GEFCO Baltic 10 gados sasniedz 30,6 miljonu eiro apgrozījumu 

Starptautiskās loģistikas kompānijas GEFCO meitasuzņēmums Latvijā GEFCO Baltic 10 gadu laikā paplašinājis pakalpojumu klāstu - no transportlīdzekļu un citu preču pārvadāšanas uz sarežģītiem piegādes ķēžu risinājumiem Eiropas vadošajiem industriālajiem uzņēmumiem, un dažādojis klientu loku, iegūstot klientus daudzās vadošajās nozarēs.

Egons Mudulis, 28.6.2018
1/4

Foto: Publicitātes

GEFCO Baltic šobrīd ir 800 partneri un 300 klienti, tostarp PSA un General Motors. GEFCO izpilddirektors un valdes priekšsēdētājs Luks Nadals šodien medijiem norādīja, ka kompānija šajā laikā kļuvusi «par spēcīgu nozares spēlētāju Baltijas valstu tirgū, īpaši uzsverot zināšanas transportlīdzekļu loģistikā un par sarežģītiem risinājumiem industriālajiem ražotājiem. Ņemot vērā Baltijas kā svarīga tranzīta robežpunkta lomu, šis tirgus vienmēr būs nozīmīgs GEFCO grupas darbam un attīstībai». Pēc viņa teiktā, patlaban kompānijas arvien vairāk grib nodarboties ar savu pamatbiznesu, kas paver iespējas loģistikas kompānijām veidot arvien integrētākas loģistikas ķēdes. Viņš arī uzteica GEFCO Baltic darbiniekus, kam nav klājies viegli, jo darbs pirms 10 gadiem uzsākts līdz ar krīzi, bet vēlāk krītošo naftas cenu dēļ mazinājušies Krievijas ienākumi, aizvērtas automobiļu ražotnes, līdz ar ko mazinājies pakalpojumu apjoms šajā segmentā.

GEFCO Baltic apgrozījums pērn sasniedza 30,6 milj. eiro, kas ir par 23% lielāks nekā 2016. gadā. Visi uzņēmuma darbības segmenti – transportlīdzekļu loģistika, industriālo ražotāju, rezerves daļu un autobūves detaļu un citu preču pārvadājumi – uzrādījuši apgrozījuma pieaugumu, kas turpinājies arī 2018. gada pirmajos piecos mēnešos.

«Šo gadu laikā esam palielinājuši savu klientu loku, dažādojuši biznesa modeli, piedāvājot jaunus un inovatīvus loģistikas risinājumus tirgū. Esam iemācījušies raudzīties uz visiem izaicinājumiem ar plašāku skatupunktu, ņemot vērā klientu vēlmes un meklējot labākos risinājumus ilgtermiņa attiecību izveidei un kopīgai izaugsmei,» uzsvēra GEFCO Baltic ģenerāldirektors Martins Keršis.

Kompānija pēdējos gados īstenojusi būtiskus projektus. Piemēram, 2016. gadā atklāta pārvadājumu līnija no Polijas uz Baltijas valstīm ar preču piegādi 48 līdz 96 stundu laikā. Nozīmīgs projekts pērn bijais jaunais multimodālais risinājums piegādēm starp Vāciju un Ķīnu caur Rīgas ostu. Jau vēstīts, ka pirmais vilciens ar 52 (40 pēdu) konteineriem tika nosūtīts uz Ķīnu 2017. gada maijā. Savukārt, šogad GEFCO Baltic saņēmis sertifikātu par Labu zāļu izplatīšanas praksi Lietuvā un Latvijā, kā arī pilnvarojumu medicīnas preču piegādei. Pirms tam, sākot ar 2010. gadu, veiktas NATO nemilitāro preču piegādes uz Afganistānu. GEFCO Baltic var lepoties arī ar to, ka veicis pasaulē lielākā celtņa piegādi no Beļģijas uz Kazahstānu, to caur Tallinas ostu un tālāk pa dzelzceļu un ar kravas auto piegādājot sešās nedēļās. Kopumā 10 gados uzņēmums pārvadājumos veicis 175 milj. km, ostās apkalpojis 14 tūkst. TEU konteineru. Patlaban gatavo automašīnu nosūtīšana veido 39% no GEFCO Baltic biznesa, 23% aizņem dažādu ražotāju apkalpošana, bet 17% autoindustrijas komplektējošo detaļu sūtījumi. Pēc M. Kerša teiktā, dzelzceļa risinājums caur Rīgu pierādījis, ka Eirāzijas savienojums var būt efektīvs ne tikai uz Baltkrieviju un Poliju, līdz ar ko šobrīd tiek gaidīti klienti, jo pa dzelzceļu vest preces ir uz pusi ātrāk nekā pa jūru, un ir 75% ietaupījums salīdzinājumā ar gaisa pārvadājumiem.

