Jaunākais izdevums

Ķīniešu autoražotājs Geely paziņojis par savu nodomu saglabāt Volvo ražošanu Zviedrijā, ziņo thelocal.se.

«Mēs gribam būt uzmanīgi, lai nesabojātu Volvo zīmolu,» sacījis Geely starptautisko operāciju viceprezidents Frīmans Šens (Freeman Shen), paskaidrojot: «Mēs negribam radīt luksusa automašīnas, kas ražota trešās pasaules valstī, tēlu. Mēs vēlamies Eiropas luksusa automašīnas, kas pieder ķīniešu īpašniekam, tēlu.»

Geely Volvo gatavojas iegādāties no Ford, kas to savukārt iegādājās 1999.gadā.

Volvo Cars ir 22 tūkstoši darbinieku visā pasaulē, ieskaitot 16 tūkstošus Zviedrijā.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Mātes kompānijas uzticība īstenojas vēsturiski lielākajās investīcijās Volvo attīstībā un inovācijā, un ražošanas repatriācija uz Zviedriju notiek paralēli biznesa globalizācijai. Volvo Cars Group Eiropas, Tuvo Austrumu un Āfrikas reģiona importētāju vadītājs Hesus Fernandezs de Mesa (Jesus Fernandez de Mesa) sarunā ar db.lv arī droši apgalvo, ka autonomā braukšana ir netālā nākotnē.

Kā interpretēt Volvo atjaunoto autosalonu Rīgā – kā izplešanos, nostiprināšanos?

Mums gadiem ilgi Baltijā ir ļoti labi partneri, un šis mums ir tāds kā otrais medusmēnesis, jo Volvo patlaban visās darbības jomās investē tādā apjomā, kā nekad iepriekš. Bez nopietnas partnerības konkrētos tirgos tas nebūtu jēdzīgi un nenotiktu. Tas, ka šāda atjaunošanās Baltijā notiek, norāda uz to, ka mūsu partneri šeit ir ārkārtīgi labi sapratuši mūsu vēsti, un šīs investīcijas tiek liktas lietā.

Jāuzsver, ka tās nav investīcijas vienkārši fasādē. Jaunās telpas ir ļoti skaistas, tomēr lieliskākais ir iekšā, un tā ir klientu apkalpošana un klientu pieredze. Tas nozīmē personalizētās apkalpošanas (Volvo Personal Service jeb VPS) iedzīvināšanu arī Latvijā.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Zviedrijas autoražotājs Volvo Trucks novembrī testa braucienos Spānijā iepazīstināja ar jaunajām kravas automašīnām, kas darbojas ar sašķidrināto dabasgāzi (liquefied natural gas – LNG), kas ļauj pazemināt kaitīgo CO2 izmešu apjomu atmosfērā par 20–100%. Tādējādi Volvo Trucks ideja ievērojami samazināt smago transportlīdzekļu kaitīgo ietekmi uz klimatu ir kļuvusi par realitāti. Volvo Trucks prezentēja sešas kravas automašīnas, kas darbojas ar dabasgāzi kombinācijā ar dīzeļdegvielu (5%). Jaunie kravas automašīnu modeļi Volvo FH LNG un Volvo FM LNG var strādāt ar biogāzi, samazinot kaitīgo CO2 izmešu emisiju līdz 100%, kā arī ar dabasgāzi, kas samazina izmešu apjomu līdz 20%, salīdzinot ar gāzes un dīzeļa dzinēju. Tāpat salīdzinājumā ar kravas automašīnām, kas strādā ar dīzeļdzinēju, jaunās kravas automašīnas izmanto 15–25% mazāk degvielas, un, izmantojot LNG, salīdzinot ar dīzeļdzinēju, ietaupījums veido 40%. Volvo Trucks pārstāvji uzsver, ka kravas automašīnas, kas izmanto LNG, ar pilnu tvertni var mērot no 550 līdz 1000 kilometriem atkarībā no transportlīdzekļa modeļa un 1 kg LNG rada tikpat daudz enerģijas kā 1,39 litri dīzeļdegvielas.

