Auto

Gosnam konstatēts drudzis

LETA--AP, 10.01.2019

Avots: AP/SCANPIX/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Bijušajam Japānas autobūves uzņēmuma «Nissan Motor» padomes priekšsēdētājam Karlosam Gosnam, kurš Japānā atrodas apcietinājumā saistībā ar apsūdzībām finanšu pārkāpumos, konstatēts drudzis, ceturtdien paziņoja viņa advokāts Motonari Ocuru.

Ocuru norāda, ka ārsti nolēmuši, ka uz laiku jāatliek Gosna nopratināšana, lai ļautu viņam atpūsties. Trešdienas vakarā Gosna ķermeņa temperatūra pakāpusies līdz 38,8 grādiem.

Kā ziņots, Tokijas tiesa trešdien noraidīja Gosna lūgumu atbrīvot viņu no apcietinājuma, kurā viņš atrodas kopš 19.novembra.

Gosns atrodas apcietinājumā saistībā ar apsūdzībām, ka viņš piecu gadu laikā līdz 2015.gada martam nav deklarējis aptuveni piecu miljardu jenu (40 miljoni eiro) ienākumus. Tāpat Gosnam izvirzītas apsūdzības par savu ienākumu nedeklarēšanu pēdējos trīs gados vēl četru miljardu jenu (32 miljoni eiro) apmērā.

Gosns tiek turēts arī aizdomās par citiem finanšu pārkāpumiem, tostarp to, ka «Nissan» uz laiku bija jāuzņemas 1,85 miljardu jenu (15 miljoni eiro) zaudējumi, kas finanšu krīzes laikā radās Gosna personīgo aktīvu pārvaldības fondam.

Gosns otrdien stājās Tokijas tiesas priekšā un noliedza, ka būtu rīkojies noziedzīgi, kā arī pauda uzticību kompānijai.