Uz Dienas Biznesa jautājumu, vai pēdējā laika pastiprinātā banku uzraudzība attiecībā uz ārzonu un čaulas kompānijām GEFCO biznesu kaut kā ietekmē, kompānijas viceprezidenta vietnieks stratēģijas un finanšu jautājumos (Krievija) Pāvels Iļjičevs norādīja, ka grupas naudas plūsmas ir tīras, līdz ar to no šāda aspekta nekādas ietekmes neesot. Tai pašā laikā ir jūtama ietekme saistībā ar ASV sankcijām pret Irānu, jo bankas baidās apkalpot šajā reģionā strādājošos GEFCO klientus.

Patlaban GEFCO ir Eiropas līderis automobiļu loģistikas jomā un viens no 10 lielākajiem globālajiem partneriem multimodālu piegādes ķēžu risinājumu jomā. Grupa pārstāvēta 47 valstīs, tās tīklā ir vairāk nekā 300 galamērķu un 13 tūkst. darbinieku visā pasaulē. GEFCO apgrozījums 2017. gadā bija 4,4 miljardi eiro. Pēc L. Nadala teiktā, aug ne tikai grupas apgrozījums, bet arī peļņa.

Tevi varētu interesēt

Par to, kā klājas Eiropas automobiļu loģistikas līderim sarunā ar DB stāsta...

No automobiļu loģistikas pie enerģētikas, aviācijas un veselības aprūpes jomas apkalpošanas -...

GEFCO grupas ienākumi 2017. gada pirmajā pusē sasniedza 2,262 miljardus eiro, kas...

PSA un Gefco grupas ir parakstījušas jaunu 8 miljardu eiro līgumu, saskaņā...

GEFCO uzsāk darbību Serbijā. «Kā uzņēmums ar zināšanām sarežģītu piegādes ķēžu...

Nepalaid garām

Ja valsts eksperts apgalvo, ka šķeldu ceļa uzturēšana izmaksās 10 miljonus nākamo...

Eiropas Savienības prioritātes ir mainījušās. Tuvākajā laikā var sākt mainīties Eiropas ekonomiskie...

Igauņi pirmie pārgāja uz dabasgāzes izmantošanu sabiedriskajā transportā un Tallinā gandrīz...

"Dienas Bizness" sadarbībā ar "Lursoft" ik gadu izdod zīmola izdevumu "TOP 500",...

No šīs sadaļas

Īstenojot Kohēzijas fonda atbalstīto projektu «Drošas un videi draudzīgas infrastruktūras attīstība starptautiskajā lidostā...

Jūnija vidū Hjūstonā, ASV SIA «LSC» papildināja savā tehniskajā pārvaldībā esošo floti...

Noslēdzies SIA Jēkabpils autobusu parks izsludinātais konkurss par jaunu autobusu iegādi, liecina paziņojums...

Kurjera un loģistikas pakalpojumu sniedzēja SIA «DHL Latvia» valdes loceklis Mati Karts...

Pieņemts lēmums uzsākt SIA «Ogres autobuss» reorganizāciju, pievienojot to akciju sabiedrībai...

Rīgas brīvostas pārvaldes koordinēto Krievu salas projekta būvniecības pamatdarbus plānots pabeigt...

Starptautiskā lidosta Rīga šā gada aprīlī bijusi viena no piecām straujāk augošajām...

Rīgas Pasažieru ostā otrdien, 19.jūnijā pirmo reizi piestājis kuģu kompānijai Cunard piederošais...

Kravu pārvadājumos pa jūru arvien vairāk izmanto lielākas ostas kravnesības kuģus, to...

Vervo strauji audzē apgrozījumu, laužas Polijas tirgū un sarīko nozares sporta spēles,...