LNG patlaban lielākoties izmanto ražošanas nozarē, taču tā ir arī ļoti laba iespēja palielināt konkurētspēju degvielas jomā un samazināt apkārtējās vides kaitīgo piesārņojumu, norāda Volvo Trucks pārstāvji. Kā zināms, šā gada maijā Eiropas Komisija pieņēma regulu, kas liek kravas automašīnām samazināt kaitīgo CO2 izmešu apjomu. Volvo Trucks šajā regulā saskata iespēju, kā paplašināt LNG izmantošanu tirgū. “Mūsu vīzija ir kaitīgo izmešu apjoms nulles līmenī, tiesa gan, tam nederēs viens vienkāršs risinājums, bet gan vesels risinājumu komplekss,” stāsta Volvo Trucks apkārtējās vides un inovāciju direktors Larss Martensons.

“Es uzskatu, ka gāze ir dzīvotspējīgs veids dīzeļdegvielas nomaiņai kravas automašīnām, kas brauc tālajos maršrutos,” norāda Volvo Trucks produktu menedžeris Matss Frenzens. Viņš uzsver, ka, lai arī biogāzi ražo ierobežotā daudzumā, ilgtermiņā dabasgāzes pieejamība ir lieliska perspektīva. Saskaņā ar zinātnieku prognozēm attiecībā uz enerģētikas attīstību 21. gadsimtā dabasgāze kļūs par galveno enerģijas avotu pasaulē. To izmantos dažādās nozarēs, tostarp lauksaimniecībā, komunālo pakalpojumu sektorā un, protams, transporta sektorā, kas ir īpaši perspektīvs virziens starptautisko pārvadājumu izaugsmes dēļ, ņemot vērā šķidrās degvielas pieejamību un nosacījumu samazināt toksisko izmešu apjomu atmosfērā.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Šā gada 2.novembrī Rīgā, Skanstes ielā 33, tiks atklāts atjaunotais Volvo autosalons. Autocentra atjaunošanā ieguldītais investīciju apjoms sasniedz 870 000 eiro, informē Mūsa Motors Rīga sabiedrisko attiecību konsultante Inese Lukaševska.

«Mūsu mērķis ir būt starp trīs pārdotākajiem premium klases auto zīmoliem Latvijā,» uzsver Mūsa Motors Rīga direktors, Volvo zīmola pārstāvis Latvijā Roberts Ozoliņš.

Atjaunotajā Volvo salonā tiks veikta tikai jaunākās markas Volvo automašīnu tirdzniecība, rezerves daļu un aksesuāru tirdzniecība, kā arī nodrošināts augstākās klases serviss atbilstoši jaunajam VPS (Volvo personal service) standartam. Kā uzsver Mūsa Motors Rīga direktors, Volvo zīmola pārstāvis Latvijā, Roberts Ozoliņš, pēdējo gadu laikā Volvo zīmols būtiski mainās, attiecīgi līdzi ir jāmainās arī klientu apkalpošanas videi, paradumiem, sajūtām un pieredzei, ko klients gūst, apmeklējot salonu.

Komentāri

Pievienot komentāru
Auto

Volvo XC 90 sāk jaunu spēli

Aldis Zelmenis, 29.08.2014

Volvo XC90 ir viens no šā gada visvairāk gaidītajiem sērijveida modeļiem. Vienīgi žēl, ka šī auto tīkotājiem vajadzēs bruņoties ar pacietību, jo tā ražošana sāksies tikai 2015. gada sākumā, bet pirmos auto Latvijā, visticamāk, ierobežotā skaitā sagaidīsim tikai martā.

Avots: netcarshow.com

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Beidzot tas ir noticis! Otrās paaudzes Volvo XC90 modelis ir norāvis slepenības plīvuru.

Kaislīgākajiem Volvo faniem vajadzēja gaidīt divpadsmit gadus, lai piedzīvotu šo brīdi. Tam ir vairāki objektīvi un subjektīvi iemesli, taču galvenais pagrieziena punkts, kas ļāva zviedru kompānijai atmosties no dziļā miega, bija Volvo atbrīvošanās no Ford važām. 2010. gadā, kļūstot par ķīniešu autogiganta Geely īpašumu, viss kardināli mainījās. Būtībā no tā brīža Volvo lietas sāka mērķtiecīgi virzīties kalnā augšup. No jaunā saimnieka puses vairs nesekoja iepriekš pieredzētie tukšie solījumi un policejiskais uzraudzības stils, bet gan prāvas investīcijas jaunu modeļu izstrādē un pats galvenais – zviedru inženieriem bija brīvas rokas, lai īstenotu savas idejas. Tā nu ir iznācis, ka tieši Volvo XC 90 ir pirmais lielais projekts, kas tapis pilnībā no jauna. Jaunā modulārā SPA platforma, kas ir XC 90 rīcībā, ir viegli pielāgojama citu izmēru modeļiem, un tas vieš cerības, ka drīzumā Volvo modeļu klāsts tiks papildināts ar citiem nozīmīgiem jaunumiem.

