Tehnoloģijas

Google par pusmiljardu dolāru nopirkusi uzņēmumu, kurā investējis arī igaunis

Gunta Kursiša, 28.01.2014

Ekrānšāviņš: deepmind.com

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Google pavēstījusi, ka iegādes darījumā ir samaksājusi 400 miljonus ASV dolāru Londonā bāzētai mākslīgā intelekta kompānijai DeepMind, ziņo Igaunijas laikraksts Äripäev. Citi mediji, piemēram TechCruch, ziņo, ka darījuma summa parsniedz 500 miljonus ASV dolāru.

Šis darījums ir nozīmīgs arī Igaunijai, jo viens no DeepMind investoriem un padomdevējiem ir Jāns Tallins (Jaan Tallinn), kurš plašāk pazīstams kā viens no Skype un Kazaa izstrādātājiem.

DeepMind darbojas mākslīgā intelekta izstrādes jomā, un uzņēmumā strādā aptuveni 50 cilvēki. Uzņēmumu 2012. gadā dibinājis Demis Hasabis (Demis Hassabis), Mustafa Suleimans (Mustafa Suleyman) un Šeins Legs (Shane Legg). Kompānijas lielākie investori ir Honkongas riska kapitāla uzņēmums Horizons Ventures un ASV bāzēta riska kapitāla firma Founders Fund.

Pagājušajā gadā izskanēja ziņas, ka arī Facebook met acis uz DeepMind, un apsver tā iegādi, ziņo TechCrunch. Tiesa gan, Facebook nesen darbā pieņēma profesoru Janu Lekanu (Yann Lecunn), kura uzdevums būs kompānijā vadīt mākslīgā intelekta laboratoriju. Tāpat šajā virzienā darbojas arī IBM superdators Watson, bet kompānija Yahoo nesen iegādājusies start-up LookFlow, kurai uzticēts vadīt uzņēmuma jaunizveidoto komandu (deep learning), kuras uzdevums ir virzīties mākslīgā intelekta izveides virzienā.

Cerams, ka notikušais darījums iedvesmos igauņus censties vēl vairāk, lai gūtu panākumus IT jomā, raksta Äripäev.

Komentāri

Pievienot komentāru