Lauksaimniecība

Graudu drāma Suntažos

Sandra Dieziņa, 23.05.2013

Foto: Vitālijs Stīpnieks, Dienas Bizness

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Viens no lielākajiem graudaudzētājiem SIA Tilbe Agro ierauts saimnieciskā strīdā ar Norvik banku.

Pēc izpildvaras nomaiņas viena no lielākajiem lauksaimnieciskās produkcijas ražotājiem, Ogres novadā bāzētā SIA Tilbe Agro saimnieciskā darbība ir apdraudēta. Banka sākusi realizēt savas tiesības un uzņēmumā izvietojusi apsardzi, bet jaunā valde faktiski kļuvusi rīcībnespējīga.

Norvik bankas pārstāve Valda Ķipāne skaidro, ka banka, aizstāvot savas tiesības un intereses, pamatojoties uz ar SIA Tilbe Agro noslēgtā līguma nosacījumiem un Uzņēmumu reģistrā iesniegtajiem paziņojumiem par komercķīlas tiesību izlietošanu, nolēmusi pārņemt uzņēmuma SIA Tilbe Agro par labu bankai ieķīlāto kustamo mantu. Bankas pārstāve gan nesniedz plašāku informāciju, jo tas ir aizliegts saskaņā ar Kredītiestāžu likuma normām.

Db kļuvis zināms, ka līgumi ar Norvik banku izbeigti pirms termiņa, ko parakstījušas abas puses – gan iepriekšējā valde, gan banka un tas ir bijis par iemeslu bankas rīcībai. Spriežot pēc Lursoft datiem, Tilbe Agro kopējie aizņēmumi no kredītiestādēm pērnā gada beigās bija 1,6 miljoni Ls, kas ir vairāk, nekā gadu iepriekš, kad to apjoms sasniedza nepilnu miljonu latu.

SIA Tilbe Agro valdes locekle Līga Langmane stāsta, ka pēc valdes nomaiņas situācija eskalējusies, jo šobrīd uzņēmuma konti arestēti un darbs paralizēts. Neizpratnē par izveidojušos situāciju ir uzņēmuma jaunais valdes priekšsēdētājs Aldis Upenieks, kas amatā ievēlēts šā gada 15. maijā. Ierodoties uzņēmumam piederošajās telpās viņš konstatējis, ka pazudusi dokumentācija, līdz ar to tika uzrakstīts iesniegums Valsts policijai. Šobrīd tiekot veiktas visas likumā noteiktās darbības, lai atgūtu uzņēmuma dokumentāciju un nosargātu uzņēmumā esošo mantu.

Tā kā dokumenti pazuduši, 21. maijā jaunais valdes priekšsēdētājs devies uz Norvik banku, lai lūgtu dokumentāciju par uzņēmuma parādsaistībām un liels bijis viņa izbrīns, ka pāris stundas pēc iesnieguma iesniegšanas bankā uzņēmumā Suntažos ieradās bankas darbinieki kopā ar TM Security apsardzi, uzrādot dokumentus par komercķīlas tiesību izlietošanu. Banka arī izvedusi uzņēmumam piederošo lauksaimniecības tehniku, kā arī pilnībā bloķējusi uzņēmuma darbību, neielaižot uzņēmuma piederošajā īpašumā tā darbiniekus un amatpersonas.

Komentāri

Pievienot komentāru