Komentāri

Pievienot komentāru
Pasaulē

Ķīnas Geely noslēdzis Zviedrijas autoražotāja Volvo pārņemšanu

Lelde Petrāne, 02.08.2010

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Ķīnas autoražotājs Geely Holdings pirmdien ar ceremoniju Londonā oficiāli noslēdzis darījumu, ar kuru tas iegādājās Zviedrijas Volvo Cars no ASV auto giganta Ford, vēsta swedishwire.com.

Lī Šufu (Li Shufu), Geely Group un Volvo Car Corporation priekšsēdētājs, Ķīnas oficiālajai Xinhua ziņu aģentūrai stāstījis, ka viņš cer atjaunot Volvo līdera pozīciju globālajā luksusa automašīnu tirgū.

«Pēc pārņemšanas Geely joprojām ir Geely, un Volvo joprojām ir Volvo. Attiecības starp divām kompānijām var raksturot kā brālību, nevis mātes un bērna attiecības,» akcentējis L. Šufu

Geely, kas pirmoreiz piekrita pārņemt Volvo martā, ir sacījusi, ka tā tērēs 2,7 miljardus dolāru šim darījumam.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Ķīnas automašīnu ražotājs Geely nācis klajā ar ambicioziem plāniem attiecībā uz tam piederošo Zviedrijas kompānija Volvo Cars. Geely cer dubultot Volvo pārdošanas apjomus, piedāvājot Zviedrijas ražotāj produkciju Ķīnā – pasaulē lielākajā automašīnu tirgū, vēsta Swedish Wire.

Geely noslēdza Volvo Cars pārpirkšanas darījumu šā gada augustā, un tagad jaunais īpašnieks vēlas atpelnīt savas investīcijas, cerot gada laikā pārdot 300 tūkstošus automašīnu Ķīnā vien.

«No mana skata punkta pēc Volvo produktiem ir liels pieprasījums un kompānija ir pelnoša. Mūsu patiesais izaicinājums ir uzlabot un attīstīt Volvo zīmolu nākotnē,» sacīja Geely vadītājs Lī Šufu (Li Shufu).

Geely no ASV kompānijas Ford pārpirka Volvo Cars par 1,5 miljardiem ASV dolāru.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Rīgā, Skanstes ielā 33, atklāts atjaunotais Volvo autocentrs, kurš tapis atbilstoši jaunajam Volvo Retail Experience standartam.

«Vēlamies apliecināt, ka Volvo ir citāda, taču līdzvērtīga izvēle vācu premium klases auto zīmoliem. Tāpēc uzskatām, ka izvirzītais mērķis iekļūt Top 3 pārdotāko premium klases auto zīmolu vidū ir sasniedzams jau tuvāko gadu laikā,» uzsver Mūsa Motors Rīga direktors, Volvo zīmola pārstāvis Latvijā Roberts Ozoliņš.

Autosalona kopējā platība ir gandrīz 700 m2. Salons pieredzējis ievērojamas izmaiņas un uzlabojumus dizaina, plašuma un funkcionalitātes ziņā. Pārmaiņas ir skārušas ne tikai autosalona ārējo izskatu, bet arī servisa darbu. Autocentrā būs pieejamas vairākas specializētās zonas. Vienlaikus paredzēts, ka salonā izvietotās automašīnas tiks aprīkotas ar atbilstošas jaudas elektrības pieslēgumu, kas ir saistīts ar Volvo paziņojumu līdz 2025. gadam saražot miljonu ar elektrību darbināmu vai hibrīda automobiļu.

Komentāri

Pievienot komentāru
Pasaulē

Ķīnas Geely interesējas arī par Saab

Lelde Petrāne, 06.10.2011

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Ķīnas Geely, Volvo Cars īpašnieks, izrādījis interesi iegūt arī grūtībās nonākušā Zviedrijas autoražotāja Saab Automobile akcijas, vēsta thelocal.se.

