Enerģētika

Gulbenes uzņēmums: «Mums jautā, kā mēs pelnīsim ar šo staciju. Mēs nezinām.»

Dienas Bizness, 05.02.2015

SIA Lāčplēši – Moto valdes locekle Guntra Rone uzskata, ka paies gadi un Latvijā šādas stacijas kļūs tikpat nepieciešamas, kā šobrīd tas jau ir vērojams Igaunijā.

Foto: Gatis Bogdanovs

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Gulbenē izveidota pirmā elektromobiļu un hibrīdauto uzlādes stacija. Pagaidām tās vienīgais klients ir novada dome, vēsta reģionālais laikraksts Dzirkstele.

Darbu ir sākusi Gulbenes novadā un šobrīd arī visā Ziemeļaustrumvidzemē vienīgā publiski pieejamā elektromobiļu, kā arī hibrīdauto (darbināšanai izmanto degvielu un elektrību) uzlādes stacija. Tā atrodas SIA Lāčplēši – Moto teritorijā - Brīvības ielā 66. «Šī ir ātrās uzlādes - 50 kilovatu līdzstrāvas - stacija. Latvijā tādas pagaidām ir tikai divas. Otra ir Ogrē,» informē SIA Lāčplēši – Moto valdes locekle Guntra Rone. Stacijā automašīnas uzlāde notiek nepilnas pusstundas laikā. «Uzlādēt elektromobili var arī jebkurā citā vietā, arī mājās, taču tad tam būs nepieciešamas 6 līdz 8 stundas,» skaidro G. Rone.

Uzlādes stacijas izmantošana Gulbenē ir maksas pakalpojums. Pagaidām neatkarīgi no tā, cik ilgi īpašnieks izvēlas uzlādēt savu automašīnu (30 minūtes vai mazāk), par vienu pakalpojuma reizi visiem ir jāmaksā vienādi - 5 eiro (kopā ar pievienotās vērtības nodokli).

Pagaidām šīs uzlādes stacijas vienīgais klients ir pašvaldība, kurai pieder divi elektromobiļi.

«Mums jautā, kā mēs pelnīsim ar šo staciju. Mēs nezinām. Pagaidām visi ieņēmumi tiks izmantoti, lai apmaksātu ikmēneša elektroenerģijas un stacijas uzturēšanas uzdevumus. Nekādu peļņu negūstam. Tas ir ieguldījums nākotnē,» saka G. Rone.

Šādas stacijas izveide Gulbenē ir izmaksājusi 37,994 tūkstošus eiro. No šīs summas 70 procentus apmaksājusi LR valsts budžeta programma Klimata pārmaiņu finanšu instruments.

Plašāk - 5. februāra laikrakstā Dzirkstele.