Jaunākais izdevums

Pirms kāda laika saņēmām informāciju no mūsu biedriem par publiskajās sludinājuma vietnēs un citos resursos pieaugošo sludinājumu skaitu ar saturu, kas vēsta par piedāvājumiem noslēgt potenciāli necaurspīdīgu un, iespējams, arī negodprātīgu darījumu pirkuma/pārdevuma darījumu.

Kad skudru pūznī iemet zariņu, rimtajā, harmoniskajā kukaiņu sistēmā izceļas kņada. Apdraudējums!

Tā notika arī LANĪDA gadījumā. LANĪDA, ņemot vērā, ka iestājamies par drošiem darījumiem, kas tiek slēgti uz tiesiskiem pamatiem un ievērojot drošus darījumu slēgšanas finansiālus apstākļus, to vidū – valstij nomaksātus nodokļus, izvēlējās publicēt informāciju par izmanīgiem darboņiem, kas ar sludinājumu palīdzību piedāvā iegādāties īpašumus par krietni zemāku tirgus vērtību, radot iespaidu, ka darījums var tikt noslēgts bez papildu saistībām, iespējams, arī skaidrā naudā. Sākās “kņada”.

Kāds metās aizstāvēt veiklos darboņus, citi, to vidū LANĪDA – apelēja pie godprātīgas, caurspīdīgas un ētiskas darbības principiem, vēl kāds izteica pārmetumus LANĪDAi par apmelošanu un neslavas celšanu (lai gan neidentificējām nevienu no “sludinātājiem”).

Par ko tad kņada? Ikvienam, kurš vēlas pirkt vai pārdot īpašumu, izmantojot starpnieku, jāņem vērā, ka darījumos ar nekustamajiem īpašumiem ir aizliegts izmantot skaidras naudas līdzekļus, kā arī norādīt pirkuma līgumos zemākas summas, un, starpību, kas rodas starp pārdošanas summu un līgumā norādīto, saņemt skaidrā naudā. Tāpat būtiski atzīmēt, ka no 2021. gada 1. jūlija starpniecības pakalpojumus drīkst sniegt tikai tās personas, kuras iekļautas nekustamā īpašuma darījumu starpnieku reģistrā. Sertificētu nekustamā īpašuma darījumu starpnieku saraksts pieejams www.lanida.lv.

Diemžēl aptuveni puse starpnieku nav iekļauti reģistrā un nesodīti turpina sniegt starpniecības pakalpojumus, un mūsu nozares “skudru pūznī” nevis palīdz uzturēt kārtību, attīstīties un līdz ar to sasniegt labākus rezultātus personīgi, profesionāli un valstiski, bet “mest zariņus”, paši sevi dezorganizējot un radot nevajadzīgu kņadu. Mēs uzskatām par savu pienākumu uzturēt kārtību ilgtermiņā. Un dažkārt tas prasa sacelt kņadu.

Lai gan jau divarpus gadus ir spēkā speciāls likums nekustamā īpašuma darījumu starpnieku darbībai, ēnu ekonomika un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācija joprojām ir problēma nekustamo īpašumu nozarē.

Ekonomikas ministrija, aktīvi iesaistoties arī LANĪDA, turpina pilnveidot tiesisko regulējumu. Ar aktuālajiem grozījumiem likumā paredzēts noteikt papildu mehānismus to nekustamā īpašuma darījumu starpnieku darbības ierobežošanai tiem, kuri kalendārā gadā nav cēluši kvalifikāciju, kā arī piemērot administratīvo sodu tiem, kuri pakalpojumus sniedz bez reģistrācijas Nekustamā īpašuma darījumu starpnieku reģistrā.

Šo gadu LANĪDA ir pasludinājusi par gadu, kad mēs pieliksim visas pūles, lai ne tikai pilnveidotu tiesisko regulējumu, bet soli pa solim izskaustu veiklu, bet ne visai godprātīgu darboņu aktivitātes nozarē, izglītojot sabiedrību. Mēs zinām, ka būs pretestība, būs kņada un pa kādam sprungulim tiks mests mūsu virzienā. Bet mūs, LANĪDA biedrus, vieno kopīga misija – turēt rūpi par to, lai nekustamā īpašuma nozare nebūtu vairs joma, kas darbojas aiz ēnas plīvura, lai mēs kopīgiem spēkiem un godprātīgu darbu sniedzam savu ieguldījumu arī mūsu valsts un sabiedrības attīstībā.

Komentāri

Pievienot komentāru
Pakalpojumi

Basketbola aģenti Bērziņš un Porziņģis izveido kopīgu aģentūru

LETA, 16.12.2022

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Basketbola aģenta Mārtiņa Bērziņa vadītā "Altius Basket Agency" apvienojusies ar Jāņa Porziņģa basketbola aģentūru, izveidojot kopīgu aģentūru "Future Sports Group".

Uzņēmuma pārstāvji informē, ka mērķis ir kļūt par vadošo basketbola aģentūru Ziemeļeiropā, galvenokārt attīstot un virzot Latvijas basketbolistus un basketbolistes, taču neizslēdzot iespēju pārstāvēt arī citus reģiona talantīgākos sportistus.

Šobrīd apvienotā aģentūra pārstāv desmit Latvijas vīriešu izlases spēlētājus, kuri piedalījās Pasaules kausa kvalifikācijā, kā arī septiņas Latvijas sieviešu izlases spēlētājas. Aģentūra apgalvo, ka pārstāv arī lielāko daļu talantīgāko Latvijas jauno basketbolistu, kuri dzimuši laika posmā no 2000. līdz 2008.gadam.

Bērziņš ar Porziņģi kopīgi nonākuši pie lēmuma, ka jāapvienojas un jāveido vēl jaudīgāka sporta aģentūra, lai maksimāli palīdzētu gan pareizi virzīt jaunos Latvijas basketbola talantus, gan atrast iespējas augstākā līmeņa Eiropas klubos Latvijas labākajiem basketbolistiem un basketbolistēm. Aģentūras virsmērķis esot attīstīt Latvijas basketbolu kopumā.

Komentāri

Pievienot komentāru