Kā informējis laikraksts Dagens Nyheter (DN), Saab ķīniešu partneris Youngman, kas iepriekš solīja 640 miljonus kronu (93 miljoni ASV dolāru), varētu attiekties no darījuma.

Tā vietā, Geely, kas Volvo no Ford ieguva 2010.gadā, ir izteikusi interesi par Saab.

«Viena pazīme ir tā, ka Geely vērsies pie Saab pārstrukturētāja, advokāta Gaja Lofalka,» laikrakstam pavēstījis kāds informācijas avots.

Lofalks, tiesas ieceltais administrators, nesen, strādājot pie Saab reorganizācijas, apmeklējis Ķīnu.

Kā vēstījusi DN, Geely Saab nedienas vērojot ar interesi, bet esot piesardzīga attiecībā uz ienākšanu šajā kompānijā.

Komentāri

Pievienot komentāru
Pasaulē

Ķīna kļūst par Volvo trešo lielāko tirgu

Lelde Petrāne, 25.10.2010

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Ķīna ir kļuvusi par autoražotāja Volvo, ko nesen iegādājās Ķīnas autoražotājs Geely, trešo lielāko tirgu, atsaucoties uz Ķīnas mediju sniegto informāciju, ziņo swedishwire.com.

Aleksandrs Klose (Alexander Klose), Volvo Cars Ķīna vadītājs, šādu informāciju sniedzis izstādē Ķīnas pilsētā Tjaņdziņā.

Viņš sacījis, ka Zviedrijas zīmola automašīnu pārdošanas apjomi pasaulē lielākajā auto tirgū 2010.gadā ir strauji pieauguši.

Saskaņā ar viņa teikto Volvo 2010.gadā paplašinājis savu dīleru tīklu līdz 81 Ķīnas pilsētai. Volvo pārstāvis arī paudis pārliecību, ka valsts auto tirgus nākamo piecu gadu laikā piedzīvos milzīgu izaugsmi.

Kā vēstīts Ķīnas Geely Volvo no ASV auto giganta Ford pārņēma šā gada augustā, samaksājot 1,5 miljardus dolāru.

Komentāri

Pievienot komentāru
Auto

Ķīnas Geely bankas kontā jau stāv nauda, lai samaksātu par Volvo

Lelde Petrāne, 10.03.2010

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Ķīnas Geely Automobile māteskompānija ir nodrošinājusi finansējumu, lai iegādātos Ford piederošo autoražotāju Volvo cars par aptuveni 15 miljardiem zviedru kronu (1,08 miljardi latu), atsaucoties uz Zviedrijas mediju sniegto informāciju, vēsta Reuters.

Izdevums Dagens Industri informē, ka Ķīnas finanšu institūcijas un reģionālās varas iestādes nodrošinājušas naudu Geely, lai pabeigtu iegādes darījumu.

Kā vēsta medijs, nauda jau esot māteskompānijas Zhejiang Geely Holding bankas kontā.

Zhejiang Geely Holding darījumu vēloties pilnībā noslēgt līdz maijam.

Geely plānojot turpat vai dubultot Volvo ikgadējos ražošanas apjomus, atverot jaunu rūpnīcu Pekinā, tādējādi to atgriežot pie peļņas.

Komentāri

Pievienot komentāru
Auto

Volvo Cars grib nopirkt Saab rūpnīcas aprīkojumu

Lelde Petrāne, 23.02.2012

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Zviedrijas autoražotājs Volvo Cars izteicis piedāvājumu iegādāties lielu daļu no bankrotējušā konkurenta Saab Automobile, vēsta thelocal.se.

Volvo jau iepriekš paudis interesi pārņemt dažus no Saab aktīviem un tagad izteicis savu piedāvājumu, ziņojis Svergies Radio.

Tomēr Volvo amatpersonas šobrīd nelabprāt publiski runā par šo piedāvājumu.

«Tas ir maksātnespējas administratoru ziņā komentēt piedāvājumu,» teicis Volvo pārstāvis.

Viņš apstiprinājis, ka Volvo ir ieinteresēts daļā Saab ražošanas un testēšanas aprīkojuma, kas varētu tikt izmantots Volvo darbā, nevis Saab rūpnīcas, kas atrodas Zviedrijā, Trolhetenā, darbības atjaunošanā.

