analīze uzrāda tendenci nostiprināties gatavo metālizstrādājumu ražošanai, kamēr citu transportlīdzekļu izgatavošana darbojas ar mainīgām sekmēm un dažiem šīs apakšnozares uzņēmumiem pēdējā laikā ir grūtības nodrošināt pasūtījumus un pietiekamu apgrozījumu. Pārējās apakšnozares strādājušas apmēram iepriekšējā gada līmenī,» skaidro A. Sekacis. Gatavo metālizstrādājumu ražošana ir neapstrīdama nozares līdere, tajā darbojas arī šobrīd lielākais nozares spēlētājs – East Metal, kas ir Dānijas uzņēmuma meitas kompānija. «Šajā apakšnozarē ir lielākā daļa ārvalstu investīciju, kas arī izskaidro salīdzinoši straujāku eksporta apjomu pieaugumu, salīdzinot ar kopējā apjoma izmaiņām,» norāda A. Sekacis.

Visu rakstu Gatavo izstrādājumu vairāk, metālu ražošanā – iztukšītis lasiet 21. decembra laikrakstā Dienas Bizness.

Jau pirms Saeimas vēlēšanām Jaunā Konservatīvā partija solīja, ka visas trīs Latvijas lielās ostas ir jāpaliek zem valsts jumta, tādēļ ASV sankcijas pret Aivaru Lembergu un vairākām juridiskajām personām ir uzlūkojamas kā politisko solījumu pildīšana un vienlaikus politiskās varas pārvēršana ekonomiskajā.