Ģēģers sūdz tiesā TM pieprasot 500 000 LVL

2007. gada 18. maijs plkst. 13:19
Autori:
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Bijušais lauksaimniecības ministrs Dainis Ģēģers no Tieslietu ministrijas (TM) vēlas piedzīt 500 000 LVL morālā kaitējuma atlīdzību.

Atgādinām, ka Dainis Ģēģers tika apsūdzēts tā dēvētajā Lata International krimināllietā, bet vēlāk pilnībā attaisnots.

Lata International tika izveidota 1992.gadā ārvalstu kredītu apsaimniekošanai. Pēc diviem gadiem kompānija tika atzīta par maksātnespējīgu un tās kredīti tika atmaksāti no valsts līdzekļiem. Jāpiemin, ka Lata International no ārvalstu finanšu institūcijām saņēma piecus kredītus 38 miljonu USD vērtībā.

Lata International darbības dēļ Latvijas valstij nodarītie zaudējumi bija 54,5 miljoni USD.

Rīgas apgabaltiesa ierosinājusi lietu pret Tieslietu ministriju

Rīgas apgabaltiesa 17.maijā ir pieņēmusi bijušā lauksaimniecības ministra Daiņa Ģēģera prasības pieteikumu pret Latvijas Republikas Tieslietu ministriju par morālā kaitējuma atlīdzināšanu 500 000 latu apmērā un ierosinājusi lietu, Db.lv informēja Rīgas apgabaltiesas preses sekretāre Evita Naglinska.

Pagaidām lietas izskatīšanas datums vēl nav noteikts, jo tiesa mēneša laikā gaidīs paskaidrojumus no Tieslietu ministrijas.

D.Ģēģers savā prasībā norāda, ka ir bijis apsūdzēts par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, par to, ka noslēdzis piecus Latvijas Republikai neizdevīgus starptautiskos kredītlīgumus par graudu un pākšaugu kultūru, kā arī lauksaimniecības tehniku piegādi, nosakot, ka saistību izpildītājs ir SIA Lata International, kā rezultātā tika nodarīts būtisks kaitējums valsts un sabiedrības interesēm.

Prasītājs apgalvo, ka viņa aizstāvis 1997.gadā vairākkārtīgi vērsies tiesībsargājošajās iestādēs ar lūgumu izbeigt pret D.Ģēģeru uzsākto kriminālvajāšanu, norādot, ka viņa darbībās nav konstatēti noziedzīgi nodarījumi.

Ar Rīgas pilsētas Centra rajona tiesas 1999.gada 18.maija spriedumu D.Ģēģers tika atzīts par nevainīgu un viņam celtajā apsūdzībā attaisnots. Gan apelācijas, gan kasācijas instances tiesa spriedumu atstāja negrozītu daļā par viņa attaisnošanu. Galīgais spriedums, ar kuru prasītājs tika atzīts par nevainīgu, stājies spēkā 2005.gada 9.augustā.

Pamatojoties uz norādītajiem apstākļiem, D.Ģēģers uzskata, ka laika posmā no 1994.gadam, kad tika ierosināta krimināllieta, līdz 2005.gada 9.augustam, kad spēkā stājās Rīgas apgabaltiesas spriedums, viņam tika nodarīts ievērojams morālais kaitējums un radīti materiālie zaudējumi. Šajā laika posmā viņš bija spiests atstāt vairākus nozīmīgus amatus, pārtraukt akadēmisko darbību, kā arī tiesībsargājošo iestāžu izplatīto godu un cieņu aizskarošu ziņu ietekmē viņam bija liegta iespēja piedalīties darba piedāvājumu konkursos.

Nosakot prasības summu, D.Ģēģers ir ņēmis vērā to, ka goda un cieņas aizskārums noticis plašā apmērā – informācija  par viņu tika atspoguļota lielā daļā Latvijas mediju, aizskārums noticis ilgstoši un nepārtraukti, tas bijis par pamatu amatu zaudēšanai.

Dalies ar šo rakstu