Komentāri

Pievienot komentāru
Citas ziņas

Ķīnas Geely jau atradusi naudu Volvo iegādei

, 02.12.2009

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Kompānija Zhejiang Geely Holding Group Co ir nodrošinājusi sev aizdevumus no vismaz trim lielākajām Ķīnas valdības bankām, tādējādi gūstot finansējumu kompānijas Ford Motor Co Volvo Car vienības iegādei, The Wall Street Journal pastāstījusi kāda Geely tuva persona.

Geely vienojusies par aizdevumiem ar kredītiestādēm: Bank of China Ltd., China Construction Bank Corp. un Export-Import Bank of China.

Geely - viens no Ķīnas lielākajiem privātajiem autoražotājiem - jau iepriekš izplatīja paziņojumu, ka tā vēlmi iegādāties Volvo, atbalsta Ķīnas bankas.

Pagaidām nav zināms, kad Volvo pārdošanas darījums varētu noslēgties.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Zhejiang Geely Holding Group Co., Volvo Cars īpašnieks no Ķīnas, šodien Šanhajā prezentējis S90 sedana uzlabotas versijas, ziņo Bloomberg.

Transportlīdzekļi tiks ražoti Dakingā, Ķīnas naftas galvaspilsētā.

Geely šobrīd Ķīnā būvē trešo rūpnīcu, kur tiks ražoti gan Volvo, gan Lynk & Co zīmola automobiļi.

Geely iegādājās Volvo 2010. gadā par 1,5 miljardiem ASV dolāru.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Lai gan hibrīdautobusa Volvo 7905 LH jeb Volvo Hybrid testēšanas rezultāti ir pozitīvi no degvielas ekonomijas un ietekmes uz vidi viedokļa, tā ieviešana pilsētas sabiedriskā transporta sistēmā sadārdzinās pakalpojumu, uzskata a/s Liepājas autobusu parks valdes priekšsēdētājs Māris Ārbergs.

«Viss atkarīgs no pasūtītāja. Ja būs vēlme pilsētā redzēt videi draudzīgākus autobusus, tad jārēķinās, ka pakalpojums kopumā būs dārgāks. Manuprāt, videi draudzīgāku transporta projekta ieviešanu nevar panākt bez pašvaldības vai cita pasūtītāja atbalsta, lai visu izmaksu kopums nebūtu jāsedz iedzīvotājiem,» savu viedokli skaidro M. Ārbergs.

No 9. līdz 16. jūlijam a/s Liepājas autobusu parks (LAP) sadarbībā ar Volvo Bus Corporation veica Volvo hibrīdautobusa izmēģinājuma braucienus LAP maršrutos. Volvo 7905 LH jeb Volvo Hybrid darbojas gan ar elektrību, gan degvielu un ir videi daudz draudzīgāks un klusāks transporta līdzeklis nekā dīzeļdegvielas autobuss. Testa braucieni bija nepieciešami, lai uzzinātu hibrīdautobusa efektivitāti pilsētā – degvielas ietaupījumu un citus datus, kā arī reālos darba apstākļos saprast, kādas komplektācijas un aprīkojuma autobusi ir nepieciešami pilsētai.

Komentāri

Pievienot komentāru
Auto

Zviedrijā izstrādā jauna zīmola auto, ko pārsvarā tirgos internetā

Lelde Petrāne, 20.10.2016

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Zviedrijas pilsētā Gēteborgā radīts Volvo brālis, vēsta thelocal.se.

Tāpat kā Volvo Cars, jaunais zīmols Lynk & Co pieder Ķīnas autoražotājam Geely, bet izstrādāts Gēteborgā. Jaunā automašīna ar nosaukumu Lynk & Co 01 būs SUV - veidota uz tās pašas platformas kā jaunā Volvo V40.

To radījusi Cevt, Geely un Volvo kopīgā izstrādes kompānija Gēteborgā.

Lynk & Co automašīnas galvenokārt tiks pārdotas tiešsaistē un piegādātas līdz pircēju durvīm. Transportlīdzekļi tiks montēti Ķīnā. Pārdošanu šajā Āzijas valstī plānots uzsākt nākamgad, vēlāk arī - Eiropā un Ziemeļamerikā.

Komentāri

Pievienot komentāru
Auto

Volvo līdz 2020. gadam plāno ieviest automašīnas bez vadītāja

Jānis Rancāns, 04.12.2012

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Zviedrijas autoražotājs Volvo līdz 2020. gadam iecerējis ieviest automašīnas, kuras varēs pārvietoties bez vadītājiem un ļaus izvairīties no ceļu satiksmes negadījumiem.

Patlaban Volvo, kas pieder Ķīnas kompānijai Geely group, izstrādā automašīnas, kuras spēj braukt bez vadītāja. Pirmo šādas automašīnas modeli Volvo iecerējusi laist klajā 2014. gadā, un tā spētu sasniegt 50 kilometru stundā lielu ātrumu. «Mūsu nākotnes vīzija paredz, ka 2020. gadā jaunās Volvo automašīnas neizraisīs neviena cilvēka bojāeju,» sacīja Volvo pārstāvji.

Volvo pašlaik izmēģinājusi jauno automašīnu prototipus. Ar tiem pa Spānijas ceļiem un kompānijas eksperimentālo trasi Zviedrijas rietumos esot nobraukti vairāki tūkstoši jūdžu, vēsta laikraksts Financial Times.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Automobiļu uzņēmums Volvo Cars un taksometru pakalpojumu firma Uber prezentējusi kopīgi izstrādātu ražošanas automobili, kas spēj braukt patstāvīgi.

Uber un Volvo Cars 2016. gadā noslēdza inženiertehnoloģiju sadarbības līgumu un kopš tā laika izstrādājuši vairākus prototipus ar mērķi paātrināt uzņēmuma autonomo automobiļu izstrādi. Volvo XC90 SUV ir pirmais ražošanas automobilis, kas apvienojumā ar Uber autonomās braukšanas sistēmu spēj braukt pilnīgi patstāvīgi.

XC90 bāzes automobilis ir aprīkots ar galvenajām drošības funkcijām, kas ļauj Uber instalēt savu autonomās braukšanas sistēmu, kas, iespējams, ļaus nākotnē izmantot pašbraucošos automobiļus Uber tīklā kā autonomas koplietošanas pakalpojumu.

Volvo Cars autonomajai braukšanai gatavā ražošanas automobiļa svarīgākās īpašības ir vairākas rezerves sistēmas stūrēšanas un bremzēšanas funkcijām, kā arī akumulatora rezerves jauda. Ja kāda no primārajām sistēmām kāda iemesla dēļ nespēj darboties, rezerves sistēmas ir ieprogrammētas nekavējoties apturēt automobili.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Volvo XC40 ir tipisks pilsētnieks ar kompaktu izmēru un apņēmību izpildīt ne tikai to, kas pienākas urbānajai videi paredzētam auto

Eiropas gada auto 2018 tituls ir apstiprinājums tam, ka šī auto talanti ir pamanīti. Skaidrs ir arī tas, ka šis prestižais tituls automātiski nenozīmē to, ka auto ir bez grēka. Tādu XC40 ir pietiekami daudz, taču apsveicami, ka Volvo ir ielecis iepriekš neapgūtā auto segmentā, un pirmais iznāciens ir izdevies gana veiksmīgs.

Lasi laikraksta Dienas Bizness šīs dienas numuru elektroniski!

Visādi jancīgi kloķīši, podziņas, drēbju un somiņu pakaramie, speciāls salvešu slēpnis automašīnas salonā un citi kičīgi labumi patiks sievietēm. Arī pēc pašmāju Volvo tirgotāju novērojumiem, XC40 pamatauditorija ir daiļais dzimums, kas, neraugoties uz solīdo cenu, slēdz draudzību ar mazāko Volvo krosoveru. Patrāpoties arī pretējais dzimums, taču visbiežāk tie esot mākslinieciskas novirzes profesiju pārstāvji ar īpašu dzīves uztveri.

Komentāri

Pievienot komentāru
Auto

Geely plāno pabeigt darījumu ar Volvo trešajā ceturksnī

Valdis Vikmanis, 08.07.2010

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Eiropas Komisija apstiprinājusi darījumu, kura ietvaros Ķīnas autoražotājs Geely Holding pārņems Zviedrijas autoražotāju Volvo Cars. Ķīnas autoražotājs paziņoja, ka darījumu tas plāno noslēgt jau šā gada trešajā ceturksnī.

Eiropas Komisija secināja, ka darījums neradīs būtiskus traucējumus efektīvai konkurencei. «Mēs jūtamies ļoti atviegloti par Eiropas Komisija apstiprinājumu,» paziņoja Geely pārstāvis.

Db.lv jau ziņoja, ka Geely līgumu ar Volvo parakstīja martā. Saskaņā ar to Geely maksās 1,8 miljardus ASV dolāru apmaiņā pret visām akcijām. Savukārt kompānija arī plāno iztērēt 900 miljonus ASV dolāru zīmola «spodrināšanai».

Komentāri

Pievienot komentāru
Auto

Volvo īpašnieks Geely pārdos automašīnas internetā

Lelde Petrāne, 07.12.2010

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Ķīnas Geely Automobile Holdings, Zviedrijas auto ražotāja Volvo jaunais īpašnieks, šomēnes sāks pārdot transportlīdzekļus Ķīnas lielākajā mazumtirdzniecības interneta vietnēTaobao, ziņo swedishwire.com.

Sākotnēji tikšot piedāvāta Geely Gleagle Panda kompaktā automašīna, bet pēc tam piedāvājumu plānots pakāpeniski palielināt.

Medijs norāda, ka Ķīnā internetu lieto vismaz 420 miljoni iedzīvotāju, turklāt Ķīna pagājušajā gadā no ASV pārņēma pasaulē vadošā autotirgus titulu.

Geely esot plāni ar laiku piedāvāt modeļus, kas būs nopērkami tikai internetā.

Saskaņā ar pašreizējo pārdošanas modeli klientam tiešsaistē jāiemaksā drošības nauda 288 juaņu (43 dolāri) apmērā, tad jāapmeklē tuvāko Geely centru, lai veiktu testa braucienu un apstiprinātu pirkumu.

Kā vēstīts, Geely Zviedrijas Volvo no ASV auto giganta Ford par 1,5 miljardiem dolāru iegādājās augustā.

Komentāri

Pievienot komentāru
Pasaulē

ES: Geely drīkst pārņemt Volvo

Lelde Petrāne, 07.07.2010

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Eiropas Komisija apstiprinājusi darījumu, kura ietvaros Ķīnas autoražotājs Geely un Ķīnas valstij piederoša ieguldījumu sabiedrība Daqing pārņems Zviedrijas autoražotāju Volvo, atsaucoties uz komisijas paziņojumu, vēsta Xinhua.

«Komisija secināja, ka darījums neradīs būtiskus traucējumus efektīvai konkurencei» Eiropas Savienībā (ES), savā paziņojumā norādījis ES konkurences «sargsuns».

Xinhua atgādina, ka Geely ir automašīnu, motociklu un motorolleru ražotājs. Patlaban lielākā daļa no tā saražotajiem vieglajiem automobiļiem tiek pārdoti Ķīnā.

Geely līgumu ar Volvo parakstīja martā. Saskaņā ar to Geely maksās 1,8 miljardus ASV dolāru apmaiņā pret visām akcijām. Daļa naudas nāk no Daqing.

Komentāri

Pievienot komentāru
Pasaulē

Volvo ražos Ķīnā

Lelde Petrāne, 20.08.2010

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Ķīnas Geely, kas tikai pirms divām nedēļām noslēdza Volvo Car Corporation pārņemšanu, plāno būvēt ražotni, lai Volvo automašīnas ražotu Šanhajā, ziņo swedishwire.com.

Ķīnas mediji piektdien ziņojuši, ka Geely saņēmis atļauju ražotnes izveidei no Valsts attīstības un reformu komisijas (NDRC).

Jaunās ražotnes kapacitāte būšot 300 tūkstoši transportlīdzekļu gadā. Sākot ar 2012.gada beigām, tur tiks ražoti Volvo C30 un V70 luksusa modeļi.

Uz šo vietu pārcelsies arī Volvo Ķīnas birojs, pētniecības un attīstības centrs, kā arī pārdošanas un piegādes centrs. Tur tiks izveidots arī Volvo muzejs.

Komentāri

Pievienot komentāru
Auto

Volvo pārdošanas apjomi un peļņa dramatiski kritusi

Gunta Kursiša, 06.09.2012

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Zviedrijas automašīnu ražotāja Volvo peļņa no pamatdarbības šā gada pirmajā pusē, salīdzinot ar pērnā gada attiecīgo laika posmu, sarukusi par 84%. To iedragāja pārdošanas apjomu samazinājums un sīvā konkurence, raksta thelocal.se.

Ķīnas Geely Holdings piederošās kompānijas Volvo Cars peļņa no pamatdarbības šā gada pirmajos sešos mēnešos veidoja 239 miljonus Zviedrijas kronu jeb aptuveni 20 milj. Ls. Šajā pašā laika posmā pērn Volvo peļņa bija par 84% lielāka.

Savukārt Volvo sešu mēnešu apgrozījums gada laikā pieaudzis no 62,8 miljardiem Zviedrijas kronu (aptuveni pieci miljardiem Ls) līdz 65,3 miljardiem Zviedrijas kronu (aptuveni 5,4 miljardi Ls), lai arī automašīnu pārdošanas apjomi saruka līdz 221 tūkstotim, kas ir par 4,1% mazāk nekē pirms gada.

Saskaņā ar Volvo Cars izpilddirektora Stefana Jakobija (Stefan Jacoby) pausto, ekonomiskā nenoteiktībā iespaidojusi daudzus no automašīnu ražotāja galvenajiem tirgiem, un paredzams, ka ekonomiskās nedienas turpināsies līdz gada beigām. Tajā pašā laikā saglabāsies sīva konkurence ar citiem automašīnu ražotājiem.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Lai gan pasaules autotirgū vērojama stagnācija un pat lejupslīdes tendences, Ķīnas kompānijai «Geely» piederošais Zviedrijas luksusa automobiļu zīmols «Volvo Cars» šā gada pirmajā pusē pārdevis rekorddaudz spēkratu.

Janvārī-jūnijā pārdoti 340 286 «Volvo» automobiļi, kas ir par 7,3% vairāk nekā pagājušā gada pirmajā pusē, savukārt pārdošanas ieņēmumi aplūkotajā periodā pieauguši par 5,9% - līdz 130 miljardiem Zviedrijas kronu (12,4 miljardiem eiro).

Vienlaikus operacionālās peļņas iespējas ierobežoja spiediens uz cenām un ASV noteiktie ievedmuitas tarifi. Kompānija ir īstenojusi izmaksu kontroles pasākumus, kuru ietekme būs jūtama šā gada otrajā pusē.

«Volvo Cars» operacionālā peļņa gada izteiksmē samazinājusies par nepilniem 30% - līdz 5,5 miljardiem Zviedrijas kronu.

Pērn «Volvo Cars» sasniedza visu labu labāko automašīnas pārdošanas rezultātu - vairāk nekā 600 tūkstoši gada laikā pārdotu automašīnu, lai gan peļņu ietekmēja ASV tirdzniecības karš ar Ķīnu un Eiropas Savienību.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Zviedru Volvo V60 ir neizsakāmi šarmants auto, iespējams, glītākais no visiem sava žanra modeļiem

Vispirms aizmirstiet jebkādu līdzību ar iepriekšējās paaudzes V60. Jaunākais V60 ir lielāks, ērtāks un arī prestižāks auto. Arī apdares materiāli ir atbilstoši premium klases standartiem, turklāt, lai nākamo V60 īpašnieku izvēli padarītu vēl krāšņāku un daudzveidīgāku, Volvo ieviesis uz aci un tausti dzīvespriecīgus audekla pārvalkus.

Pēc būtības, vadoties pēc klasifikācijas, kas tika izmantota, pirms Volvo nonāca ķīniešu Geely īpašumā, jaunais V60 atbilst vecā V70 universāla standartiem. Tas nozīmē, ka jaunais V60 Cross Country, kam līdz šī gada beigām arī jānonāk tirdzniecībā, būs tas modelis, par ko būs īpaša interese Baltijā, tostarp Latvijā. Tomēr, kas zina, iespējams, ka jaunais V60 spēs mainīt spēles noteikumus, lai arī mūsu tirgū to pirktu ne tikai tad, kad tas jau būs mazlietota vai lietota automobiļa statusā, bet arī kā jaunu modeli no salona.

Komentāri

Pievienot komentāru